Проблем със записването върху ДВД - моля ви за помощ

  • 821
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 328
Имам следния проблем - проявява се при Неро, а вече и при Ashampoo Burning Studio: опитвам се да запиша файлове с разширение avi върху ДВД, обаче като почна да "пека" диска, след една-две секунди процесът спира и излизат следните съобщения: Could not perform start of Disc-at-once. Burn process failed at 1x (1 385 KB/s) /последното, защото за всеки случай избрах ниска скорост на записване, но аналогично съобщение излиза и при по-висока скорост/. Този проблем се проявява само при запис върху ДВД - пробвах да запиша avi върху СД /с Неро/ - записаха се, тръгват. Но целта ми е да ползвам ДВД и да сваля повече на брой файлове на едно място.
Същият проблем имах и при опитите си да запиша файлове с разширение doc.
При ползването на втората програма изключих опцията Disc-at-once, но отново не успях да запиша върху ДВД-то.

Моля ви за помощ - нещо в настройките на програмата, с която записвам, ли създава проблемите, или пък драйверите на записвачката, или пък самата записвачка като хард...идея нямам, знам само, че втори ден си късам нервите.

# 1
  • Мнения: 212
Доколкото можах да разбера записва върху СД а върху ДВД не ще - ти сигурна ли си че записвачката ти изобщо може да записва върху ДВД?

# 2
  • Мнения: 13
Според мен, е време за нова записвачка. Моята прави подобни неща и се оказа, че записва само на определен модел ДВД дискове. ЦДта записва всякакви. Отдавам го на възрастта, но отлагам смяната засега.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
И според мен проблема е в записвачката.  Thinking
Старата ми правеше същите номера, ама като я свених - проблемът е решен.  Hug

# 4
  • DE
  • Мнения: 967
Аз имах подобен случай. Оказа се, че версията на Неро ми е изтекла! Изтеглих си нова и проработи!

# 5
  • Мнения: 1 310
Някога записвано ли е DVD с тази записвачка? Каква марка е DVD-то, което се опитваш да запишеш? DVD+R или DVD-R е подложката? Или може би е презаписваемо? И все пак каква е записвачката?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
Записвачката е записвала много, наистина много пъти върху ДВД, работила съм с различни марки ДВД-та, този път въпросното е Imation DVD-R. Върху ДВД от същия шпиндел обаче авитата се записват без грешка, но на друг компютър.
Записвачката е NEC DVD+-RW ND-6650A. Едва ли въпросът е в изтекла версия на Неро, защото имах скоро инсталирано Неро 7, а снощи пробвах и с Неро 6, което инсталирах на негово място.

# 7
  • Мнения: 1 310
Хм!  newsm78
Единственото, което мога да те посъветвам е да напишеш Could not perform start of Disc-at-once в Google и да четеш.
Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт