Хранителна алергия?

  • 490
  • 2
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, имам въпрос към майките, чийто деца имат някаква хранителна алергия. Моля, разкажете в какво се изразява. До сега не сме имали никакви алергии, но вчера им сготвих една супа в която единственото ново нещо беше целина. И то не съм съвсем сигурна дали не са яли и преди целина. На второто даване на въпросната супа и на двамата на третата- четвъртата лъжичка им се появиха червени петна по бузите, зачервиха им се очите и започнаха да ги търкат. Дадох им противоалергично и премина бързо. И сега се чуда това алергия ли беше или какво?  newsm78 Малко странно ми се вижда двамата да имат една и съща алергия (не са еднояйчни), ама знам ли...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 277
Целината спада към групата на алергизиращите храни(то какво не е алерген, ама това е друга тема), напълно възможно е да е от нея.Не е било нужно да даваш противоалергични лекарства, просто спираш новата храна.

# 2
  • Мнения: 1 449

Целината е силен алерген.
Признаците за реакция най-често са зачервяване и подуване около устата.

Листата са по-силен алерген - по принцип.
Корените и зелената част са еднакво проблемни - като хранителни алергени.

Между другото, целината е проблемна храна най-вече за някои географски райони в Европа (където се консумира традиционно в големи количества и често). Но все пак производителите на готови храни са длъжни да означават целината в състава на продуктите си, защото се счита за алерген.

Общи условия

Активация на акаунт