граждански и трудов договор с един работодател!!!

  • 2 003
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!
Имам нужда от някой, който наистина е в течение на подобни въпроси, който да внесе яснота по следния казус!

След дни излизам в отпуск по майчинство - работя на безсрочен трудов договор!
За периода в който ще съм в отпуск по майчинство имам предложение да сключа граждански договор със същия работодател за изпълнение на определени дейности!

въпросите ми са: означава ли това че ми се прекратява отпуска по майчинство и ще получавам възнаграждението си по гражданския договор и 50% от майчинството по трудовия договор? или двата договора са независими и ще получавам 100% от полагащото се обезщетение за отпуск по майчинство плюс възнаграждението по гражданския договор?

предварително ви благодаря!

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 12:14 от mama_kami

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Можеш да работиш по граждански договор по време на майчинството. По време на отпуска за бременност и раждане ще получаваш парично обезщетение за временна неработоспособност поради бременност и раждане и едновременно с това възнаграждението по граждански договор.
След това по време на отпуска за гледане на дете до 2 г.възраст обезщетението по чл.53 от КСО също не се спира т.е получаваш си 100% обезщетение и възнаграждението по граждански договор.

Общи условия

Активация на акаунт