АМ в пюрета за кърмено бебе?

  • 1 228
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, много се двоумя по отношение на въпросите, които ще задам, надявам се да получа обективно мнение. Решила съм да приготвяма домашни пюрета, но джипито ми каза, че без мляко не заместват хранене, а аз вече заместих. При добавяне на кърма пюрето се втечнява, за това имам следните въпроси:
1. Какво АМ да прибавям. Поради това,че е по-едричка не искам да е много силно.
2. Как да го добавям (казаха ми, че ако се добави сухо, то се получава по-силно т.е. не като да се разреди), но надявам се да има решение за това....

Забравих да вметна, че си я кърмя и до сега не съм давала АМ. Също така съм давала готови пюрета със сухо мляко.

Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 993
....Решила съм да приготвяма домашни пюрета, но джипито ми каза, че без мляко не заместват хранене, а аз вече заместих...

1. Какво АМ да прибавям. Поради това,че е по-едричка не искам да е много силно.
2. Как да го добавям (казаха ми, че ако се добави сухо, то се получава по-силно т.е. не като да се разреди), но надявам се да има решение за това....

Забравих да вметна, че си я кърмя и до сега не съм давала АМ. Също така съм давала готови пюрета със сухо мляко.
Благодаря предварително за отговорите!   bouquet
Аз като прочетох поста ти някои неща не ми станаха ясни. Първо, това дето джипито го е казал, не ми е ясно...той е имал предвид, че пюрето трябва да бъде млечно-зеленчуково, за да замести хранене, така ли?  newsm78 А ти вече си заместила хранене, с какво пюре си заместила? Зеленчуково, предполагам. Детето ти ако си яде пюретата чисти, не виждам смисъл тепърва да ги смесваш с АМ, още повече, че е само на кърма.
Също така не ми стана ясно каква е връзката с готовите пюрета със сухо мляко, които си давала. Това сухо мляко адаптирано ли беше или обикновено?
Ако все пак държиш да слагаш АМ в пюретата, може да сложиш сухо вещество, а може и готово АМ с вода приготвено по указанията на кутията. Зависи от гъстотата и консистенцията на пюрето, в което ще го слагаш. Марка не мога да препоръчам, има много на пазара, всичките са хубави. А какво искаш да кажеш с това, че дъщеря ти е едричка и не искаш АМ да е силно?  Thinking То какво значи АМ да е силно, на мен не ми е ясно. Аз такова определение за АМ за първи път чувам. newsm78 АМ не е кафе, нито алкохол, да е силно!  Naughty
Моята дъщеря пие Аптамил. Но аз никога не съм слагала АМ в пюретата, освен в самото начало на захранването за кратко.

# 2
  • Мнения: 342
Използвах определението "силно", понеже не ми дойде друго на ум  Embarassed, а и не съм веща в познаването на АМ, понеже никога не съм купувала или предлагала на дъщеря си.
А сега уточненията по моя въпрос -
 - Пюретата, които съм давала до сега са били зеленчукови на Хип и на Ганчев. Сухо мляко има в това на Ганчев, така е описано като съставка на пюрето.
 - Както и джипито така и от книга съм чела, че зеленчуковото пюре не може да замести хранене, ако няма мляко в него, няма значение това кърма ли е или АМ.
 - По въпроса за това, че дъщеря ми върви по-едра, просто не искам да я прехранвам и да давам излишни калории.

# 3
  • Мнения: 26
казвам ти аз какво правя защото не разбрах то4но какво питаш като правя зелен4укови или месни пюрета слагам зелен4уците малко зехтин 4ист 60 мл АМ /в моя слу4еи фризолак/защото ми стават гъсти заради картоф4ето а моето джи пи ми каза 4е гъстите пюрета запи4ат моят беб4о е на 5 месеца и половина незнам вие на колко сте и пасирам но тои е много ящен и маи яде пове4е.абе според мен слагаш толкова карма или АМ 4е пюренцето да стане леко те4но не гъсто като каша.ако си забелязала и пюретата на Ган4ев са те4ни а не гъсти но ти си знаеш

# 4
  • Мнения: 3 157
Хм,пюретата на Ганчев наистина пише,че съдържат сухо мляко,а сухото мляко си е прясно мляко,защо даваш прясно мляко на толкова малко бебе,а адаптираното те притеснява честно казано не мога да си обясня newsm78
За калоричността на АМ(предполагам това си имала предвид под ,,силно'') можеш да погледнеш библиотеката-там са описани доста подробно всички АМ на пазара и кое колко калории съдържа-разлика кой знае каква не намирам,а и за 1-2 лъжички,колко ще слагаш в пюрето мисля,че съвсем няма значение това-все едно ще се получи.
Дали да е в сухо състояние или разтворено-все тая,те калориите са си в сухото вещрство,не във водата...стига да е достатъчно добро като консистенция за да го приеме бебето няма значение..

# 5
  • Мнения: 3 157
Забравих-ето няколко теми за заместване на храненето-някои майки слагат АМ/кърма,други-не:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=352905.msg9397923;topicseen#msg9397923
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346717.msg9189083;topicseen#msg9189083

# 6
  • Мнения: 342
Благодаря на всички, които ми отговориха, както се извинявам за хаотичните мисли, защото и в главата ми е каша - от съветите на джипито и от това какво чета тук, защото все пак не може да се подцени мнението на майките, минали по този път, а лекаря- все пак теорията и практиката са различни неща...
В същност проблема е в това, че искам да приготвям пюретата с кърма, но когато го направя то става на вода, от друга страна ми отнема много време приготвянето на пюрето и цеденето също, а и кърмата не е достатъчна за приготвяне на едно хранене.
За това си помислих, че ако добавям АМ и двата проблема ще отпаднат, но пък при наличието на кърма е естествено да се даде тя.... Бебка е кърмено бебе и всяка майка, която кърме ще ме разбере.

# 7
  • Мнения: 26
Данина от кърмата по добро няма аз готвя на моето бебе и не мисля 4е отнема много време но това е мое мнение така 4е слагаи кърма колкото пюрето да стане гладко  и мислиа 4е вси4ко ще е ок аз слагам АМ защото моя дивак се отби  и ми спря кармата ако имах ваобще ниамаше да му мислиа успех Hug Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Можеш и преспокойно да не слагаш мляко в пюрето,а да си кърмиш преди или след хранене.

# 9
  • Мнения: 27 524
Можеш и преспокойно да не слагаш мляко в пюрето,а да си кърмиш преди или след хранене.

Именно  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Да, наистина не бива да се замества хранене с изцяло безмлечно папо.
Аз слагах АМ направо, в сух вид, и разбърквах - не съм имала проблем, слагах по- малко, от колкото за млечно хранене. И моето детенце си беше едричък дебелчо.

ПП

Ако не слагаш мляко в пюрето, а кърмиш преди или след това, нищо не си заместила, а просто си добавила още едно ядене.

# 11
  • Мнения: 342
Да, наистина не бива да се замества хранене с изцяло безмлечно папо.
Аз слагах АМ направо, в сух вид, и разбърквах - не съм имала проблем, слагах по- малко, от колкото за млечно хранене. И моето детенце си беше едричък дебелчо.

ПП

Ако не слагаш мляко в пюрето, а кърмиш преди или след това, нищо не си заместила, а просто си добавила още едно ядене.
И аз така мисля, за това за на пред ще пробвам да цедя, пък се надявам с течение на времето да стана по-чевръста  Grinning

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз слагам АМ - като сваря зеленчуците ги изцеждам, пасирам, изчаквам да поизстине и дабавям 2-3 л сухо АМ и след това ако има нужда разреждам с вода. Няма да стане много "силно" не се притеснявай, просто предлагай водичка след това, то детето само ще си ожаднее, ако има нужда.
А пък  щом имаш кърма по-лесния вариант за теб и по-добре за бебето е да даваш само зеленчуково пюре без мляко и после кърма като дохранване.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
При кърмените бебета заместването на хранения зависи от това дали майката желае да отбива по- скоро или да продължи да кърми възможно повече.Ограничаването на кърменията и заместването на цели хранения води до логично намаляване на кърмата.По принцип се препоръчва до годинката детето първо да суче и около половин час след това да се предлага пюре,колкото иска.Целта е не нахранване с твърда храна,а запознаване с нови вкусове,а кърмата си остава водеща.
Сама прецени дали ще заместваш цели хранения или ще продължиш да кърмиш.Цеденето не стимулира гърдата толкова,колкото сученето на бебето.
Ако заместиш хранене само с пюре,е задължително да прибавяш кърма или АМ в него докато не въведеш месо,сирене и т.н.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз приготвях домашни пюрета за Иво и винаги ги правех с кърма или АМ.
Не съм забелязала с кърмата да се втечняват.  Confused
Сварените зеленчуци пасирах с кърмата/АМ като слагах толкова количество, колкото беше необходимо, за да се получи консистенцията, която искам.
Когато ги правех с АМ, го слагах течно, приготвено според указанията-като за пиене.

Общи условия

Активация на акаунт