Пак разширени вени - операция

  • 22 802
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 700
Сестра ми страда от разширени вени. Напоследък положението никак не е добре. Тук в града ни хирург й е казал, че е направо за операция. Наскоро в едно здравно предаване разбрахме за д-р Васил Червенков от болница "Токуда", който предлага лазерна операция за премахване на разширени вени. Има ли някой с подобна операция и къде я е правил? Какви са отзивите, какви са цените и освен в София къде другаде правят такива операции? Знам за Варна, че правят такива операции, но бих искала да прочета конкретни мнения. Как се чувства човек след операцията и въобще всичко друго.

# 1
  • Мнения: 6
 Аз!При Големанов в Оксиком-Бургас.Той е от Варна.Прави ги и във Варна до сряда,после в Бургас.До 12-14 ден има болка,не е нетърпима.После си ОК.Сега съм на месец и почти съм възстановен.Понеже работя за детето,жената и себе си си правих интервенцията в четвъртък и си дадох почивка петък,събота и неделя.В понеделник си поех ангажиментите.Тук пишеше за Големанов туй,онуй,но си е съвсем читав човека,освен това за лазерните аблации има сериозен опит,което е важно.И там за Оксиком пишеше,че е тържище,ама си е чиста болница приятна и чиста,доколкото може една болница да е приятна.Пратих още един познат там и той е доволен.Кофти само е чорапа за 1 месец,но сега е зима и не е проблем.Абе има ли разширени вени няма какво да ги прибере,освен съдовия хирург.Това детралекси,лиотони,кестени и пр. си е дъра-бъра.

# 2
  • Мнения: 634
И аз да се запиша. ВМА София при доц.Гиров чрез лазерна аблация.Днес 14 ден и вече съм на работа, но още ме щипе и съм отпаднала. Дано само, че стоя по цял ден на бюро не ми пречи на възстановяването. Иначе съм с еластичен бинт. Ако имаш въпроси питай.

# 3
  • Мнения: 156
Моля ви дайте повече информация за цялата процедура, колко време трае, какво е усещането и колко време е престоя в болницата.
Благодаря ви предварително.

# 4
  • Мнения: 634
Операцията продължава повече от час. Упайката се слага в гърба и трае около 3часа.През това време не усещаш нищо, екипа си работи, говорите си, слушаш музика и така.После като се възвърне чувствеността на краката трябва да станеш сама и да се раздвижваш.Изписването е на др ден, конците махат на 8-я ден.Общо взето това.Има болка и превъзбуденост, но с аулин се регулират нещата.

# 5
  • Мнения: 156
Благодаря ти, mamadanii  bouquet

# 6
  • Мнения: 6
 При мен местна упойка.Усещах само въвеждането и.Т.е. като те бучкат със спринцовката.После няма проблем. Впечатли ме,че усещах допира на хирурга/пръстите му/ в/у крака ми,а не усещах надолу какво човърка.Освен,че ме лазероса ми направи минифлебектомия което си е класически стрипинг.Никакви аулини не съм пил,макар,че имах рецепта..Тръгнах си на собствен ход веднага след операцията.Вървях 500-600 м до една бургаска кръчма.Първото за което помолих сервитьора е да ми донесе веднага една кола лайт и една вода.Бях зверски жаден.После продължих с руски стандарт и много кола лайт.Вечерта ме позаболя/не нетърпимо/.До 12-14 ден понаболява,но се търпи,нищо страшно.Не съм имал температура,не съм се чувствал отпаднал.Тук ще ви кажа,че не се правя на мъж/пък все жени съм си харесвал/,но дами лазерната аблация си е много щадящ метод и имате ли нужда от хирургична намеса изберете този метод.Успех!А, пропуснах да кажа,че прекрачвайки прага на болницата,която сте избрали трябва да сте изключително позитивно настроени с едничката мисъл,че вашият избор на хирург е НАЙ-Правилен.Разбира се при всяка интервенция риск има.Статистически има някакви проценти,но вие с позитивната нагласа не сте от тях-нали?Така,че действайте!

# 7
  • Мнения: 6
   МамоДани ти пък де я чу таз музика?Как е възстановяването?Надявам се си ОК вече.Няма как да е иначе,нали?

# 8
  • Мнения: 634
Е как някой отиде и пусна музика и ме попитаха пречили ми, естествено, че не ми пречеше. Иначе от вчера нямам температура, по малко е схващането и опъването, но още имам изтръпване около шевовете. На работа съм и се притеснявам, че се застоявам, а било добре на често да ставам да се раздвижвам. Долу около кокалчето има по голям синкав участък и повече боли, но явно там са рязари повече.Пия детралекс.

# 9
  • Popovo
  • Мнения: 219
Аз също искам да попитам за разширените вени.Имам ги от много години, но с бременността станаха още по-големи. Никога до сега не съм мислила за операция и затова искам да попитам какво е предимството и недостатъка на операцията.Ще се оправят ли разширените вени напълно или поне малко ще се свият? И имали гаранция, че няма да се появят отново? newsm78

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте! И на мен ми престои на 09.03.09 операция напишети ми колко време  се стои в болница,,усеща ли се нещо,колко е възтановителният период?

# 11
  • Мнения: 634
Къде ще я правите и по кой метод?

# 12
При доц.Гиров във ВМА, по новия метод който прави.Разкажете ми повече.На мен операцията ми е в понеделник.

# 13
  • Мнения: 3
При доц.Гиров във ВМА, по новия метод който прави.Разкажете ми повече.На мен операцията ми е в понеделник.

# 14
  • Мнения: 3
Извинявай и Ива Теофилова и ивкони сам аз.Заби ми нещо компютъра и си направих друга рег.Напиши ми скайп да си попишем да ми разкажеш по подробно.

Общи условия

Активация на акаунт