problem

  • 63 436
  • 1 222
  •   1
Отговори
Zdraveite,nqmam kirilica na kompjutara.Moqt problem e sledniqt-bremenna sam v 5-i mesec,jiveq sama-bez maj,za6toto ba6tata na deteto igrae komar,drusa se i hodi s maloletni u4eni4ki...
Nqmam na kogo da raz4itam s pomo6t ili pari-maika mi i ba6ta mi sa razvedeni i sa alkoholici- ne rabotqt.Imam baba,koqto vzima nqkakva mijava pensiq,nqmam bratq i sestri.Ne sam bila na postoqnna rabota i nqmam osigurovki.Ot minaliq 4etvartak si namerih rabota,no rabotq za 240lv na mesec,bez dogovor i osigurovki.
Hodih v socialni i kazaha,4e sega trqbva da imam osigurovki za 1 god nazad-ve4e kazah,4e nqmam-i v tozi slu4ai 6te vzimam 100 lv mai4instvo i 35lv detski.Kato 45 dni predi termina 6te polu4a ednokratna pomo6t ot 150 lv.V bezizhodica sam-nemoga da si predstavq kak sama 6te gledam dete sas 100 leva na mesec.
Ima i druga podrobnost-6te zapi6a deteto na moe ime,za6toto ne iskam "ba6ta mu" da ima tolkova prava varhu nego,kolkoto  i az.
Nadqvam se da polu4a mneniq i saveti ot vas,blagodarq,4e mi otdelihte vnimanie.

# 1
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Регистрирай се във форума, за да могат да ти се пишат лични съобщения, по този начин момичета ще могат да се свържат с теб, да се видите и на място да ти се помогне. Peace

# 2
  • Мнения: 278
registrirah se,nadqvam se i se izvinqvam 4e pusnah vtori pat temata.Nadqvam se da mi dadete savet kak da prodalja i kak da se barq sama.Blagodarq

# 3
  • Мнения: 278
qvno temata mi ne e za tozi forum,nikoi ne mi otgovori,ivinqvaite. newsm78

# 4
  • Мнения: 4 195
qvno temata mi ne e za tozi forum,nikoi ne mi otgovori,ivinqvaite. newsm78
какво очакваш да ти отговорим, представи се, коя си и тн.,
от тук са минали не едно и две майчета, които с разбирането, подкрепата и помоща на форума сега отглеждат чудесни бебоци.
Разкажи ни повече - говориш за баба ти, дори ис мижава пенсия, може да ти помага - да гледа детето а ти да работиш, можеш да получаваш помощи за отопление, храна мисля и тн.
Не можем да ти дадем съвет или да ти помогнем без желание от твоя страна.
Има звена майка и бебе , където можеш да отседниеш за срок от 6 м до 1 година.
въобще - жарианти много, тук вскияки сме майка и много обичаме да помагаме, но първо всичко проверяваме, защото колко пъти сме лъгани, само ние си знаем Peace

# 5
  • Мнения: 908
Чут Чут е права. Писала си за семейството си кой какъв е и що е, но за себе си нищо. На колко години си, от къде си, къде живееш, приятели? Тъй като ще се водиш самотен родител можеш да погледнеш и тази тема за това право на какви помощи имаш, както и целият подраздел за родители отглеждащи сами децата си:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=51869.0

Чакаме повече инфо  Peace

# 6
  • Мнения: 278
ami dobre,az sam nova i neznaeh,
na 22 godini sam ot Montana,rabotq na edno mqsto ot min sedm ot 4etvartak,ne sam na dogovor,ne mi pla6tat osigurovki.Jiveq v edna ka6ta s baba mi i maika mi-maika mi ne raboti,baba mi vzima pensiq,no ne moje ili ne iska da mi pomogne.Nie sme nqkakva otka4ena familiq i vseki gleda za sebe si.Rabotq ot 15 godi6na,navsqkade bez dogovor.sega 6te vzimam 240 lv,kato vseki den 6efkata si mi pla6ta po 10 lv i vapreki vsi4ko se opitvam da spestqvam.
trima du6i sme na baba mi na pensiqta,kato tq kupuva hlqb,pla6ta toka(a zasega sa opredelili da pla6tame 3 meseca po 98lv) voda i po ne6to za qdene.Gotvi  se vednaj sedm,ima samo kartofi,bob ili ne6to ot sorta.Ne se otoplqvame,za6toto nqmame pe4ka na darva i darva nqma,imame el pe4ki,koito ne se vklju4vat za6toto ne mojem da si pozvolim.Az ne moga koi znae kolko da pomagam sega.Tarsq si i druga rabota-dopalnitelna,da posabera pari za deteto.Ne moga da 6iq.Podadoh dokumenti za dopalnitelna rabota na nqkolko mesta,namam otgovor o6te.
ne znam kakvo drugo da vi kaja za sebe si,ako ima ne6to pitaite,6te otgovorq na vsqkakvi vaprosi.

# 7
  • DE
  • Мнения: 967
Така, като натиснеш бутона ОТГОВОР, ще видиш горе в дясно има програмка, с която можеш да пишеш на кирилица.
Защо не си намерила работа, от която да ти плащат осигуровки?
На борсата можеш да се запишеш. Оттам също ще получаваш някой лев.
Бащата на бъдещото бебе интересува ли се? А неговите родители?
Можеш да говориш с баба ти, като родиш и се повъзстановиш, тя да ти помогне с гледането на бебето, а ти да си намериш някоя свястна работа!
С какво очакваш да ти помогнат хората от форума?

# 8
  • Мнения: 278
благодаря ти много, МИМОЗА!
Ами виж какво,на въпроса ти с какво очаквам да ми помогнете-ще ти кажа-с предложения как да се справя с проблема,който имам.Предложения и съвети-аз не ви искам пари.Просто във форумите има жени,които са много запознати със законите и вратичките и затова поставих проблема си тук.Има и жени в моето или подобно положение и очаквах някой да ми каже как бих могла да се справям.
Благодаря.

# 9
  • DE
  • Мнения: 967
Знам, че не е лесно на 22, очакваща дете! Явно си обичала господина и сте имали някакви планове!
Кажи, родителите му знаят ли? Какво мислят по въпроса, че ще имат внуче?
А майка ти какво мисли? Подкрепя ли те? Не се плаши - всичко ще се нареди, трябва да си по-упорита!

# 10
  • Мнения: 278
да,не  е лесно с дете на 22 и то сама,права си.Какво и как да ти го кажа-майка му и баща му знаят за бебето и уж се радват.Те са каракачани и непрекаснато са в Гърция,идват си 2 пъти в год.за по 10 дни.Да ти кажа честно-техните знаят и че е наркоман,ама всички си му дават парички да си излиза и да взема дози.Знаят че играе комар и пак дават,аз говорих с тях,казвах има,а те пред мен вдигат рамене и казват:"оправяйте се".Е как да се оправя като те му "помагат" повече от мен...
Майка ми и всички се радват,че ще имат внуче,защото,миличка,аз съм с 3 операций и имах проблем със забременяването.Но по волята на Бог,успях.Но аз ги питам(вече при баща ми не ходя,той е деградирал,направо нямам думи,защо да си тормозя бебчето),таааа питам ги аз-ок,радвате се,знам,но кажете ми,не работите,като имате стотинки си вземате алкохол,а една вафла ако ми се дояде те казват-нямаме пари.Питам ги на изписването-да е живот и здраве-какво ще донесат,какво ще дадат на детето ми?
Искаш ли с ръка на сърцето да ти кажа нещо-на мен ако ми се дояде нещо-в моя случай не дай боже,аз не мога да си позволя.А минавам по улицата и виждам закуски и така нататък,пици,палачинки,не мога да си купя.Разбираш ли?Нося си на работа филии с маргарин и сол да ям.Е каде са майка ми и баща ми да ме питат искам ли нещо?Един ден ми се дояде вафла(0,20 стотинки) а бяхме с баба ми и баща ми.Помолих баба да се запише на вересия ако трябва ама да ми вземе,а баща ми седи и се смее.Защо се смееш-питам аз?Не те ли боли,че имаш едно дете и нямаш 20 СТОТИНКИ за една вафла....
Ядосах се,с такива случаи мога да те занимавам един век.Ще ти кажа накрая,че за 5 месеца,аз съм наддала 3кг!!! Май е от добро.Нямам думи да си обсъждам роднините.Съжалявам,че обичах човек,който не заслужаваше,но не сажалявам за детето ми!

Мерси,че ме изчете,много се ядосах.

# 11
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Здравейте момичета, не искам да се бъркам в темата, защото в действителност има сигорно много такива случаи в БГ. Надявам се че авторката на темата е искрена, но съм длъжна да ви копирам нещо което минаправи впечатление:

1. viviqn_kata
Публикации:  5 (5 на ден)
Ранг:  Новак
Дата на регистрация:  Вторник, 20 Януари 2009, 15:36
Последно Активен:  Сряда, 21 Януари 2009, 16:08

2.  kobra_ Публикации:  1 (1 на ден)
Ранг:  Новак
Дата на регистрация:  Вторник, 20 Януари 2009, 11:39
Последно Активен:  Сряда, 21 Януари 2009, 10:52

Цитат
Zdraveite,kazvam se Nina Dimitrova Paunova,imam du6terq na 1,11 koqto otglejdam sama,malkata se rodi 1,5 kg,s licevi malformacii i loksaciq na tazobedrena stava.Predi 2 meseca i napraviha operaciq,sega trqbva da q zaveda da svalqt gipsa i koncite,no ve4e nqmam 1 st,nqma koi da mi pomogne,osven neq imam i sin na 18,koito u4i,s mai4instvoto mi e trudno da zadovolqvam samo nujdite na malkata.6te vi buda blagodarna ako ima na4in da mi pomognete,
Suvajenie:N.Paunova
gr.Montana
- Този цитат е от жената чиито профил пуснах втори и ми бе изпратено на ЛС. Виждам че и градовете и датите на регистрация съвпадат.  Това го поствам без друг коментар. Ако някой е получил подобни съобщения моля да каже.

И все пак се надявам, че всичко е истина!   bouquet

# 12
  • DE
  • Мнения: 967
Тук има майчета, които по-добре от мен ще те посъветват, защото са виждали и помагали много. Имам познати - дрешки за детето ти ще съберем.
Но за другото-момичетата да кажат, че аз не съм запозната. Дали може да иска общинско жилище като социално слаба, та да се отдели от роднините си? По думите ти съдя, че не е много здравословно да оставаш при тях!!

# 13
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Karol&Erik newsm78 не разбрах връзката с втората регистрация,аз също съм доста скептична на множеството нови регистрации и призиви. Размених няколко ЛС с viviqn_kata, предложих да се срещне с някое момиче, тя се съгласи, даде доста подробности, които разбира се могат и да се окажат измислица. Заела съм се да й помогна, като същевременно с това, искам някой да се срещне с нея. Не искам в същото време и да обиждаме и нея самата, но пък и нашето недоверие е породено от множеството измами, на които сме били подложени и това ни прави подозрителни, мнителни.  Ще помоля авторката да не се обижда на недоверието, на множеството въпроси, с които я засипваме. Момичетата са писали - доста самотни майки са получили помощ от тук, но единственото което очакваме е искреност! Peace

# 14
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Karol&Erik newsm78 не разбрах връзката с втората регистрация,аз също съм доста скептична на множеството нови регистрации и призиви. Размених няколко ЛС с viviqn_kata, предложих да се срещне с някое момиче, тя се съгласи, даде доста подробности, които разбира се могат и да се окажат измислица. Заела съм се да й помогна, като същевременно с това, искам някой да се срещне с нея. Не искам в същото време и да обиждаме и нея самата, но пък и нашето недоверие е породено от множеството измами, на които сме били подложени и това ни прави подозрителни, мнителни.  Ще помоля авторката да не се обижда на недоверието, на множеството въпроси, с които я засипваме. Момичетата са писали - доста самотни майки са получили помощ от тук, но единственото което очакваме е искреност! Peace
Равийка,аз мисля,че Карол имаше предвид а именно,че и двата ника са от Монтана и двата ника са регистрирани в един и същи ден и са писали пак във един и същи ден.
Модератор мисля,че може да провери двата ника дали не са със един и същи IP.
Ако е така,вече става интересно. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт