Каква марка минерална пудра ?

  • 23 389
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 743

Имам нужда от съвет каква марка минерална пудра да си взема Simple Smile Търсих други теми, но няма почти нищо писано.
Освен това да попитам вярно ли е, че покривността им се доближава до тази на нормален фдт? Thinking

Колебая се м/у Лореал, АртДеко, Ревлон, МаксФактор. Разбира се, приемам и други идеи Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 89
Аз си взех такава пудра, писах в темата за перфектната кожа и попитах там като цяло мнението на момичетата за този грим като грижа за кожата, защото производителите твърдят, че има не само декоративни, ами и оздравяващи и заглаждащи свойства. Ще копирам какво казах там: "Взех си минерална пудра с ефект на фон дьо тен, без парфюми и консерванти и първото, което забелязах е, че стои естествено, слива се добре с тена, не омазнява и не матира особено сякаш (може би зависи от количеството). Нещо, което ми се стори различно е, че порите си личат ясно след нанасянето на продукта, ако и да не са подчертани допълнително, може би това е доказателство, че не ги запушва."
Моята е на АртДеко, според мен е по - покривна от обикновена пудра и може да се сравни с действието на някой, не чак толкова покривен фон дьо тен. Тъй като последния ми такъв беше на Виши, а той е много покривен, намирам разлика. Другото за порите го казах, че ги подчертава и ако са малко по - големи си личат, но може би това е част от "естествения" вид като цяло  Laughing знам ли.
Иначе цвета си улучих много точно, избирах си внимателно от мострите. Казаха ми че има значение и с какво се нанася, с тези бухналите четчици за пудра и руж, изглежда по - леко и прашливо на самото лице, а иначе с тампонче за нанасяне на фон дьо тен, става по - плътно нанесено.
Предния път в магазина, от където си взех пудрата, Кирил Чалъков правеше демонстрация именно на тази пудра и аз от там се запалих, а и като прибавим и липсата на някои широко използвани химии в продукта се реших, но дали съм много доволна не мога да определя, зависи какво се цели, ако е само за декоративния ефект има и по - добри продукти според мен, но зависи и от типа кожа.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 743
Ahim_sa, а твоята каква точно е?



или




Уфф, на тези снимки изглеждат еднакви сякаш, но в сайта са различни, даже разликата в цената не е малка. Първата е към 28 лв, втората 48.

# 3
  • Мнения: 89
Първата е и няма четчица в комплекта, тя се купува отделно ако нямаш собтсвена, но само четката беше около 20 даже и повече, което значи, че пудрата с четка пак става около 48, колкото втората. Затова се чудя дали разликата е в дизайна на опаковката и това че има четка само или и в самия продукт. На снимката не си личи, но самата пудра е в кутийката под едно капаче на дупчици, от което излиза по-малко, не е така, просто в насипно състояние. В магазина не ми предложиха втория вариант, казаха че това е много нов продукт и ала бала, сега виждам, че има и друг  newsm78. И Чалъков и той първия вариант си ползваше. В описанието на съдържание,свойства има ли разлика, ако си ги чела ?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 743
Ahim_sa, ето двата линка с пудрите:

http://www.parfumi-market.net/pudra-artdeco-mineral-powder-found … h-2v1-p-4038.html
http://www.parfumi-market.net/pudra-artdeco-mineral-powder-found … n-2v1-p-1969.html

сякаш са еднакви, само едната има четка Thinking

# 5
  • Мнения: 89
Мда еднакви са си, само четката е ! Поне така пише на сайта на Артдеко: http://www.artdeco.de/en/cosmetics/make-up/pure-minerals/foundat … dation-brush.html  Peace

Най - добре да пробваш мостри и така да избереш, за Лореал аз лично не попаднах на много въторжени мнения, когато се чудех и затова дори не съм ги пробвала, а и като марка не ги харесвам хич, но всичко е индивидуално. Пиши отзиви, когато избереш или пробваш нещо  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 4 743
Благодаря ти Hug Ще пиша след като си избера и купя. Явно не се ползват от много хора минералните пудри Thinking

# 7
  • Мнения: 1 885
Най-добрата минерална пудра е марка bare escentuals http://www.bareescentuals.com/
Има ги в Ягодка

# 8
  • София
  • Мнения: 4 743
Най-добрата минерална пудра е марка bare escentuals http://www.bareescentuals.com/
Има ги в Ягодка

За тази ли става дума? http://oth.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=84663&goChar=B#DETAIL

# 9
  • Мнения: 1 885
Да, то си се води Фон дьо тен. В момента има само много тъмни цветове май, но то не е случайно. Хубавите работи и в Ягодка свършват бързо.  Bare escentuals са създателите на минералната козметика. Можеш да вземеш и някакъв кит с руж и т.н не видях дали имаше от тях.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 743
Да, то си се води Фон дьо тен. В момента има само много тъмни цветове май, но то не е случайно. Хубавите работи и в Ягодка свършват бързо.  Bare escentuals са създателите на минералната козметика. Можеш да вземеш и някакъв кит с руж и т.н не видях дали имаше от тях.


мерси, ще чакам да се появи тогава, защото сега са много тъмни тонове. през това време може да пробвам лореалската Tired

# 11
  • Мнения: 434
Аз ползвам на Everyday Minerals пудрите (по-точно фон дьо тен-ите) и съм много доволна. Peace Имат добра покривност,разнообразна цветова гама и са с лека текстура. Heart Eyes Плюс това смея да кажа,че лично при мен пудрата им издържа почти през целия ден. Peace Поръчвам си ги от сайта им.

# 12
  • Мнения: 89
Аз ползвам на Everyday Minerals пудрите (по-точно фон дьо тен-ите) и съм много доволна. Peace Имат добра покривност,разнообразна цветова гама и са с лека текстура. Heart Eyes Плюс това смея да кажа,че лично при мен пудрата им издържа почти през целия ден. Peace Поръчвам си ги от сайта им.
А друг продукт ползвала ли си, освен пудрите ?

мерси, ще чакам да се появи тогава, защото сега са много тъмни тонове. през това време може да пробвам лореалската Tired
Какво стана, какво си избра накрая, лореал ли ?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 743
Да, Л'ореал взех Simple Smile
Чудих се м/у МаксФактор и Лореал в аптеката, но определено лореалската ми хареса повече. Има страхотно покритие и дава много красив цвят. Моят е нюанс W4- golden beige. В кутийката изглежда по-тъмен, но нанесена на лицето някак се слива и не ми е тъмна.
Освен това определено не ми дразни кожата, а моята е много чувствителна. Няма аромат. Определено съм доволна.
На МФ има блестящи частички и е по-слабо покривна.

# 14
  • Мнения: 89
Да, Л'ореал взех Simple Smile
Чудих се м/у МаксФактор и Лореал в аптеката, но определено лореалската ми хареса повече. Има страхотно покритие и дава много красив цвят. Моят е нюанс W4- golden beige. В кутийката изглежда по-тъмен, но нанесена на лицето някак се слива и не ми е тъмна.
Освен това определено не ми дразни кожата, а моята е много чувствителна. Няма аромат. Определено съм доволна.
На МФ има блестящи частички и е по-слабо покривна.
Чудесно е, че си доволна Peace. Мисля да се поинтересувам и пробвам и други минерални продукти, но незнам дали има тема посветена само на тях, май все още няма супер голям интерес или и тук може да се обсъждат  newsm78
 

Общи условия

Активация на акаунт