Запушени каналчета - нищо не помага

  • 2 779
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 152
В понеделник усетих болка в лявата гърда, но бях толкова улисана, че не обърнах внимание. През нощта усетих, че съм качила температурата и наистина 37,6 градуса и забелязах, че имам болезнени, твърди зачервени места над зърното. Вчера изчетох всичко, което според мен касае запушени каналчета  /дано правилно съм диагностицирала/ и направих каквото пише. Пак имах температура 37,8, не ми се ядеше и бях отпаднала - изпих парацетамол и вит.ц. Вече нямам температура, но тази твърдина си стои, въпреки че правя горещи душове, предлагам първо тази гърда, цедя я след това /а тя почти нищо не пуска/, кърмя по-често /не, че иска детето/. И утре вече мисля да отида при личната, за да не стане по-лошо. Какво друго мога да направя?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 381
физиотерапия

# 2
  • Мнения: 199
Аз имах такъв проблем, но много бързо се оправи, защото веднага позвънях на АГ-то си. Тя каза студени компреси. Студеното май действа по-добре противовъзпалително. Топлото е само, за да потече по-лесно млякото.  Все пак се консултирай, аз не съм лекар.

# 3
  • Мнения: 352
В никакъв случай не чакай да се отпушат сами-това няма да стане. Трябва силно да натискаш гърдата и да изтласкваш надолу. Аз и при двете деца имах такъв проблем. Но с второто сега нещата не бяха толкова зле, защото знаех,че трябва силно да масажирам и да не се отказвам, а не да галя гърдата. Има едни лепенки в аптеката-нарязваш и лепиш върху цялата гърда над зърното. Затоплят и много помагат. Успех!

# 4
  • Мнения: 2 005
В такива случаи( досега 3 на брой все на една и съща гърда) зарязвам всичко вкъщи,лягам с бебето и му давам да суче нон-стоп.След 1 час сукане я отпушваше.Масажи,помпи,компреси и т.н. не ми помагаха.Успех

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
Ето и моите съвети:
1. Горещи компреси слагаш точно преди да дадеш да суче. Значи, слагаш гореш компрес (аз използвах хавлиена кърпа) и масажираш към зърното. Верно, че боли, но наистина натискай така, че да има ефект. Тогава даваш да суче точно както си описала - винаги първо нея.
2. Купи си ЛЕЦИТИН от аптеката и удари няколко хапчета наведнъж (зависи по колко милиграма са, но поне 2 трябва).
По-нататък можеш да си пиеш и профилактично по едно хапченце отвреме-навреме.
3. Зелеви листа - надупчваш ги за да пускат сок и ги слагаш на гърдите. (това само съм го чувала, не съм го правила на себе си).
4. Най-добрата помпа е детето, така че...

Наистина, ако не усетиш подобрение, звъни на лл за да не получиш мастит.

# 6
  • Мнения: 3 869
Когато зпушването е по-нагоре по гърдата на мен ми помага топъл комрес (за мое удобдство беше шише с топла вода), пълна почивка и бебето винаги на тази гърда, а другата цедя (или предлагам като втора).

Обаче сега запушването е на самия връх на каналчето, на зърното. Нито ме боли, нито ми е дискомфортно по какъвто и да е начин, от няколко дни го гледам и не бях сигурна досега, че е запушено каналче, но днес вече видях че миниатюрното бяло топченце е малко по-голямо и явно е това. Натиснах зърното и започна да излиза втвърдената част, но още не ми изглежда като отпушено и се чудя какво друго да направя  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Мег, накисни малко зърното в топла солена вода и после потъркай мястото с чиста кърпа. След това дай на малкия да суче. Ако пак не стане - направи същото, но използвай стерилна игличка като съвсем леко, без да задълбаваш в зърното, се опиташ с движение в хоризонтална посока, а не в дълбочина, да  нарушиш цялостта на кожата върху запушената пора.

# 8
  • Мнения: 1 152
Забелязвам, че тази гърда си я ползва само за залъгалка - суче, но не преглъща. Но щом я сложа на другата всичко си е нормално.

# 9
Аз съм имала същия проблем,помогнаха ми компреси със листа от прясно зеле,и билка-"Влечащ петопръстник"-тя е за отпушване на каналите.Знам ,колко е болезнено  #Crazy  , успех!  ...А  също и след като се оправих,спрях с цеденето!/мисля,че от там идват проблемите със запушването/.Надявам се да съм ти полезна breastfeeding breastfeeding breastfeeding

# 10
  • Мнения: 175
гърдите произвеждат толкова кърма колкото е нужна на бебето,цеденето увеличава лактацията и създава само проблеми.В началните месеци гърдите са напрегнати понеже още не са се регулирали така става и когато бебо увеличи количеството .Аз съм запушвала 2 пъти кърмих често надвесена над нея като крава Laughing и компреси топли.Знам че зелето помага много но моя съвет е да спреш помпата.

# 11
  • Мнения: 9 776
Имах проблем преди време и ми помогна често кърмене, предлагане първо на проблемната гърда и масаж със сапунени ръце в банята. Преди седмица пак забелязах някакви наченки на проблем, но веднага организирах бебето да суче предимно от там и за два дни изчезна болката. Явно трябва да се реагира още в началото, като се забележи, че ще става проблем. И тогава по-лесно става отпушването.

# 12
  • Мнения: 4 290
И на теб да кажа, защото на мен ми се случва всяка седмица и съм изпробвала всичко. Сложи детето на възглавница, колиничи над него, така че болната гърда да пада право надолу и докато бебето суче, масажирай по посока на зърното.
Аз вече изобщо не си играя да правя комреси, това действа безотказно.

# 13
  • Мнения: 222
Здравей!
Пише ти една майка, която кърми детето си допреди няколко дни, той самостоятелно се отби. Та, миналата година точно по това време направих мастит, месец по-късно за малко и втори такъв. Пробвах какви ли не рецепти, всички от горе споменатите с малки изключения. Единственото, което ме спаси е ветеринарното лекарство "Рефригеранс", даде ми го с рецепта известен мамолог. Мои приятелки ми бяха говорили за него, но аз им се присмях. Това е вълшебно лекарства, горещо ти го препоръчвам, не се занимавай с компреси, билки и прочие. Имаше го в аптеката пред болницата Тина Киркова. Има го във всички ветеринарни аптеки.
Ако имаш нужда от повече информация ми пиши на лични!
УСПЕХ!

# 14
  • Мнения: 1 152
Благодаря на всички отзовали се.  Simple Smile Мисля, че овладяхме положението - топли компреси и яко кърмене. За всеки случай посетих и хомеопат, само изпълних рецептата, но не съм я приложила / и не мога да кажа дали подейства/ - ще я споделя за бъдещи случай /дано да не се налага/ - Ricinus com. 15CH преди всяко кърмене х 5 гр. и Belladonna 9CH 4 х 5 гр. - но това е лично за мен.

Общи условия

Активация на акаунт