Важно и полезно за всички!!!

  • 2 285
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Мили мами, искам да споделя с Вас, че от 2 седмици в аптечната мрежа се продават специални ръкавици, с който може сами да проверите РН на влагалището си! Това е нещо страхотно и много ценно особено за бременни, защото можеш сам да проверяваш, какво се случва и ако има проблем да отидеш на доктор за намаска, за да се установи какви бактерии имаш и как да се лекуват! По този начин, се намалявя риска от преждевременно раждане! Страхотни са, мами!!!!Искренно ги препоръчвам на всички жени! Има ги в различни опакавки в зависимост от това в кой месец си, препоръчително е да се тестваш 2 пъти в седмицата! Цената на 20 броя е около 20 лева!!!!!!

# 1
  • Мнения: 1 680
Във връзка с вчерашната ми тема искам да допълня, че ръкавиците могат да се ползват и при съмнение за изтичане на амниотична течност. В този случай pH става около 7, вместо 4 - 4,5.
Обаче къде ги продават тези ръкавици, вчера обиколих 6 аптеки и навсякъде вдигат рамене. Днес писах на фирмата вносител, но още нямам отговор.
Името е Careplan VpH
Комплект от 5 ръкавици струвал около 6лв.

# 2
  • Мнения: 4 068
Супер! И аз днес ще питам насам натам из Пловдив. Дано да намеря. Това е много полезно нещо според мен.

# 3
  • Мнения: 60
Ами честно казано нямам идея каде могат да се намерят !Аз си ги купих от вносителяр мислех, че вече са заредили аптеките! Би трябвало в големите аптеки в центъра да има!

# 4
  • Мнения: 5 577
Извинявам се за тъпия въпрос, но как точно става това отчитане на киселинността?  Embarassed Embarassed Embarassed
Не ми е ясно (понеже на мен не са ми отчитали, нямам идея за какво говорим).
Какво правим с тая ръкавица? И къде пише резултата?

Срам срам

# 5
  • Мнения: 1 680
Ето линк за повече информация:

http://www.fromvoulevs.com/careplan.html

А иначе в САНИТА няма, в голямата аптека на Плиска също няма.  Sad

# 6
  • Мнения: 60
Вергилия, с най - прости думи става въпрос за това да провечиш, дали имаш някакви именения във влагалищнана среда - вагинози, трихомонаси, гъби , други бактерии,и т.н. Става много лесно, слагаш си ръкавицата на дясната ръка и си пъхваш пръста на 3 см. във влагалището! На ръкавицата има лента, в зависимост от цвета, в който се оцвети  разбираш дали има проблем - на кутията е описано всичко!

# 7
наистина звучи удобно, но не е ли малко рисково - ако излязат кофти резултати(според упътването), направо ще води до психоза - ходене при доктора, други тестове. .. това ми се струва предпоставка за параноя. нали на месец и половина така или иначе ти правят изследвания, прекалено е да се наблюдаваш 2 пъти седмично, ако не си с доказани преди това отклонения...все си мисля как на майка ми навремето само са й мерили обиколката на корема и аз и брат ми сме здрави и прави(чукам на дърво).

# 8
  • Мнения: 115
Roma, голямо благодаря за изключително полезната информация!
Мами, ако някоя намери въпросните ръкавици /без значение в София или Пловдив/, бих искала да ви помоля да споделите в кой град и в коя аптека вече са ги пуснали! Благодаря ви предварително

# 9
  • Мнения: 1 045
 А тези ръкавици се използват само по време на бременност така ли ? newsm78

# 10
  • Мнения: 1 680
Не само по време на бременност.

Свързах се с вносителя. В момента продавали само комплекти от 20 и 50 ръкавици. Жалко!
Ако някоя мама от София реши да ми услужи като ми продаде 1-2 ръкавици от нейния комплект ще съм много благодарна.

Иначе ръкавици можете да си купите от офиса на ул.Марица 10.
Georgi Dimitrov

Fromvoulevs Ltd., C.E.O.

10 Maritza Street

Sofia 1505, Bulgaira

ph:  +359 2 9433167

fax: +359 2 9433518

E-Mail: gdimitrov@fromvoulevs.com

WEB: www.fromvoulevs.com

# 11
  • Мнения: 60
Desika тези ръкавици могат да се използват и от женир които не са бреминни, просто за бременните е много важно да следят влагалищното РН и за това са основно насочени към тях!


Мануела, няма нищо опасно и страшно в резултатите! Забрави за тази параноя! Аз не те карам да си ги купуваир просто споделям с мамител че това е нещо важно и удобно! При това не съм сигернал че ти ходиш всеки месец да ти взимат намазка от влагалището,,,,,,,,,,,,,,,,да не говоримр че докато чакаш резултатите да излязат е също толкова изнервящо, даже повече, защото се чака минимум по 3 дни! Нали такар а с ръкавицата можеш да разбереш има ли място за притеснение или не ! !!!!При това за да се притесниш трябва чвета на индикатора на ръкавицата да стане най - тъмен  и тогава има място за притеснение!!!!!!!!!!!!!!!Да не говорим, че каквото и да имаш се лекува и не е страшнор важното е да го хванеш на време ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, та за това са тези ръкавици!

# 12
да, да, Roma, ясно е. не съм против агирацията. просто се чудех дали не прекаляваме с грижите за себе си в това състояние. във форума са много жени, реално всяка е имала по някакъв проблем и това създава някакво чувство на масовост на болестите, но положението не е съвсем трагично. аз все си повтарям, че не сме толкова кекави:)Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Наистина много полезна информация, благодаря!  bouquet

# 14
  • Мнения: 5 713
И аз благодаря за инфото, но щом в София и Пловдив все още ги няма по аптеките, съмнявам се, 4е и тук ще ги има.

Общи условия

Активация на акаунт