За жилищното строителство

  • 984
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Здравейте ,търсих подобна тема където да попитам ,но не намерих.Въпросът ми е следният -напролет ни става готов новия апартамент,можем ли веднага да започнем да го обзавеждаме ,да правим банята и тоалетната или трябва да се изчака определен период от време и какъв?Благодаря предварително  bouquet
П.П.Тъй като ние има къде да живеем и не бързаме ...

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 09:20 от bisssy

# 1
  • Мнения: 8 999
Оф, докато ти разчета заглавието на темата, бая се озорих, да знаеш!

Моят съвет е, щом не бързате, да изчакате поне 2-3 месеца преди да започнете довършителните работи. Сградата трябва да улегне /въпреки, че за това май са нужни години, а не месеци/, а и да изсъхне добре.

# 2
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
И аз едва го разчетох  Laughing
Трябва да изсъхнат стените от строителната влага - колкото повече, толкова повече, но е необходимо време, тъй като първата зима се появява мухъл по стените.

# 3
  • Мнения: 196
Да ,знам че трябва да се изчака ,но има ли значени и това ,че той е измазан и шпаклован още това лято ,че е втори етаж?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 808
Ние постъпихме горе-долу като вас. Беше шпаклован и измазан 2006, а направихме ремонт пролетта на 2007. Първата зима имаше много мухъл, но трябва да се отчете факта, че на нашия етаж бяхме само два апартамента, а на долния нямаше нито един обитаем. Тази зима нямаме проблеми!

# 5
  • Мнения: 196
Ох, незнам  Rolling Eyes все пак не ни се чака една година ,пък и незнам дали ще се местим там да живеем за постоянно или само 2-3 месеца да му се порадваме и сигурно ще го пуснем под наем,а от чакането губим някой лев от наем

# 6
  • Мнения: 2 803
Ако имате възможност изчакайте хубаво да изсъхне и проветрявайте.

# 7
  • Мнения: 243
Ако оставим настрана това, че е хубаво да се изчака да изсъхнат стените и там другите му работи, по принцип можеш да влезеш да правиш ремонт още преди да е издаден апартамента от строителя. Обади се и попитай строителя  Peace На нас ни позволиха, но времето беше много студено и не позволяваше ремонтни дейности.

# 8
  • Мнения: 196
можеш да влезеш да правиш ремонт още преди да е издаден апартамента от строителя. Обади се и попитай строителя  Peace На нас ни позволиха, но времето беше много студено и не позволяваше ремонтни дейности.
Благодаря  bouquet това не го знаех ,ако е наистина топла пролетта ще се възползваме от нея ,да не чакаме чак юни.

# 9
  • Мнения: 575
Аз не виждам проблем. Наши съседи се нанесоха още преди да е готов блока. Ние започнахме ремонтите веднага щом стана готов, нямаме никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт