Пак да попитам за пералните........

  • 3 687
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
   здр, преди потърсих мнението Ви за перална машина Candy, а още не съм си я купила....... сега ме интересува друго оборотите на пералните машини... дали да дам повече пари за 1200 оборота или да се спра на модела с 1000 оборота.....
сегашната ни пералня така и незнам на колко оборота пере, а и няма как да избирам на колко та да Ви попитам на колко оборота включвате вашите перални, а и предполагам че зависи и какво перем
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ЩЕ МИ ПОМОГНАТ !!!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз лично съм с модел на АРИСТОН с 1200 оборота. Ти можеш да регулираш оборотите при твоята, евентуално, ако имаш съображения! Предпочитам центрофуга, която изкарва дрехите полу-сухи, пред по-ниските обороти!

   Ако ценовата разлика м/у двата модела е незначителна си вземи тази, с 1200, но предполагам разликата от 200 оборота не е така осезаема! Peace

# 2
  • Мнения: 4 187
Моята е 1200 оборота, разликата със следващите възможни, които при мен са 900, е огромна. Ако програмата на която съм пускала прането , центрофугира на 900, след това задължително пускам само центрофуга на 1200. Дрехите след това съхнат много бързо.

# 3
  • Мнения: 1 632
Моята е 1600 оборота, съответно са още по сухи дрехите!

# 4
  • Мнения: 721
и тази с 1000 оборота ще ти върши чудесна работа.от техник знам че каквито и възможности да има пералнята не е препоръчително да се ползват повече от 1000 оборота защото побързо се разваля.а аз пера от 16 год.на 400 ,ама не се разваля пущината та да я сменя

# 5
  • Мнения: 4 290
И моята е с 1200 оборота, но я оставям да центрофужи на 800. Не съм фен на големите обороти. И така ми излизат почти сухи.

# 6
  • Мнения: 77
ее благодаря за бързите отговори   bouquet
аз се притеснявах от високите обороти колко по намачкани ще излизат дрехите и дали дрехи от памучни материи няма да се сасипват.....

# 7
  • Мнения: 5 207
ее благодаря за бързите отговори   bouquet
аз се притеснявах от високите обороти колко по намачкани ще излизат дрехите и дали дрехи от памучни материи няма да се сасипват.....

Говоря от моя опит с пералня Уърпул: не излизат по-намачкани и досега нямам съсипана дреха - нито скъсана, нито раздърпана. Напротив, старата Канди на 400 оборота мачкаше в пъти повече, а пък колко време съхнеха, да не говорим. Просто преди простиране ги изтръсквам малко и после нямат нужда от гладене.
Доколкото ми е известно, противопоказно е центрофугирането на малки количества дрехи на повече от 1000 об./мин, защото не може да се балансира добре прането и се получава "биене", което може да повреди лагерите. Така че малки количества цетрофугирам на 600-800 до 1000 об., а 4-5 кг дрехи винаги центрофугирам на 1200 об. и центрофугата е къде-къде по-балансирана.
Да чукна на дърво, при такова използване вече 4 години нямам проблеми с машинката, дано да е така и занапред, че много си я харесвам.

# 8
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Старата ми пералня беше с 500 оборота- не гладех Mr. Green
Сегашната ми е с 1200- пак не гладя.Много рядко някоя покривка излиза по-намачкана.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И моята е с 1200 оборота, но я оставям да центрофужи на 800.

това е истината. Повече от 800, макс. 1000 не са нужни.

# 10
  • Мнения: 77
  А бебешките и детските  дрешки и при тях ли няма да има проблем.....за сега не ми се налага да пера такива  Embarassed , но.......и за това да попитам......

# 11
  • Мнения: 4 187
И моята е с 1200 оборота, но я оставям да центрофужи на 800.

това е истината. Повече от 800, макс. 1000 не са нужни.

Е защо да не са? При мен разликата е огромна  Thinking, предпочитам 1200.

# 12
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Моята пералня е с 1200, но максимума на който съм я пускала е 900 оборота, а и програмите за синтетика и деликатно пране са на 700, повече не е допустимо. Купих такава пералня, защото в специализираните форуми прочетох, че пералните, проектирани за по-високи обороти на пране са изработени от по-усилени части, отколкото тези - за по-ниски.

# 13
  • Мнения: 6 713
Моята също е с 1200, 900 и 700. Почти винаги пера на 1200, само по-деликатните на по-малко обороти, но така или иначе програмата си ги избира сама.

# 14
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Предполагам, че пералнята ти е Електролукс, моята има и опция за регулиране на оборотите, с която си ги намалявам.

Общи условия

Активация на акаунт