CV за Германия

  • 1 525
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Живея в България с семейството си, но смятам да се местя в Германия. В момента уча немски и тъй като не съм още напреднала не зная как трябва да оформя CV, пък и предполагам че техните изисквания са съвсем различни. Много ще ви бъда благодарна, ако ми дадете примерни, за да се ориентирам....ще кандидатствам за мебелен проектант и не ми се иска да се изложа  Embarassed Благодаря много предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 2 907
Ето ти сайт, имаш и пример в Уърд формат.

КЛИК

# 2
  • Мнения: 945
Пусни в гугъл Lebenslauf и ще намериш много.

В Германия по важното е  Anschreiben, което е мотивационното писмо към автобиографията. Задължително потърси иz интернета, обикновенно мотивационното писмо се пише конкретно zа фирмата, но ще намериш много примери.

Успех   bouquet

Ако не си сигурна в правопис и т.н. можеш да ни го дадеш в немската тема, ще ти проверим "творението"  Wink

# 3
  • Мнения: 592
Много е важно да имаш изрядна папка с мотивационно писмо по техния стандарт, биографията , дипломата и вски4ки видове характериски и курсове за квалификация, ако имаш такива.
Ако не са в изрядно състояние и по немския стандарт, никой няма да те вземе насериозно. Ще ти ги върнат най-любезно обартно по пощата.
Съветвам те ако можеш да намериш фирма посредник, която тя да ти търси работодател. Тогава те ти оформят вси4ко.

Общи условия

Активация на акаунт