липса на месечен цикъл при кърмене

  • 3 465
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Вече шести месец кърмя дъщеря си  и все още не ми е дошло,   нормално ли е толкова време да не ми идва? При това имам и бяло течение  дали това има нещо общо. Трябва ли да се притеснявам от липсата на цикъл толкова време?

# 1
  • Мнения: 116
Бялото течение няма отношение към липсата на мензес.
Възможно е докато кърмите да нямате такъв.

# 2
  • Мнения: 98
здравейте! моят проблем е следният: вече 6м кърмя и предните 2месеца имах сравнително редовен цикъл,а този месец закъснява вече повече от 10дни. теста ми за бременност е отрицателен. трябва ли да ида на преглед?
благодаря предварително.

# 3
  • Мнения: 37
Аз докато кърмих 9м. също не ми идваше,такаче е нормално.

# 4
  • Мнения: 5 393
При кърмачки е съвсем нормално да няма цикъл или да е нередовен.  Според мен няма място за притеснение.

# 5
  • Мнения: 496
Първото си дете кърмих 1 година, цикълът ми се възобнови 2 мес. след преустановяване на кърменето и беше съвсем редовен.
Сега отново кърмя, цикълът се появи на 3-я мес. след раждането, за момента е нередовен. Според лекаря ми и двата случая са нормални - правило няма.

При мен силно течение без мирис, с консистенцията и цвета на лосион за тяло се получава при възпаление на яйчника, съпроводено е с леко пробождане. Най-добре е да те види лекар и да прецени дали и от какво лечение се нуждае течението.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен ми дойде след като спрях да кърмя

# 7
  • Мнения: 57
Кърмих 1 г. и 7 месеца, а цикъла ми дойде на 12-тия  месец. При  всяка жена е различно. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 84
Аз сащо кармя и цикала ми е много не редовен един месец ми доиде друг не трети ми закаснее според мен е нормално да е нередовен не се притесняваи но за течение е по добре да отидеш на лекар пак и след раждането трябва да се отиде на контролен преглед

# 9
Здравейте,
Вече 6-ти месец нямам цикъл /т.е. откакто родих нямам/.
Все още кърмя, но два пъти дневно.
От 20-ия ден бебчо освен на кърма е и на АМ, тъй като нямах достатъчно кърма и той не наддаваше.
Четох че кърменето може да доведе до липсата на цикъл, но ако бебете е изцяло на кърма и сучи 6-8 пъти дневно и задължително през нощта.
Обаче в моя случай кърменето е само 2 пъти дневно.
Можете ли да ми дадете някакъв съвет.

# 10
  • Мнения: 1 677
Както вече са казали, възможное е, при кърмене да е нередовен цикълът или да липсва.
При мен след двате раждания беше различно, след първото цикъла ми беше сравнително редевен, въпреки че кърмих 18 месеца; след второто - нередовен цикъл, кърмих пак горе долу толкова и след второто раждане.

# 11
  • Мнения: 1 740
Щом кърмиш е съвсем нормално да нямаш цикъл или да е нередовен. Аз кърмих 8 месеца а МЦ ми идва само 2 пъти.

# 12
  • вкъщи
  • Мнения: 704
нормално е да не те притеснява

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
при всяка жена е различно,но е съвсем нормално да нямаш цикъл докато кърмиш.

Общи условия

Активация на акаунт