За ипотечен кредит

  • 3 976
  • 15
  •   1
Отговори
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
    Здравейте,бих искала да получа съвет,от по -запознати от мен.В момента коя банка предлага най-изгодни ипотечни кредити?Четох и търсих,но си мисля,че мнението на хората,които са се сблъсквали с този
проблем е по-точно,а иначе всички банки имат страхотни реклами.Благодаря предварително.   

# 1
  • Мнения: 44
За момента освен СЖ експресбанк не се сещам друга да дава кредити. Всичко е замразено и никой не дава, а само предоговаря.

# 2
  • Мнения: 491
Почти всички банки дават кредити. Просто изискванията са доста завишени.
Колкото пишещи, толкова мнения, така че най-добре си вземи един ден отпуска и се разходи до банките да си прецениш сама. Peace

# 3
  • Мнения: 231
До колкото съм запозната с обстановката в банковата сфера (а тя не е много цветуща) в момента доста трудно може да се вземе ипотечен кредит, някои банки не отпускат, друг отпускат, но с много големи изисквания и те гледат под лупа.
Моят съвет е да си прецените възможностите много добре дали ще може да обслужвате после кредита.
По достоверна информация в момента Експрес банк дават по нормални лихви и най-важното отпускат ипотечни кредити.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Всички банки дават кредити. Не е ясно кой го пусна този слух, че не се дават кредити newsm78 Просто сега условията станаха такива каквито трябва да са, а не да се дават кредити на който влезе в банката. Но както и да е. Ще ми е трудно да напиша всичко, но ще ти спомена някои основни параметри. Иначе, с ходене по банките и питане става.
Вече всички банки дават от 60 до 80% от пазарната стойност на имота. Само ПИБ и ЦКБ обевяват до 100%, но това "до сто" предполага и по-малко в зависимост от местонахождението на имота.
Май вече няма банка да кредитира панелни жилища.
Трудно се дават кредити за имоти в Банско, Слънчев бряг, Пампорово и др. презастроени зони.
Уникредит, ОББ, Сибанк, Юнионбанк и Пощенска дават най-дълъг срок - 35 години.
Лихвите са от 9 до 13%
Ако те интересуват отделни банки кажи. Имам бюлетин за месеца, с всички банки и условия по кредити и депозити, но е огромна и не мога и да я сканирам, за да ти я пратя. Става въпрос за реалното кредитиране, а не това което рекламират.

# 5
  • Мнения: 6 417
Рекламата е едно, а условията в договора съвсем друго.  Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 1 735
Поне това,което дочух е,че трябва да имаш около 50% от стойността на имота и май  не дават за панелки.Отиди в банките и си поговори с кредитните инспектори.Има доста условия,за отпускане на кредит.Единствено може да си провериш евентуалните вноски с ипотечен калкулатор, примерно на сайта на ОББ.

# 7
  • Мнения: 46 508
Вземи си кредитен консултант (безплатно е) и той ще ти направи сравнение кое и къде Peace

Поне това,което дочух е,че трябва да имаш около 50% от стойността на имота и май  не дават за панелки ...

Не знам от къде ги дочувате тези неща, но като не сте сигурни, не пишете, защото така тръгват слуховете  Laughing

Пресен пример от вчерашен контакт с Булбанк - за панел, 60%.
Миналия месец - панел, ДСК 70%

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
Ами приятелско семейство обикалят банките и ако там ги лъжат е друг въпрос Mr. Green.Почти същата информация съм я чела и във вестник Капитал.Мисля,че всеки има право на отговор. Peace

# 9
  • Мнения: 46 508
Разбира се, но нека е проверено  Hug

Медиите обичат да всяват паника, иначе как ще им се купуват материалите  Simple Smile

Възможно е познатите ти да не отговарят по доходи или др. условия, не винаги причината е в банката ...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 735
..., не винаги причината е в банката ...
То затова е най-добре с кредитен инспектор да се обсъди,защото наистина е индивидуално. Hug

# 11
  • Мнения: 224
И моя съвет е потърсете си банков консултант, защото познават продуктите на няколко банки, познават се с кредитните инспектори и знаят как стоят нещата. И аз и съпругът ми работим в банки/в различни/. В тази в която аз работа ипотечен кредит не е отпускан от началото на кризата. Потребителски - да от време на време при страхотно добри условия - висок осигурителен доход, най-много кредит с ниска вноска. В банката в която работи съпругът ми от ноември не са отпускали нито ипотечен, нито потребителски, нито фирмен кредит. И да, наистина много банки СПРЯХА да кредитират панелки. Само тухла. Е има и изкл. разбира се, но кредитирането на ПАНЕЛКИ наистина е много ограничено!!!! Не всичко е слухове....
И ако не се познавате с кредитния инспектор в съответната банка, няма да ви каже че кредити не се отпускат, ще ви вземе таксата за разглеждане, която със сигурност няма да е по-малко от 50 лв...

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Който няма време да обикаля и да се разправя с банки, данъчни и пр., силно препоръчвам услугите на кредитните консултанти от Кредитланд Peace Ползвах съвсем наскоро, доволна съм.
За кредитиране - разбира се, че кредитират банките, стига всявахте паника. Но е точно както казва Станислава - най-сетне кредитиране с разум, а не на принципа "ти сега вземи, пък после ще му мислиш как ще връщаш" Laughing

# 13
  • Мнения: 1
Момичета здравейте!

Случайно да има някой, който скоро е теглил ипотечен кредит? Моля нека напише, в коя банка, при какви условия.

# 14
  • Мнения: 352
Момичета здравейте!

Случайно да има някой, който скоро е теглил ипотечен кредит? Моля нека напише, в коя банка, при какви условия.

Писах ти лично съобщение!

Общи условия

Активация на акаунт