Видове стерилизация на бебешките шишенца

  • 1 654
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте, настоящи мами!
Моля споделете с нас бъдещите мами какви видове стерилизация на бебешките шишета използвате и доволни ли сте от тях?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 211
Аз познавам 3 вида:
- с електрически стерилизатор
- стерилизатор за микровълнова
- таблетки за стерилизация в студена вода
- стерилизация във вряща вода за 5-10 мин.

Дано да съм ти била полезна  Hug

Ако нещо друго те интересува, може да ми пишеш и на лична  Laughing

# 2
  • Мнения: 4 629
Ползвах таблетки за стрелизация на Чико докато сина ми навърши 2 месеца. Виждаше ми се най лесно. От тогава топла вода и сапун - все пак не живеем в стерилна среда или идеален свят  Wink

# 3
  • Мнения: 1 613
Аз ползвам стерилизатор на Авент за микровълнова. Много съм доволна.

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз ползвам стерилизатор на Авент за микровълнова. Много съм доволна.
Същото-изключително съм доволна. Използвах си го докато Нели навърши годинка.

# 5
  • Мнения: 10 758
Аз ползвам стерилизатор на Авент за микровълнова. Много съм доволна.
И аз съм с него.Много по-удобно от таблетките. Има и някаква течност за стерилизиране, на Чико. Но пр итаблетките и течността е гадно, че след като ги стерилизираш шишетата, трябва да ги попариш с вряла вода.Което като го сметнеш си е доста играчка.А със стерилизатора - пъхаш го в микровелето за 4-5-6 мин.(зависи от ватовете) и си готов.

# 6
  • Мнения: 948
Използвам стерилизатора на Чико за микровълнова.Много съм доволна.

# 7
  • Мнения: 41
 Също използвам стерилизатор на Авент за микровълнова и съм много доволна - става за няколко минути, много лесно се почиства и едновременно стерилизирам много неща - помпата за кърма, шишетата, чашите, в които замразявам кърма. . .
 Такива стерилизатори предлагат различни фирми - примерно този на Бертони струва 19 лв.

# 8
  • Мнения: 1 800
Аз ползвам стерилизатор на Авент за микровълнова. Много съм доволна.
И аз  newsm10

# 9
  • Мнения: 1 313
Аз ползвам стерилизатор на Авент за микровълнова. Много съм доволна.
newsm10 newsm10 newsm10

# 10
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
Аз използвам  стерилизатор на д-р брАУН,изключително мн. съм доволна.Тои е за микровълнова фурна.  chef

# 11
  • Мнения: 7 640
Сега има и други таблетки и готова течност на Амукина-стават и за миене на плодове и др. предмети. Виж в аптеките и големите магазини. Даже една реклама се върти по кабеларките. Всъщност, това не е метод на стерилизация, а на дезинфекция, много го препоръчват обаче.

# 12
  • Мнения: 1 427
Сега има и други таблетки и готова течност на Амукина-стават и за миене на плодове и др. предмети. Виж в аптеките и големите магазини. Даже една реклама се върти по кабеларките. Всъщност, това не е метод на стерилизация, а на дезинфекция, много го препоръчват обаче.
Ползвах въпросната течност и честно да ти кажа не бих повторила.Мирише на белина от сто км.,а в магазина ме уверяваха ,че след измиване нямало остатъчна миризма.Сега отново се върнах на таблетките на Чико,от които съм много доволна.

# 13
  • Мнения: 177
Какво ще кажете за тези табетки, с които се стерилизират шишетата? Аз взех едни, които мришат на хлор, но беба не обръща внимание на миризмата, която за нищо на света не се маха.. дали не е вредно?

# 14
  • Мнения: 2 807
За студената стерилизация на играчките и каучуковите биби използвам само таблетки за стерлизация на Chicco - не ми миришат на хлор;
след употребата на разтвора обаче изплаквам всичко.

Ако само така мислиш да стерилизираш аксесоарите на бебчо, по-евтино ще ти излезе, ако си купиш цял литър концентриран ратвор - около 7 лева струва  Wink

Общи условия

Активация на акаунт