От кога - зърнени закуски?

  • 916
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте,

Дъщеричката ми е на 1 год и 9 м. и много и се услажда от моето Nestle fitness с мляко. Та въпросът ми е от кога давате зърнени закуска на децата си? И кои ще ми препоръчате   newsm78

# 1
  • Мнения: 128
Каката яде, а малката давам само да си опита.Услажда и се ,но има още време.Нека си яде попарата.

# 2
  • Мнения: 46 482
Щом е захранено с глутен няма проблем.

Но лично аз не ги предпочитам, преработени са, не знаеш какво има вътре, подсладени, оцветени ...
Тестените също не приемам, подобно на горните са минали сума ти етапи на обработка и докато стигнат до формата на сухар/хляб, то вече са далеч от истиснката зърнена храна.

Препоръчвам ти да се стремиш максимално към разнообразие, т,е, успоредно с преработените. Освен попара, кус кус, грис, да даваш и натурални: фини овесени ядки с масло, мляко и сирене или настъргани плодове, пшеничени ядки (пак така приготвени), просо или микс от трите. Става много вкусно и имаш 10-11 поредни дни различно меню Simple Smile

# 3
  • Мнения: 350
Препоръчвам ти да се стремиш максимално към разнообразие, т,е, успоредно с преработените. Освен попара, кус кус, грис, да даваш и натурални: фини овесени ядки с масло, мляко и сирене или настъргани плодове, пшеничени ядки (пак така приготвени), просо или микс от трите. Става много вкусно и имаш 10-11 поредни дни различно меню Simple Smile

Всичко това вече го давам, мо же би само просо не съм му давала на гугутчето  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 110
Можеш да се посъветваш с личната си лекарка.
Аз имам дъщеря на 2г. която обожава зърнени закуски ,но иска всичко да и е пасирано!

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
започнах да давам след като навършиха годинка и сега им давам за разнообразие Peace

# 6
  • Мнения: 2 448
Чак след 3 години започнах да давам от тези и то на сухо, защото прясно мляко не яде.

# 7
  • Мнения: 9 814
Аз лично дадох на детето си след като навърши 3 години.

# 8
  • Мнения: 4 187
Не помня точно, кога и дадох за първи път. Някъде около три годишна възраст  newsm78, когато търсех заместител на бонбоните. Купих стафиди, една кутия шоколадови топчета. Не ги яде редовно, аз съм им по -голям фен  newsm22.

# 9
  • Мнения: 6 461
Започнах да давам на децата ми след третата им годинка.

Общи условия

Активация на акаунт