Какви изследвания са нужни преди забременяване

  • 20 676
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте майки и татковци.Имам въпрос.Искаме да си направим бебче но приятелката ми иска първо да си направим изследвания.Къде трябва да отидем или какви изследвания трябва да пуснем.Ще съм ви много благодарен ако някой ми отговори . Laughing Laughing Laughing

# 1
  • Мнения: 5 393
Цитонамазка и микробиология си правих аз.  Мъжа ми не си е правил никакви изследвания. Най- добре е да се отиде на гинеколог и той ще препоръча какво трябва да се направи и ще ви насочи към лаборатория.

# 2
  • Мнения: 372
Здравей, каква е причината за желанието за изследванията? Има ли генетични заболявания в рода или други наследствени болести? Не сме правили изследвания, защото сме нямали повод. Ама ако държи посъветвайте се с акушер-гинеколог, може би той най добре ще ви каже има ли необходимост и какъв е видът на изследванията.
Успех!  bouquet

# 3
# 4
  • Мнения: 9 973
профилактичен преглед,цитонамазка и да се пие фолиева киселина

# 5
  • Мнения: 1 666
О, да! ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА Я ЗАПОЧНЕ ОЩЕ СЕГА! Щом бебето е планирано е добре да се започне възможно най-рано, поне 3 месеца преди забременяването!

# 6
  • Мнения: 6 713
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=bl … 173&Itemid=36

Тука има много инфо по следните въпроси:  bouquet

Наредба за генетичен скрининг
Профилактични прегледи при нормална и рискова бременност
Пренатален скрининг, женска консултация
Изследвания по време на бременност
Цитонамазката като скрининг за генетични дефекти
CarePlan® VpH тест ръкавица за определяне на вагиналната pH стойност
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)
Какво е биохимичен скрининг?
Токсоплазмоза (Toxoplasmosis) - защо е важно да се изследва?
 
 

# 7
  • Мнения: 3 695
профилактичен преглед,цитонамазка и да се пие фолиева киселина
Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Аз лично правих ПКК, урина, изпражнения, кръвна група, цитонамазка - това ми препоръча личната ми лекарка,при която се консултирах.
И разбира се - FOLACID

# 9
  • Мнения: 1 512
Консултирайте се с гинеколог и той ще прецени какви изследвания е необходимо да се направят.Успех.

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз заради сватбата си бях направила стандартните изследвания, кръв, урина, Васерман... newsm78 и не помня какви още...
Специално за бременността не съм се изследвала...разбира се е необходимо един профилактиче преглед при гинеколог/уролог и ако имате проблеми с гъбичките да се отстранят преди забременяването.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 756
mirayes да те питам за FOLACID? какво се прави?

# 12
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
mirayes да те питам за FOLACID? какво се прави?

Това е фолиевата киселина.

# 13
  • Мнения: 3 211
тъй като имах проблеми с бъбреците и старо възпаление на яйчниците, първо излекувах тези неща, направиха ми и ехограф на коремни органи. Ако има течение трябва да се излекува, ако има съмнение трябва да се изследва за хламидии. Но това всичко ще го реши гинеколог.
Аз също ходих на зъболекар, имах доста зъби за правене.
И задължително-фолиева к-на по 1 на ден.
А пък мъжът, като начало няма какво да си изследва, ако гинекологът открие трихомони или нещо подоно, тогава.

# 14
  • Мнения: 104
Ако нямаш оплаквания-цитонамазка и микробиология са достатъчни, както и да пиеш фолиева. Ако не заченете до няколко месеца, вече може да помислите и за по-подробни и също изследвания на мъжа. Желая ви скорошен успех  Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт