захранване на 5 мес.

  • 1 882
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 387
искам да попитам като започнете да захранвате със зеленчуково пюре кога да започна с плодово-успоредно ли или след като въведа всички зеленчуци?Направо ще се побъркам как да постъпя/педито ме кара от 2 мес да давам сок,но досега сме само на АМ/а вече направихме 5 мес .

# 1
  • Мнения: 1 512
Не трябва да започваш захранване успоредно с две различни неща.Щом като си решила да започнеш захранването със зеленчуково пюре го даваш 5-7 дни ако няма някаква реакция и след това започваш с друг зеленчук.Лично аз давах около 1 месец  зеленчукови пюрета  и след това започнах с плодово пюре.

# 2
  • Мнения: 172
Здравей!Не започвай успоредно въвеждане и на плодовото ,и на зеленчуковото.Първо зеленчуковото,като мине един месец и плодовото.За един месец трябва да изместиш изцяло едно млечно хранене със зеленчуково(обедното)Но дейставй много бавно,увеличавай всеки ден пюрето с по една лъжичка,с толкова намалявай млякото.За плодовото-то не замества едно хранене,като достигнеш половината от количеството,спираш дотук.Така следобедното ти хранене се получава  от плод. пюре+АМ(50:50). Не се притеснявай,питай ако има нещо!Успех!

# 3
  • Мнения: 1 305
Здравей!Не започвай успоредно въвеждане и на плодовото ,и на зеленчуковото.Първо зеленчуковото,като мине един месец и плодовото.За един месец трябва да изместиш изцяло едно млечно хранене със зеленчуково(обедното)Но дейставй много бавно,увеличавай всеки ден пюрето с по една лъжичка,с толкова намалявай млякото.За плодовото-то не замества едно хранене,като достигнеш половината от количеството,спираш дотук.Така следобедното ти хранене се получава  от плод. пюре+АМ(50:50). Не се притеснявай,питай ако има нещо!Успех!
По същия начин и аз захраних  Peace

# 4
  • Мнения: 316
Първо въвеждаш един вид зеленчук от 3 до 5 дни. После втори, трети и т.н. Като новите зеленчуци можеш да въвеждаш в еднокомпонентно пюре или в комбинация с вече въведените зеленчуци. Така минава ок. месец.
След това можеш да въведеш по същия начин след обед плодовите пюренца. Въвеждаш 2-3 плода - ок 2 седмици., след което можеш да въведеш пр. оризова каша. Тя се предлага самостоятелно или в комбинация с вече въведените пюрета. Аз например въведох първо кашата, после плодовото пюре /но това си е твой избор/.
Също твой избор остава дали да замениш изцяла храненето или да даваш пюре/каша, а след това да дохранваш с АМ.
Успех!  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 473
Аз захраних със зеленчуково пюре и чак след като въведох различните зеленчуци, започнах да давам следобед плодово пюре. Плодовото подобно на зеленчуковото пюре давах постепенно, по една две лъжички в началото и постепенно увеличавах дозата. плодов сок не давам.

# 6
  • Мнения: 175
ние сме на 5мисеца и половина и скоро ще захранвам но нямам представа как. пробвахме с оризова без млечна каша но повръща на интензивно кърмене сме на поискване.мисля да започна пз.

# 7
  • Мнения: 6 713
Значи ето я моята схема:
Края на 4-ти месец - картоф, тиква, морков, тиквичка
5-ти месец - каши безглутенови и безмлечни
Края на 5-ти месец - плодови - ябълка, круша, банан

Сок дадох на 7 м., но въобще не давам всеки ден, а когато примерно се е запекла.

# 8
  • Мнения: 9 973
изреди зеленчуците и след това плодовете

# 9
  • Мнения: 4 433
Не успоредно,постепенно след като захраниш със зеленчуковите.

# 10
  • Мнения: 2 334
изреди зеленчуците и след това плодовете

И аз така бих направила Peace

# 11
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Не трябва да започваш захранване успоредно с две различни неща.Щом като си решила да започнеш захранването със зеленчуково пюре го даваш 5-7 дни ако няма някаква реакция и след това започваш с друг зеленчук.Лично аз давах около 1 месец  зеленчукови пюрета  и след това започнах с плодово пюре.
И аз така,но започнах от 4-я месец.

# 12
  • Мнения: 8 242
 newsm78 Защо пък да не ?
Аз захраних с пюре от моркови.. на 6м. (това няма голямо значение в случая) ..
След това дадох картоф, тиквичка, ябълка, елда, банан ..
И дълго време ядеше всички пюрета само ако в тях има ябълка  Laughing
Изобщо не виждам проблем да въвеждаш нещата паралелно Simple Smile
Зависи какво ще се хареса на детенце Simple Smile

# 13
  • Мнения: 146
За един месец трябва да изместиш изцяло едно млечно хранене със зеленчуково(обедното)....
Е чак пък месец,то докато ги изреди всичките детето може да стане на 1, 2 години  Thinking

# 14
  • Мнения: 8 242
За един месец трябва да изместиш изцяло едно млечно хранене със зеленчуково(обедното)....
Е чак пък месец,то докато ги изреди всичките детето може да стане на 1, 2 години  Thinking
До годинка се препоръчва да няма заместено млечно хранене  Peace

Общи условия

Активация на акаунт