Само плаче

  • 988
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мили мами. Ние с моя малък Георги имаме малък проблем. Кърмя го по 20 - 30 минути и след това заспива, докато не го сложа в леглото. 20- тина минути след това започва да реве и да си хапе юмручетата. Кърмя го на ново и така цялото упражнение се повтаря за около 2 до 3 часа. Какво да правя??? Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 2 401
Здравей, ти не пишеш Георги колко е голям, но ако е по-малък от два, три месеца поведението му не е необичайно, много от новородените бебета имат нужда доста голяма част от времето да бъдат на гърда, на моята дъщеря през първите месеци режимът през деня беше нещо такова: суче час, час и половина, прави пауза около един час през която обикновенно не спи Confused и после пак същото. Ако и при вас е такава ситуацията не се притеснявай след месец, два нещата ще се променят. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 105
Може да е гладно бебенцето. Имаш ли достатъчно кърма? Можеш да пробваш да му дадеш залъгалка. Може и колики да има.

# 3
  • Мнения: 122
 В никакъв случай не давай залъгалка, особено ако имаш съмнения, че нямаш достатъчно кърма! А ако го гушкаш спи ли повече ? Колко памперса пълни на ден ?                                                           

# 4
  • Мнения: 2 132
Колко е голямо детето?
Ива първите 2-3 месеца ядеше постоянно. Суче 40-50мин, заспи, след 30-1час се събуди и пак на гърдата. После почна да прави по-големи паузи Grinning

# 5
  • Мнения: 718
Колко е голямо детето?
Ива първите 2-3 месеца ядеше постоянно. Суче 40-50мин, заспи, след 30-1час се събуди и пак на гърдата. После почна да прави по-големи паузи Grinning
И при нас беше абсолютно същото първите 3 месеца, сега пак го кърмя доста начесто, но поне не и по 40-50 минути както беше преди... Laughing.
Съвсем нормално е да си притеснена, в началото е трудничко, защото като се буди начесто все си мислиш, че нямаш достатъчно кърма, което е малко вероятно да е така, ако кърмиш на малки интервали. Следи памперсите и ако ги пълни добре остава да се кърмите при всеки признак на глад и безпокойство, докато той сам не започне да се наяжда по-бързо и не увеличи интервалите на хранене. Успех!  bouquet
За залъгалката не ти препоръчвам да я предлагаш преди навършване на 6-8 седмици, може да си развали сукането или да си разреди храненията от нея.  Peace

# 6
  • Мнения: 4
 В момента сме на 12 дни и явно поведението му е напълно нормално, н все пак се притеснявам. Вчера ходихме на лекар и за 5 дни е наддал 400 гр. Докторката каза че е всичко друго, но не и да е болно и че се развива добре, но да го храня по по - малко. Не знам как да го направя, защото той реве и само като му дам да суче се успокочва. Благодаря ви много за успукуенията. Много ми помогнахте  Grinning

# 7
  • Мнения: 4
 Залагалката я ползва само по някога. В повечето случаи не я иска. Благодаря би  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 401
Радвам се че всичко е наред! Simple SmileНяма смисъл да тормозиш бебчето и да не му даваш да суче, щом си търси гърдата значи има нужда от това и последното нещо което трябва да правиш е да го ограничаваш!

# 9
  • Мнения: 249
Нищо чудно да го тормозят колики. Някои бебета само сученето ги успокоява. Чудно е наддал. Пробвай да даваш някакви капки ако искаш.

# 10
  • Мнения: 8 242
Съвсем нормално.. Така бяхме първите 1-2 месеца.. Денонощно само сучеше  Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 1 998
Много ми е любопитно как педиатрите очакват да намалиш храненията на двуседмично бебе  newsm78 Някой друг ли ще го слуша нощем като реве и ще му обяснява, че още не е време за храна?! Косьо го мъчеха колики от първата седмица и само сукането го успокояваше. Слагай го на гърда, когато поиска и не се притеснявай - няма да затлъстее. Първите месеци всички наддават доста.

# 12
  • Мнения: 4 290
Бебето се успокоява така. Дъщеря ми е на три месеца и все още има периоди когато постоянно ми е на гърдата. Особено когато и е криво и плаче непрекъснато, аз също като теб сама я взимам  предлагам гърда, няма да я оставя да се дере, я.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Много ми е любопитно как педиатрите очакват да намалиш храненията на двуседмично бебе   Някой друг ли ще го слуша нощем като реве и ще му обяснява, че още не е време за храна?! Косьо го мъчеха колики от първата седмица и само сукането го успокояваше. Слагай го на гърда, когато поиска и не се притеснявай - няма да затлъстее. Първите месеци всички наддават доста.


И аз имам същия проблем.Вчера педиатъра ми каза да храня в 21 часа и после в 6 часа.Мъчат ни страшни колики и основно се дерем, не да ревем.Как посред нощ да я успокоя като не и давам да яде.Та тя като по часовник си иска яденето на три часа  newsm78 newsm78

# 14
  • Мнения: 249
Анели, този твой доктор що не му кажеш да дойде той да гледа детето през нощта? 9 часа пауза е твърде много за бебе на 1 месец. Моята е почти на 8 месеца и най дългата й пауза е била 7 часа, което се е случили точно два пъти. Сега през нощта яде през три часа кажи речи.
Давай на бебчо да яде и хич не ги слушай докторите и техните паузи Peace

Общи условия

Активация на акаунт