какво ви правят в болницата преди раждане

  • 17 912
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Настоящи мами, моля, кажете какво ви правят като процедури или тоалети, когато постъпите в болницата за раждане. Питам, за да знам какво да очаквам, защото съм в 32 седмица и започвам вече да се притеснявам

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
На мен лично ми направиха клизма,аз се бях обръснала,но ако не си и това ще ти направят и при мен това беше.Ако има някакво значение бях планирано секцио.

# 2
  • Мнения: 1 558
Нищо особено не ти правят.Преглеждат те,за да ти проверят разкритието и ти правят клизма.Това е.Леко раждане newsm10

# 3
  • Мнения: 693
Бях планово секцио!

Взеха ми кръв, избръснаха ме (въпреки, че аз се бях епилирала, явно за да не остане някое косъмче), направиха ми клизма и ме сложиха на система  Simple Smile

Успех  newsm10

# 4
  • Мнения: 212
   На мен ми направиха клизма, аз се бях обръснала в къщи, но ако не си в болницата ще се погрижат за това. После те слагат на системи в пред родилна зала и ти поставят катетър (малко е неприятно). Бях планирано секцио в Тина Киркова!

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 18:18 от jojon

# 5
  • Мнения: 2 374
Еми правят клизма,бръснат те,ако преди това не си свършила тази работа (а понякога и да си я свършила пак те бръснат),проверяват ти разкритието и те приемат,а при секцио и катетър,което само е малко неприятно,но общо взето нищо,което да е притиснително.

# 6
  • Мнения: 55
Преглед за разкритие ,след това клизма и  проби за упойка!!!
Леко раждане.  bouquet

# 7
  • Мнения: 13
Аз бях планово секцио. Отидох обръсната .Взеха ми кръв - от пръста и от вената. Сложиха ми абокат. Направиха ми клизма , след клизмата ти разрешават да си вземеш душ.В операционата ми сложиха катетър , система и доктора ми пожела "Приятни сънища".Преди да влеза в операционата акушерката извика съпруга ми да се видим .Успех Peace

# 8
  • Мнения: 13
Пропуснах да напиша че в предродилна зала -правят запис на плода , ЕКГ , консултации с анестезиолига ,кардиолога и неанатолога.Преглед за разкритие - най-неприятният от всичко изброено.

# 9
  • Мнения: 386
за нормано раждане:
1. преглед за разкритие
2. прием на документи
3. клизма и бръснене( мен не ме бръснаха защото го бях свършила в къщи)
4. в предродилна зала слагат коланите за следене на тоновете на бебето и периодично правят преглед за разкритие
5. не е задължително, но в повечето случаи включват система с окситоцин
6. раждаш твоето съкровище
 
Успех ти пожелавам!   bouquet

# 10
  • Мнения: 4 433
Преглед за разкритие,клизма,бръснене.

# 11
  • Мнения: 9 973
помагат ти да родиш Grinning
клизма,бръснене,пукане на водите,тонове,разкритие.......

# 12
  • Временно
  • Мнения: 788
Отидох в болницата с контракции на 5 минути.Приеха ме,попълниха необходимите документи.Провериха ме за разкритие,направиха ми тоалет и клизма.След това ме настаниха в предродилна,където ми следяха тоновете,спукаха ми водите и ми сложиха система с бусколизин.
Бях с избор на лекар и в крайна сметка се наложи секцио.

# 13
  • Мнения: 4 335
Клизма НЕ са ми правили,избрьснаха ме(вьпреки,че аз го бях направила в кьщи)и ми направиха тест за упойка.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Преглед,тоалет/бръснене,клизма/,система,поставяне на катетър за упойка ако има нужда,евентуално ако не е правена микробиология/в някои клиники е задължително да е при тях/се взима секрет за изследване.Желая всичко хубаво!

Общи условия

Активация на акаунт