Злоупотребявате ли с алкохола

  • 2 175
  • 34
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами,интересува ме,на някога от вас или на ваши близки случвало ли се е да злоупотребява с алкохола?
Накратко на мен ми се случи и много се уплаших от това,вчера се прибрах и изхвърлих целия алкохол,който имаше вкъщи и реших сама да се справя.
П.П това се случи,когато мъжа ми ме заряза и се разведе с мен и аз 6мес.не спрях да пия до вчера,но лошото е че в очите на хората вече съм алкохоличка.

# 1
  • Мнения: 54
Взела си правилното решение. Да осъзнаеш проблема и да започнеш да се бориш за преодоляването му.  bouquetУспех!

# 2
  • Мнения: 2 401
Аз съм злоупотребявала, но по-важното е, че той не е с мен.  Simple Smile Какво ти се случи като злоупотреби?

# 3
  • София
  • Мнения: 117
На мен не ми се е случвало. Успех ти пожелавам и смело напред!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 401
Упс, сега видях, че си злоупотребявала в продължение на 6 мес., мислех, че е било само веднъж.
Това е добре, че си изхвърлила всичко, сега си "програмирай" съзнанието, че това наистина е края.     

# 5
  • София
  • Мнения: 1 807
Хубаво е, че си осъзнала проблема. Стискам палци и да успееш да го разрешиш! Hug

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Важното сега, след "осъзнаването" е да продължиш да преодоляваш проблема, т.е. да не е някакво моментно просветление.

Моя много близка приятелка има сериозен проблем с алкохола. От години.
"Осъзнаването" й стигна дотам, че просто започна много умело да се крие  Tired
Още е зависима. И то доста.  Confused

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Не злоупотребявам... понякога малко прекалявам, но пък после не съжалявам  Grinning

Алкохолната зависимост си е страшна като всички останали зависимости. Но ако си наистина решена можеш да я спреш!
Успех ти пожелавам!

# 8
  • Мнения: 378
На мен не ми се е случвало. Успех ти пожелавам и смело напред!  bouquet
  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 611
Напоследък нямам никакво желание за пиене, щото няма с кого, а и поводите са доста нарядко. Даже като че ли съм излязла от форма. Последния път от няколко големи ракии драйфах 6 пъти през нощта. Срааааам! Па ракията една мека, убава беше...
 Но по същество. Имах и аз такъв период преди време, бях нещастна, не виждах изход от ситуацията, нямах работа, нямах занимания, скука, еднообразие... и рекох да се развличам пред компа с нещо по така. Какъв лаф ми се отваряше в чатовете, няма да ви казвам. Това продължи няколко месеца. Колкото повече се наливах вечер, толкова повече се самосъжалявах и ми беше още по- сговнено.
 Какво промени нещата ли? Върнах се да си довърша следването и с младите (не че съм предъртяла, ама такава се чувствах тогава) бетер тинейджър се чувствах. Живнах видимо, отслабнах, нови познанства, нови хора, имах цел, която следвах, беше един неповторим период от живота ми. Давах всичко от себе си, но и живеех с пълни шепи, така както винаги съм искала.
Спомена, че си се разделила с мъжа си,сама знаеш, че алкохолът няма да ти помогне да си го върнеш. Време е да обърнеш нова страница в живота си. Постави си цел, която да следваш, захвърли алкохола, той не ти помага с нищо и с времето, когато се отърсиш от отрицателните емоции, които вилнеят сега, ще намериш един по-добър човек, който ще те обича и приеме такава каквато си. Желая ти щастие!



П.С.Ех, че патетично се получи накрая   Crazy

# 10
  • Мнения: 4 965
Имала съм такива периоди - при голям стрес, проблеми и т.н. Една-две чашки действат "забравящо". Дори тази година по празниците ми се бяха струпали много неща на главата и няколко пъти попрекалих. Но пък не обичам особено алкохола и винаги усещам натрупването му. Когато усетя, че започва да ме хваща от първата чашка след няколко дни на "лекуване на нервите", просто спирам...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 735
Пожелавам ти да удържиш положението!  bouquet
Иначе приеми го и от тази страна.Поне знаеш какво е да се напиеш.Аз не мога да пия и никога не съм се напивала.Опитвала съм се.Искам поне веднъж, та даже да не помня,ама не става! NaughtyЧовек трябва от всичко да опита,ама с мярка.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не, имам добър самоконтрол. Дори в тийн годините не съм се освинвала.
След последната си бременност почти не пия алкохол, става ми лошо или ми се доспива (дори от чаша бира).
На сватбата си едвам изпих задължителната чаша шампанско, на Нова Година пих детско шампанско  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 448
Употребявам, но не злоупотребявам. Не ме и влече и не мисля, че някога може да имам проблем точно в тази сфера.
Пожелавам ти успех в начинанието, след като сама си осъзнала проблема, защото отказването от каквато и да е зависимост е много много трудно.  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 762
Минах през същото, като теб. Е, не беше след развода, но какво значение има какво те е провокирало? По- важното е, че си решила да се пребориш  Peace
От всички около мен само брат ми все още мисли, че съм алкохоличка.......... или поне пиячка  Laughing Но ние последните години не поддържаме близки отношения и той няма как да знае, че много греши. В началото ми беше мъчно, сега не ми пука. Не трябва да ти пука и на теб кой какво мисли. По- важното е да ги опровергаеш, поне пред себе си. Кураж и успех.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт