От нищо - нещо

  • 3 528
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 639
Спомняте ли си това предаване? От това предаване вкъщи имаме 2 любими рецепти. Споделям ги с вас, дано ви харесат.
Пълнено пиле със стар хляб и чесън
1 пиле
половин пакетче масло (може и с маргарин)
3-4 филии стар хляб
смлян черен пипер
няколко скилидки чесън
сол
     Маслото се смесва с пресования чесън, сол и черния пипер. След това се мажат филийките и се нарязват на кубчета. Пълни се пилето. Ако остане масло- намажете цялото пиле. Сипвате и малко вода. Слагате го в йена и печете. Ако пилето е по- малко и останат филийки, можете да ги сложите отсрани на пилето. При тази рецеп-
та нямате нужда от хляб и допълнителна гарнитура. Дано ви хареса!

# 1
  • Мнения: 1 906
Хляба вътре не става ли като тесто  newsm78

# 2
  • Мнения: 4 496
По- скоро стават задушени.  Поне така си мисля.
Хм, имам едно пиле, имам и стар хляб...Да взема да пробвам. Thinking

Предаването го помня много смътно. Имаше различни участници, тоест май беше без водещ. Или бъркам? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 639
Хляба вътре не става ли като тесто  newsm78
Вътре не влиза вода, така че не омеква много, но все пак си е хляб.

# 4
  • Мнения: 475
Точно с това предаване е свързан мой детски спомен. Винаги го споменавам, когато стане въпрос за икономични манджички. И то не заради друго, ами защото там видях рецепта за кебапчета, завити в пържоли и заляти с някакъв сос (мисля, сметов беше). Не знам дали се е получило нещо, но гарантирам, че по моите представи не е от нищо  newsm68  

# 5
  • Мнения: 1 639
Ето и втората рецепта:
Боб - чили
Сварявате си една паничка боб. Слагате го в гевгира да се изцеди. В тенджерата запържвате:
1 глава кромид лук, няколко скилидки чесън, колбас (аз го правя с 1 наденица и 1 п. кайма). Връщате боба в тенджерата и добавяте: 1 буркан цели домати( 1шише млени), 2-3 лъжици домашна лютеница, 2-3 л. купена лютеница, кетчуп( може и някаква лютивка, ако обичате люто). Единствената подправка, която слагат в оригиналната рецепта  е риган, но аз слагам и джоджен.За солта ще опитвате, защото почти всичко е солено. Вари се на слаб огън, защото е много гъсто, да остане на мазнина.

# 6
  • Мнения: 1 639
Точно с това предаване е свързан мой детски спомен. Винаги го споменавам, когато стане въпрос за икономични манджички. И то не заради друго, ами защото там видях рецепта за кебапчета, завити в пържоли и заляти с някакъв сос (мисля, сметов беше). Не знам дали се е получило нещо, но гарантирам, че по моите представи не е от нищо  newsm68  
Вярно, само заглавието му беше такова. Единственото икономично ястие, беше една мързелива пица със стар хляб и каквото имаш в хладилника.

# 7
  • Мнения: 3 675
Майка често гледаше това предаване и в тефтера си е записала доста рецепти, ако попадна на нещо интересно, ще го споделя.

# 8
  • Мнения: 2 803
Да , помня това предаване и тази рецепта, но така и не съм я приготвила. Време е да я пробвам. Мерси, че ми я напомни.  bouquet

# 9
  • София :(
  • Мнения: 215
Помня, помня, даже си имам една любима рецепта, която още чат-пат си правя, но с толкова вариации, че оригинала ни го помня точно - кекс от мляно месо с разни екстри, но определено не е от нищо  newsm10

# 10
  • Мнения: 940
Аз не го знам това предаване, но чили много обичам. Аз го правя само с кайма, и с черния боб който е в консерви.

# 11
  • Мнения: 1 639
Ето още една интересна и много  вкусна рецепта:

Тулумбички с крема сирене
2 п. крема сирене
1 яйце
1ч. и половина брашно
половин чаена лъжичка сода
     От изброените продукти се омесва тесто. Тестото е твърдо, така че аз правя тулумбичките с метален шприц, на който използвам само предната част. След като ги оформя, ги пържа в олио. Пържат се много бързо, до светлорозово. Подреждате в тава и сиропирате: 2 ч.чаши вода + 2 и половина ч. чаши захар. Тулумбичките увеличават обема си и при пърженето, ипри сиропирането. Ако искате може да сложите в сиропа някаква есенция. Аз съм любител на ванилията и си слагам 1 винаги.

# 12
  • Мнения: 10
Идеята за икономични ястия е много добра!
Искам да споделя с вас една рецепта за лек и икономичен десерт на моята баба, който тя приготвяше най-често след Великден, когато оставаше неизяден и сух домашно приготвен козунак.

За крема:

Продукти:
2 кофички кисело мляко/ може да се използва цедено кисело мляко/
захар

Приготвяне:
Млякото се изцежда и подслажда на вкус. По желание може да се добави ванилия, лимон или какао

Козунакът се нарязва на филии. В стъклени купички се поставят една-две от тях. залива се с част от крема и се гарнира по желание. Оставя се за една нощ в хладилника и се консумира.

Може да се украси по собствен вкус.

# 13
  • Мнения: 780
Свекърва ми следеше редовно предаването и си записваше . От там направихме картофено руло / май не е съвсем от нищо , но може и ние да сме подобрили рецептата   chef  hahaha /

Картофено руло

сваряват се картофи / около 1кг , аз ги слагам "на око" /
Пасират се , слагат се 2 яйца , малко чубрица , сол , черен пипер и се разстилат на целофан намазан с олио / мазнина/
Отгоре се слага запържена кайма /с подправки , сол и лук/ ,  гъби и кетчуп / може и доматен сок или доматено пюре /
Завива се на руло , слага се в тавата и се пече в умерена фурна .
Като се зачерви отгоре се настъргва кашкавал и пак се запича

# 14
  • София
  • Мнения: 12 550
Свекърва ми следеше редовно предаването и си записваше . От там направихме картофено руло / май не е съвсем от нищо , но може и ние да сме подобрили рецептата   chef  hahaha /

Картофено руло

сваряват се картофи / около 1кг , аз ги слагам "на око" /
Пасират се , слагат се 2 яйца , малко чубрица , сол , черен пипер и се разстилат на целофан намазан с олио / мазнина/
Отгоре се слага запържена кайма /с подправки , сол и лук/ ,  гъби и кетчуп / може и доматен сок или доматено пюре /
Завива се на руло , слага се в тавата и се пече в умерена фурна .
Като се зачерви отгоре се настъргва кашкавал и пак се запича


 hahaha това определено не е от нищо, обаче пък рецептата е супер и ще се пробва  Wink

Общи условия

Активация на акаунт