каква трябва да е питката за прощъпулник

  • 20 161
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 499
Здравейте

Моля  споделете каква питка направихте за прощъпулника

каква трябва да е содена , с мая ,  сладка .....

 

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Според разбиранията. Колкото семейства, толкова и рецепти.
Лично аз направих содена. Най-много я обичаме и винаги ми става хубава.

# 2
  • Мнения: 766
Ние я направихме сладка - така знам, че се прави Wink
Според разбиранията. Колкото семейства, толкова и рецепти.
.........................
точно това и аз мисля  Peace

# 3
  • Мнения: 14
Аз знам, че питката трябва да е с мая, но като се дава се нноси с мед. И когато я даваш на комшиите например трябва да бягаш, не да вървиш.

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Питката, която месих беше с мая, като втаса детенцето стъпва с краче в нея да се отпечата и тогава се пече.

# 5
  • Мнения: 1 906
На мен още ми е рано, но са ми казвали, че трябва питката да е сладка  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 268
Всички питки,свързани с бебешките празници-40 дена и прощъпулник са сладки.Да е сладък живота на детето.

# 7
  • Мнения: 2 803
Правихме питка с мая.

# 8
  • Мнения: 156
Всички питки,свързани с бебешките празници-40 дена и прощъпулник са сладки.Да е сладък живота на детето.

 Peace

# 9
  • Мнения: 577
Ще следя темата
Аз до колкото знам се прави сладка детето стъпва в тестото пече се и после се търкаля към наредените неща детето я гони и си хваща нещо.
Но не бих тичала из комшиите.

# 10
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Маяна и намазана отгоре с мед /да е сладък животът на детето Peace/.
Ето питката за прощъпулника на малкия ми син:

# 11
  • Мнения: 10 982
Най-обикновена содена питка, но пък стана много вкусна.

# 12
  • Мнения: 160
И на мен ми предстои прощъпулник другата седмица може би,ще направя питката с мая и щом казвате,сладка ще бъде  Grinning
Майка ми ми каза,че трябвало да тичам по комшиите да ги почерпя с питка и не трябвало да се спъвам,за да не се спъва и детето в живота...Аааа-казах и аз-никъде няма да тичам,не поемам отговорност и за това,ще взема пък да се спъна и после при всяка несполука на детето,дай Боже да няма такива Praynig,ще се чувствам виновна  Crazy Та само ще търкаляме питката към предметите  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 4 052
Аз, пък знам, че сладка питка се прави на 40 дни (погачата). За прощъпулник се прави содена, защото е по-твърда и няма да се разпадне при търкулването. После се топи в чинийка с мед, ако искате. Традицията, за която аз знам е, че питката се търкулва (върху покривка, за да остане чиста), детето тръгва след нея и отива при различни предмети. Първия, който вземе предсказва бъдещите му интереси. След като детето тръгне, други деца тичат след него, а ако някое падне, прощъпулника се повтаря. После питката се начупва, топи се в меда и се раздава, като който си вземе трябва да се "затича"
Все пак, както и да се направи, важното е да е весело.

# 14
  • Мнения: 577
Е то за покривката мисля че е ясно щом после искаме да я ядем и да не с косми от килима. Била съм на 2 прощапулника питките са с мая сладки и не се разпадаха слагаха и мед в чиния и всеки си топва залчето. Храните на масата бяха сладки нямаше нищо солено.

Общи условия

Активация на акаунт