Следобедния сън в ДГ?

  • 1 640
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Според вас нормално ли е деца на 1 г. и на 5 г. да са на еднакъв режим - т.е. обяд в 11,30 и сън от 12,15!


Питам, защото колкото и пъти да съм взимала голямата от детска на обяд в 12,10, децата вече са легнали.

Вярно че има деца, които стават в 7 -7,30 и сигурно  по рано им се приспива, но според мен това да лягат  толкова рано е абсурдно - това е режима на яслата.

# 1
  • Мнения: 2 950
Режимът в яслата на дъщеря ми беше подобен - ядене в 12, сън от 12,30 до 15,30 ч. Тя винаги е заспивала от първите, защото става за градина в 6,30 ч. Нормално е до 12 вече да е грохнала.  newsm78

А иначе за това, че е еднакъв, нормално. Иначе как ще се справят сестрите там, ако всеки спи по различно време?  newsm78

Сега синовете ми са на една година и стават сутрин в 8, на обед в 12,30 са в леглата. Спят до 15,30-16,00 часа и вечер в 20-21 за вечерен сън.  Peace

# 2
  • Мнения: 46 437
Не. Не е нормално. 12.30 ч. лягат при нас - абсурдно рано.
Става в 8 ч. сутрин, вечер ляга в 22 ч.
Когато си е вкъщи, винаги спи от 14 до 16 ч. В градината по правило не спи. Което значи, че след това е раздразнителна, превъзбудена, не яде, нищо не иска, вечер заспива по-късно и по-трудно.

# 3
  • Мнения: 941
за мен е нормално, децата стават рано за градина, и съответно към 12ядат и в леглата, за да може до към 15ч да са се наспали, да има време за тоалетна и за следобедна закуска и към 16ч да са готови за прибиране, някои родители си взимат децата рано,
Моята щерка в къщи изобщо не спи, става рано, ляга късно, но когато е на градина си спи и то с желание,
Според мен режима е добър, в градината децата са различни не са като в къщи, затова не сравнявайте нещата.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
При нас в градината лягат в 13 часа. В яслата ги слагаха в 12 и 30, но Таня редовно запиваше на масата на обяд и се наложи да я оставят да спи и сутрин малко.

# 5
  • Мнения: 476
За мен е нормално. Будя синът си в 7ч. сутрин и съм сигурна, че веднага заспива на обяд, но той винаги е бил от поспаливите. Когато не е на детска го слагам да спи към 14ч., но пък и вечерта го оставям да си ляга по-късно.

# 6
  • Мнения: 14 133
И в градината на сина ми лягат в 13,00ч. Сега, в ІІІ-та група, лежат или спят до 15,00ч.в по-малките групи, сънят беше до 15,30.  Wink

# 7
  • Мнения: 7 831
12 - 12:30 и за мен е нормално. Особено за яслата, но и за градината.

# 8
  • Мнения: 4 290
За някои деца може да е нормално, за други - не. Няма угодия за всички. В нашата градина лягат в един, но на сина ми все още не му се спи и обикновено просто лежи. А ако заспи, ще е късно и след това се налага да го будят, което пак е неприятно.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 808
Мен ме устройваше този режим в яслата. Колкото е по-малко, толкова по-лесно се изморява детето и има нужда от сън. Сега лягат към 13.00 и спят до 15.30, а някои и до 16.

# 10
  • Мнения: 2 090
В нашата ясла децата лягат да спят в 13h.
Събота и неделя вкъщи детето ми заспива по същото време.

# 11
  • Мнения: 5 255
Обяд - 12 ч ; Следобеден сън 13-15 ч. - това е в ДГ

# 12
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Явно всичко зависи от това какъв дневен режим спазват децата в градината. При нас приемат е до 08,30 ч, после имаме занимания. Обядът започва от 11,30 за І група, останалите малко по-късно. След като се наобядват децата, тогава започват да се приготвят за сън. Най-късно сме лягали в 13,00 ч (след заниманията по спортна гимнастика). Ставането е в 15,30 ч - за всички групи. Но понякога съм ги оставяла да си поспят още 10-15 мин - зависи кога са заспали, дали са били уморени и др.

# 13
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
Групата на Вики заспива в 13.30 ч. до към 15.30 ч. Доволна съм.

# 14
  • Мнения: 9 814
Не, не е нормално.
За това може би дъщеря ми се отказа твърде рано от обедния сън.
Всяко дете обаче е различно. Моето притежава неизчерпаема енергия, която определено не се захранва със сън.
Въпреки това, дори и сега във втора група има деца, които заспиват към 12.15 и се будят със зор чак към 16 часа.

Общи условия

Активация на акаунт