много развит сукателен рефлек?

  • 452
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Здравейте мачета! Моята беба има много развит сукателен рефлекс.Като е будна постоянно търси да суче.Първите дни мислах че е гладна, но сега определено не е така.Не ще никаква залъгалка, даже се сърди като и я пробутам.Проблема е че пищи неистово и само гърдата или бибата от водата я успокоява.Все още не е открила пръсчето- само ближе юмруче, но май и това ще стане ,а не искам. Какво да я правя???

# 1
  • Мнения: 319
Боже мили, защо се притесняваш, че детето ти има силен сукателен рефлекс? Мойта щерка на 7 дни не й и дваше на ума, че може да се суче. Мъчихме се 20 дни - и аз и тя, и накрая минахме на адаптирано мляко. То не че аз имах кърма много, ама пак имаше нещо. Накрая зорлем спря и малкото, дето имах. За твоето бебче: ако имаш достатъчно кърма (а това можете да установите с педиатъра ви с теглене преди и след кърмене), давай на бебето да суче поне по 20 минути на хранене на 3 часа. Ако кърмата ти е малко, давай по-често и редувай гърдите. Вода можеш да даваш също, макар, че много мами тук са против  водата. Дори в някои страни децата въобще не пият вода до 3 год., ВОДАТА СИ Е ВОДА! Айде тези, които не дават на бебетата си вода, да не пият и те вода 3 години, да видим как ще стане?! Не се притеснявай за силния сукателен рефлекс, радвай се!

# 2
  • Мнения: 2 531
Аз се радвам за това, благодарение на него тръгна и кърмата, но суче по 30-40 мин, накрая ползва гърдата като залъгалка. Проблема е че като е будна само търси да смуче нещо и нервничи и плаче.Мога ли да я държа с часове на гърдата?!

# 3
  • Мнения: 5 577
Вени, съветвам те да пуснеш темата във форума за кърмене, там ще получиш по-компетентни мнения.  Peace
Аз ли4но също невиждам проблем и притеснения, по-добре попитай там.

Пал4ето мисля, 4е няма как да го пропуснете, ако бебето си иска ще го смуче. Моя хубавец е така.  В кръга на нормалното си е.

Опитай биберони, залъгалки, разли4но видове.

Успех!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма никакъв проблем да държиш бебка на гърдата колкото пожелае и когато пожелае - това е успешното начало на кърменето.Няма нужда да даваш вода и най-добре да не даваш изобщо биберон поне първите 6 седмици.И не се притеснявай - няма вечно да е така,ще трае няколко седмици и полека ще престане да виси нонстоп на гърдата.Радвай се на това време,използвай кърменето като повод за почивка и релаксация,чети или гледай телевизия,докато кърмиш,за да не ти доскучава,учете се да се кърмите легнали - всичко ви е наред и това е абсолютно нормално поведение на 7-дневно кърмаче,което прави всичко,зависещо от него,да си осигури обилна лактация и успешно кърмене Wink

Общи условия

Активация на акаунт