дали не е вредно?

  • 625
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте мами, пиша тук защото се надявам да имате повече опит и да споделите ако сте минали по същият пат. Проблемът ми е че след първото ми раждане не можах да си върна килограмите напълно.Наистина доста свалих през летните месеци с движение и по нискокалорична храна.Преди празниците малкият беше малко болен и аз се отпуснах меслех си ,че като си набивам сладко ще мога да издържа на напрежението и на безсънието.Ето ги вече 4те кила отгоре и сега какво newsm78 не мога да ги сваля вече.Тъй като и може би съм бременна (ще се поттвърди в петък)си мисля дали е проблем да спазвам някакъв режим и да се опитам да сваля едно 5-6 кила в началото на бремеността.Има ли такива от вас които са го правили и как сте го постигали?  bouquet

# 1
  • Мнения: 496
galimundi, не ми се струва лоша идеята да спазваш режим по време на бременността си. Но целта ти трябва да бъде осигуряване на необходимите хранителни вещества за бъдещото бебче. Ако се храниш балансирано и рационално, вероятно ще задържиш теглото си (може и леко да го намалиш) за известен период, няма да качваш излишно през последните месеци.

Ограничаваш ли се, изключи сладкиши, шоколад, бонбони, вафлички и т.н.; чипс, снакс, мазни и тежки меса. Хапвай истински храни, пий много течности и се движи.

Моя приятелка само в 7-я мес. напълня с 5-6 кг (до тогава се движеше 'по учебник') и препоръките на лекаря й бяха подобни. Сериозно я предупреди да избягва висококалоричните храни, с които си запълваше времето между храненията, а да наблегне на сурови и готвени зеленчуци, мляко, малко хляб и никакво друго тестено произведение. Успя да регулира наддаването, роди здраво момиченце и около година след това си върна фигурата.

Общи условия

Активация на акаунт