Наистина ли искате промяна?

  • 3 797
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
Протести. Е, протестират хората. За хубаво. Но защо ли имам усещането, че някак си всичко е вяло, малко са тия, дето душа влагат.

Всеки иска промени, обаче кой прави нещо по въпроса?
Нямам предвид само протестите и участието на хората.  Недоволството при нас поражда ли действие?
Всеки ден променяме ли нещо в себе си? Опитваме ли?
Искаме ли въобще промяна или само мрънкаме и търсим друг виновен за нашите несгоди, а?

Първата крачка е най-голяма, гигантска дори, ако започнеш от себе си.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 752
само мрънкаме и търсим друг виновен за нашите несгоди


Ето това наблюдавам.

# 2
  • Мнения: 2
Това са най-смешните протести в най-новата история. Дори групите протестиращи не могат да се разберат помежду си, а искат кардинална промяна. Нито едно ясно послание и алтернатива. В учебниците тези събития ще влязат, като пример за как не трябва да се правят протести.

# 3
  • Мнения: 27 524
Ти за Мойсей чувала ли си?  Wink

# 4
  • Мнения: 2
Мойсей и неговият пророк Червената шапчица ли? Още 20 години ли, Блонди?

# 5
  • Мнения: 27 524
Още 20 години ли, Блонди?

40  Simple Smile С изгнание на съществуващите  Tired

# 6
  • Мнения: 212
Явно искат нещо но и те не знаят какво точно е то.
Мен ме накефи оная дъртата комунистка Велислава Дърева като каза че основния лозунг на тия протести бил следния: "Всички да си ходят и никой да не идва" Това само показва колко ненормална е цялата тая работа. Защото като ги питат протестиращите какво искате те отговарят "Ония (депутатите и министрите) да си ходят" Е да ама кой да дойде на тяхното място... тук следва пълно мълчание... не е ясно кой да дойде... Смешна работа, ненормална направо....

# 7
  • Мнения: 1 217
Протести. Е, протестират хората. За хубаво. Но защо ли имам усещането, че някак си всичко е вяло, малко са тия, дето душа влагат.

Всеки иска промени, обаче кой прави нещо по въпроса?
Нямам предвид само протестите и участието на хората.  Недоволството при нас поражда ли действие?
Всеки ден променяме ли нещо в себе си? Опитваме ли?
Искаме ли въобще промяна или само мрънкаме и търсим друг виновен за нашите несгоди, а?

Първата крачка е най-голяма, гигантска дори, ако започнеш от себе си.
Не мога да повярвам,че човек,който е принуден да преживява старините си със 120лв.месечно не влага душа в протеста.Според мен протестът на всички ни е искрен,друг е въпросът с лумпенизирането му от група гамени.Дали поражда действие? Надявам се,че в някои от властимащите има съвест и ще направи всичко по силите си за да живеят по-добре инвалидите,пенсионерите,децата с увреждания.Колкото до другите въпроси,да,опитвам се да се променя,и това,което зависи от мен да го правя,да спазвам законите.Опитвам се и да отгатна кога всички ще се научат,че пешеходната пътека е място за пресичане и са абсолютно длъжни да дадат предимство на пешеходците,кога ще спрат разни нещастници да имат наглостта да ме гледат в очите,докато се чудя как да мина възможно най-бързо по улицата с количката,защото бусът им/колата са заприщили тротоара,или просто ги е мързяло да се огледат докато паркират. Искам промяна,определено,искам министрите да спрат да се изхлузват с лукава усмивка на уста при всеки нашумял случай,искам детето ми да расте спокойно и усмихнато.Искам всички тъпанари,на които им липсват първите седем години да напънат мозъчните си гънки поне веднъж в живота си и да се замислят преди да си хвърлят запаления фас от балкона през терасата.Искам депутатите да имат строго регламентирано работно време и неспазването му да се санкционира както се санкционират всички работещи за закъснение,примерно.И да спрат най-сетне да говорят какво трябва да се направи,а просто да го направят!

# 8
  • Мнения: 2
Блонди, 20 май минаха, но може и да греша. Освен това, Мойсей, Червена шапчица, цар, турчин, комунист и Батман, който взима властта, ми идва малко в повече, като приказен сюжет, който е реалност.
Дон Кихот, възпитание и манталитет не се променят с лозунги и стачки.

# 9
  • Мнения: 1 217
Да,променят се и с самовъзпитание доста успешно,когато човек има доброто желание да се промени.Когато обаче на някого не му пука за това как се чувстват останалите,те трябва да му покажат,че е длъжен да се съобразява с околните.Разбира се,хвърлянето на камъни и замерянето на полицаите с предмети не е начинът,но все пак аз лично за по-цивилизован начин за предявяване на искания от мирния протест не се сещам.

# 10
  • Мнения: 2 013
Проблемът с всякакви такива протести е, че нищо по-добро не може да дойде от наличната партийна котерия. И да свалиш това правителство, в следващия парламент така или иначе ще са Бойко Борисов, БСП, Волен Сидеров, ДПС и съвсем не е сигурно дали ще попаднат другите като НДСВ, ДСБ, СДС и всякакви по-малки формацийки. Някои социолози дават дребни шансове на партията на Христо Ковачки, което не смятам, че е особено привлекателна перспектива. Може би сините имат някакъв шанс, но ако се обединят, което засега май не е факт.
Кой точно искате да ви управлява от компанията Борисов, Станишев, Сидеров и Доган? А със сигурност тази компания трябва да направи коалиция, защото никой няма да спечели мнозинство сам.

Наблюдавам политическите процеси от има-няма 20 години. Настоящата ми надежда е в ЕС - че ще успее да им притисне вилицата във вратовете и да ги принуди да не крадат толкова нагло (които и да ни управляват) и да въвеждат политики и практики в полза на нормалния бизнес и нормалния гражданин. 

П.С. Сещам се как Костов дойде на бял кон след протестите през януари 1997 г. И си тръгна като най-мразения политик в държавата през 2001 г. Просто защото позволи цялото му обкръжение да краде безогледно.

# 11
  • Мнения: 5 370
Блонди, 20 май минаха, но може и да греша. Освен това, Мойсей, Червена шапчица, цар, турчин, комунист и Батман, който взима властта, ми идва малко в повече, като приказен сюжет, който е реалност.
Дон Кихот, възпитание и манталитет не се променят с лозунги и стачки.
Какво предагаш тогава? Дотук видяхме само общи локуми, никаква конкретика.
Поименно, дет, се вика, тоест, по същество.
А то иначе и аз мога да си седя в топлата хралупка пред лаптопчето и да плюя "Разпни го"
За съжаление, Дивана е формулирала много добре положението на ситуацията:

Проблемът с всякакви такива протести е, че нищо по-добро не може да дойде от наличната партийна котерия. И да свалиш това правителство, в следващия парламент така или иначе ще са Бойко Борисов, БСП, Волен Сидеров, ДПС и съвсем не е сигурно дали ще попаднат другите като НДСВ, ДСБ, СДС и всякакви по-малки формацийки. Някои социолози дават дребни шансове на партията на Христо Ковачки, което не смятам, че е особено привлекателна перспектива. Може би сините имат някакъв шанс, но ако се обединят, което засега май не е факт.
Кой точно искате да ви управлява от компанията Борисов, Станишев, Сидеров и Доган? А със сигурност тази компания трябва да направи коалиция, защото никой няма да спечели мнозинство сам.

Наблюдавам политическите процеси от има-няма 20 години. Настоящата ми надежда е в ЕС - че ще успее да им притисне вилицата във вратовете и да ги принуди да не крадат толкова нагло (които и да ни управляват) и да въвеждат политики и практики в полза на нормалния бизнес и нормалния гражданин. 

П.С. Сещам се как Костов дойде на бял кон след протестите през януари 1997 г. И си тръгна като най-мразения политик в държавата през 2001 г. Просто защото позволи цялото му обкръжение да краде безогледно.

# 12
  • Мнения: 5 370
Луна, въпросът ти ми стои някак си....."ама наистина ли искате да заживеете по - добре, да има по-малко деца в домовете за деца, здравната каса да сте по-скоро здравна, отколкото само каса, а на баба ви да увеличат пенсията не само с 50 стотинки".
Аз протестирам ежедневно по мои си начини срещу системата - да не ги цитирам тук, че партията на ущипаните ще запее в хор ей сега. Очаквам тази промяна от 20 години ( Кокос, ти нещо май също за 20 години говореше). Случват се отделни неща и то не благодарение на политиците ни, а ВЪПРЕКИ тях (имам предвид най-вече приемането в НАТО и ЕС, които отдавна са си били планирани и обмислени от Другата Страна на ЖЕлязната завеса, просто въпрос на стратегия.) Държавата е хаос, а не държава, и затова Малкият човек НЕ вярва в нея и я плюе. Какво още? Революция а ла Румъния '89?

# 13
  • Мнения: 4 300
Луна, въпросът ти ми стои някак си....."ама наистина ли искате да заживеете по - добре, да има по-малко деца в домовете за деца, здравната каса да сте по-скоро здравна, отколкото само каса, а на баба ви да увеличат пенсията не само с 50 стотинки".
А на мен ми звучи като "Наистина ли вярвате, че стоенето изобщо някъде си може да предизвика да има по-малко деца в домовете за деца, здравната каса да сте по-скоро здравна, отколкото само каса, а на баба ви да увеличат пенсията не само с 50 стотинки".
Вместо да се захванете да си изринете снега от тротоара, да си смените крушките у дома с енергоспестяващи, да си платите данъците, да идете да се оплачете от глутницата кучета, която ви трови, вместо да псувате под мустак ( или крещейки).  Честно казано, със свито сърце си помислих колко лева ми струва на мен като данъкоплатец тоя протест, охраната, потрошените знаци и огради.
С протести трудно се променя нещо, но виж, с работа да, всеки ден, за 40 години  Wink Но пък и за второто е нужно далеч повече ум. А ние обикновенно я караме урбулешката, на юруш сме силни, като дойде ред да се мисли издишаме. Неслучайно печелим всички битки и губим всички войни Confused

п.с.да не говорим за еколозите със смешния призив за протест с отрязани цветя  ( fuck for virginity както писа съфорумка), нали всеки път като обявят територия за забранена за строителство и скача другата тълпа- на собствениците, които искат да вземат някой лев от земите си. Те протестират ли или не?
Ами майките? ОТворете счетоводния подфорум и пребройте по колко пъти на една страница се пита как да си платим по високи осигуровки за 6 месеца назад, та да вземем по високо майчинство. Заради това за две години това перо на бюджета от + стигна до -90 млн. С три ръце съм за увеличаването на периода за формиране на дохода на една година. Така поне няма да е толкова изгодна тази измама и се надявам по дълго да просъществува тази програма, която трябва да стимулира работещите и плащащите данъци.

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Винаги виновни са "другите", да си ходят викам. Най добре да дойдат "нашите" .

Общи условия

Активация на акаунт