За магията на... обувките!

  • 25 284
  • 440
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Гледах наскоро по Дискавъри или по History, не помня вече точно, филм за Manolo Blahnik. Сетих се и за Кари от секса и града. Няколко дни по-късно влизам в офиса сутринта и гледам голяма женска компания, струпана около един от компютрите. Гледаха обувки в някакъв он-лайн магазин момичетата. Възклицанията и ентусиазмът бяха повече от любопитни, но това което най-много ми направи впечатление, беше блясъкът в очите... Една от колежките даже притреперваше, като котка надушила валериан...

И се замислих, откъде идва тази мания към обувките у повечето жени? Смея да твърдя, че процентно отнесено към други стоки,  обувките бият по показателя "Най-голям женски интерес". Е, може би след диамантите, но там е друга вселена.
Та според вас, има ли исторически предпоставки за това? Обувката си е обувка... С какво повече е от секси рокля или свежарска блуза? Какво усещане на вас ви дава мечтана обувка?


# 1
  • Мнения: 4 300
Роклята е една- единствена. Както и да я съчетаеш в бижу или шал, освен ако не е хипер безлична, си остава еднаква. Доакто обувките живеят собствен живот в зависимост от дрехата и случая. Едни и същи обувки изглеждат различно с дънки или с рокля. Освен това удобната извивка и високия ток просто дават друго усещане, друга походка и самочувствие.

# 2
  • Мнения: X
Пепеляшка?

# 3
  • Мнения: 81

Мммм, добро предположение, приемам като възможна причина...  Wink

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
прави ги по-високи не само в чуждите очи но и в техните ...
имах една шефка която се носеше на 10см ток за да е 1 см, над колегата ...

# 5
  • Мнения: 46 434
Обувката си е обувка.

Токчетата са ми смешни, имам едни за цвят с много ниско токче, умирам от срам като зачаткам като кобила Laughing

Мечтаната не знам, но идеалната обувка за мен - груба, с големи грайфери, естествена кожа, удобна.

# 6
  • Мнения: 81
Обувката си е обувка.

Токчетата са ми смешни, имам едни за цвят с много ниско токче, умирам от срам като зачаткам като кобила Laughing

Мечтаната не знам, но идеалната обувка за мен - груба, с големи грайфери, естествена кожа, удобна.


Да разбирам ли, че си планинарка?  Grinning

# 7
  • Мнения: 46 434
Ако в това влиза пиене по хижи - да, иначе не Mr. Green говоря за ежедневна обувка Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 072
Обувката е това, което те отделя от земята. Тя прави походката. Прави стойката. Дотук с общовалидното. Нататък всяка жена си знае.....
Моето отношение към обувките е доста лично.  Flutter
Няма да се впускам в подробности, не е петък.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Както портфейла при мъжете е продължение на пениса, така
обувките са продължение на женствеността. Особено скъпите обувки  Wink

# 10
  • Мнения: X
Мисля че донякъде това дали имаш слабост към дадена част от облеклото зависи и от отношението към фигурата. Ако да речем си харесвам краката, ще искам да ги обувам в красиви обувки, някои модели, в зависимост от тока и наклона на стъпалото могат да придадат на едни хубави крака още по-изящен вид. Ако си харесвам някоя друга част от тялото, да речем -циците, ще си падам по различни хубави сутиени. Много често например като попитам някое Синеоки, кой му е любимия цвят, то със гордост казва "синия!", познай, нали ,защо....
ей такива работи си мисля.

# 11
  • Мнения: 24
И се замислих, откъде идва тази мания към обувките у повечето жени? ... Какво усещане на вас ви дава мечтана обувка?




Съвсем същото усещане, предполагам, като на група селски тарикати, събрани накуп да зяпат лети джанти на Голф четворка

# 12
  • Мнения: 5 940
Към зимните обувки имам същите изисквания като тези на Никол. Още повече, че за този период от живота ми, когато най-важното е да си гледам детето, удобството на обувката, е задължително. Да можеш да тичаш в снега без да те е страх, че ще паднеш и ще повлечеш и него. Да газиш свободно по непочистени улици, такива неща.
Блясък в очите ... може,  от гумени ботуши, друга би гледала с отвращение.

# 13
  • Мнения: X
Аз пък обичам да ми мирише на нови обувки. Ароматът на обущарско лепило ми действа опияняващо. Crazy

# 14
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Подходящо съчетаната обувка "прави" тоалета.
Евтините дрехи, когато са избрани правилно според фигурата на жаната и т.н. не личи, че са евтини, но за обувките,а и за чантата това не важи.
Качествените обувки си личат от километри.
Да не говорим как това се отразява на походката и самочувствието на жената. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт