Изведнъж детето ми отказа да суче!

  • 349
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Историята ми е доста интересно-тъжна и реших да я споделя!
С моят син Персиян-Матей се кърмим от година и пет месеца. Не сме имали никакви проблеми с кърменето за този период от време, освен един мастит и опасност от втори, но това е друга тема за коментар.
Преди 3 дни започна неприятната ситуация. Сутринта сука няколко минути и започна леко да хапе. Да вметна, че това никога не го е правил, освен 1,2 пъти и то съвсем лекичко. Аз разбира се не обърнах внимание, вечерта това продължи, дори от едната гърда изобщо не сука, а започна доста силно да хапе. Да вметна, че в момента го мъчат избиването на предкътниците. На втория и третия ден, изобщо не пожела да суче, дори като види гърдата започва да пищи и да се дърпа. Толкова е категоричен в решението си, че това ме обърква и незная какво просто да си мисля. От споделеното с други майки, оставам с впечатлението, че е кърмаческа стачка. На моменти се разколебавам, че е това, прекалено е сигурен в това, което прави и показва най-вече. Мнозина от вас ще кажат: "Какво ти пука, малко ли е година и 5 месеца кърмене??????????????" Веднага отговарям: "Единствено могат да ме разберат дългокърмещите майки! " Неподготевна и тъжна съм от това, което се случва.
Не казвам, че още е отбит, но търпението ми скоро време ще се изчерпи.
Моля за съвет и мнения!
Благодаря ви предварително!  Hug Hug Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Разбирам те, нищо, че това не ми се е случвало.
На неговата възраст ти вече можеш да "разговаряш" с него. Той какво ти казва?
Опитай да поговориш с него, да не би някой да му е наговорил нещо.

В крайна сметка, ако няма никаква друга причина, просто приеми, че си една от щастливките, при които детето се отбива само по желание.

# 2
  • Мнения: 4 242
Напълно те разбирам  Hug Но успокой душата и и изчакай развоя до края, защото това наистина може би не е края на кърменето, а ако е, Людмилиана е права, радвай се че е минало гладко за детето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт