Токуда или Майчин дом

  • 3 423
  • 6
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте мами на малки геройчета!
Моята мома вече стана на 2, 5 г, Слава Богу е едно весело, здраво и палаво дете. Сега вече се замислям за второ. Искам да се спра на един лекар, който да ме следи през цялото време, това предполага  и избор на болница. Сега съм се зачудила между МД и Токуда. Жани я родих в МД и съм сравнително доволна, като изключим това, че я преместиха в Първа гадска, не ми позволиха да я кърмя и все неща, които са ви до болка познати. В Токуда не съм запозната с базата, специалистите и цените, но като цяло съм чувала добри отзиви. Моля, мамите които са раждали там да споделят. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 4 589
Зипър,

аз родих моите близначки в Токуда. Лежах там 14 дни, изключително съм доволна от персонала, от отношението, те за мен са първо хора и после лекари.
Аз отново бих родила там, живот и здраве.
Наблюдаваме много добър специалист в МД, който по-скоро ми взимаше парите и казваше, че всичко е наред, макар че бях с кървене (бременност с близнаци след ИКСИ). И на моя глава отидох в Токуда, бях развила инфекция, спасиха и мен и едното ми бебче.

# 2
  • Мнения: 21
Аз родих в Майчин Дом, в 32г.с и само мога да ти кажа, че повече няма да отида там. То и сега не беше по мое желание. Sad А бях планирала да раждам в Токуда.

# 3
  • Мнения: 1 650
в майчин дом били много добри педиадрите, но акушер-гинеколозите...незнам. А в Токуда пък си е лукс.

# 4
  • Мнения: 4 589
Не бих казала, че в Токуда е лукс. А само, че там първо работят хора и после лекари. Невероятна хигиена, професионалисти и обстановка.

И тук ще го кажа. Един професор от Германия искаше да дойде и да наблюдава Алекс за 2 дни, за да види как можем да й помогнем, но се оказа, гледайки снимките, че болестта е много напреднала и всичко е въпрос на време. Но това, което той каза е, че тя е лекувана по най-модерните методи и с най-модерните и ефикасни лекарства. Че нищо не й е спестено. Тя когато получаваше криза и й биеха сарфактант, нещо, което се съмнявам, че ще направят в друга болница. И облекчаваха много дишането й. детето живя 5 месеца благодарение на тях.
Но човек не може да върви срещу природата. Така е устроен светът.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 752
В Майчин дом родих преди 9год. и мога да ти кажа,че може и да има доктори там,но не и хора.Нагледах се и се наслушах на какво ли не.Изобщо не ти трябва и да стъпваш там.

# 6
  • София,
  • Мнения: 4 267
И аз съм за ТОкуда и то с две ръце,  Hug Още повече, че не става въпрос само за раждане, аз например не съм раждала там, но скоро ми се наложи да ходя на прегледи и то какви ли не, доволна съм и то много и от отношението и от лечението. НО най доволна съм от детското отделение - то ни е нещо като вторият дом, за съжаление, през два месеца за по пет - десет дни ние с малката сме там. Е няма по грижовни и отговорни лекари, благодаря им за всичко, което са направили за детенцето ми. КОлко пъти са го спасявали и ще продължават да го спасяват, надявам се да не ни се налага вече де, ама то БОжа работа! Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт