Моля за съвет - АБКМ

  • 1 378
  • 8
  •   1
Отговори
Когато беше на 3 седмици, на бебка й се появиха жилки кръв в акото и обриви по личицето. Поставена й беше диагноза АБКМ и започнах строга диета, за да мога да я кърмя. Захраних на 5 мес. и 1 седмица с малко картофено пюре в кърма. Всяка храна е въвеждана много внимателно. В продължение на 1 година ядяхме (и двете) само храни, които не бяха в "черния списък". Реакция към храна не е правила.
Фризопеп опита за пръв път, когато беше почти на 1 годинка, тъй като вече не можех да изцеждам кърма за кашите. Кърмих я до 1/1/2009 (тогава тя "ме отби" - категорично отказа да суче повече ине беше склонна да преговаряме).
След консултация с доц. Ковачева (която ни следи от началото на проблема) въведохме краве сирене в средата на октомври (бебка беше на 1 год. и 1 месец). Прие го добре. След 8-9 дни въведох краве масло, седмица по-късно - телешко, след още 1 седмица - жълтък. Нямаше никаква реакция. Затова от 01/12/2008 започнах постепенно да въвеждам ХА мляко и за 2 седмици изцяло заменихме Фризопеп-а с ХА мляко. От средата на декември ползваме само ХА мляко в кашите и в шише. Няма обриви, нямаше разстройство.
От 20/12/2008 е болна. Вдигна температура (38.4), запуши й се носа, кашляше. Следващите дни температурата спадна, но редовно беше между 37.2 и 37.6. На 03/01/2009 отново вдигна температура 38.5 и имаше сополи. Педиатърът се предаде и ни изписа антибиотик (Клацид). В същия ден бебка ака 7 пъти (рядко, но не като водичка). Имаше и слуз. Дадохме антибиотика вечерта, а разстройството започна от сутринта. Оттогава ака кашаво със слуз между 3 и 5 пъти на ден, като веднъж на ден или на два дни ака малко по-воднисто. Нормално ака около 3 до 4 пъти на ден. Първите 2 дни слузта беше повечко, после намаля. Давах Ентерол + оризова вода. Като спряхме антибиотика (преди 1 седмица), започнах да давам и Биогая. В сряда вечера в памперса се появи розова слуз и оттогава си я има редовно. Снищо пак вдигна температура и отново текнаха сополите. Днес ходихме при педиатъра и за всеки случай ни прати пак при Ковачева за консултация заради розовата слуз (ще идем в понеделник сутринта).
Трябва да уточня, че от 19/12/2008 до 13/01/2009 на бебка й пробиха 5 зъбчета.
Преди малко в памперса имаше кръв...
Бебка е на 1 год. и 4 мес. Моля, ако имате опит с нещо подобно, кажете ми възможно ли е тази кръв в акото да е реакция към ХА мляко месец и нещо след като го въведохме, при положение, че няма никакви обриви и досега го приемаше съвсем нормално.
Направо сърцето ми се свива като си помисля, че след всичките ограничения отново се връщаме в изходна позиция с млечните продукти...

П.П. Извинявам се, че стана толкова дълго.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 277
Не мога много да помогна, но само мога да кажа, че алергична реакция може да се отключи по всяко време и от всичко.Ние също ходихме при доц.Юлия Ковачева заради слуз в акото(беше само слуз никога не е имало кръв), аз обаче не издържах дълго с диетата и я спрях, не знам дали не сбърках, но реших, че е по-добре да си кърмя детето макар и без диета, отколкото да го блъскам с Фризопеп.Тези алергии са ужасни, аз съм ги предала и на двете си деца, големия все още се обрива от по-голямо количество яйца и шоколад Sad, отделно има почти целогодишна хрема.И на двете не пазя диети, не давам противоалергични лекарства, надявам се просто да ги израстнат тези неща.Омръзна ми да ходя по лекари.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Значи излиза,че слузта е нещо като алергична реакция?На нас ни се появи слуз при захранването с месни пюрета и веднага ги спряхме.Ама до кога да не му давам?Вече сме на почти 10 месеца и тези зеленчукови пюрета имам чувството,че му втръснаха.Коя е доц.Ковачева?И къде се намира?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 277
Доц.Юлия Ковачева е гастроентеролог, и работи в педиатрията.

# 4
  • София
  • Мнения: 982
А няма ли вероятност слузта да е от сополите - да ги гълта? При положение, че толкова време е с хрема?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 742
А няма ли вероятност слузта да е от сополите - да ги гълта? При положение, че толкова време е с хрема?
Апсурт!!!Едното няма нищо общо с другото!!!

# 6
Консултацията с Ковачева се отлага за четвъртък, защото няма никакви свободни часове дотогава.Sad
Спряла съм й всички млечни продукти, а от петък минахме пак на Фризопеп в шишето и в кашите. Но и в събота и в неделя имаше кръв + слуз в памперса. Не знам вече какво да направя Cry  Cry

# 7
  • Мнения: 175
А няма ли вероятност слузта да е от сополите - да ги гълта? При положение, че толкова време е с хрема?
Апсурт!!!Едното няма нищо общо с другото!!!

Изобщо не е абсурдно, дори напротив!
Възможно е, като сополките може да не са единствената причина за слуз в акото, но са напълно възможна такава!

# 8
  • Мнения: 37
Mili maiki. Az sa6to,imam problem s moeto kote . Da6terqmie na 5 meseca,a ima sypolki i mnogo ka6li izpisaxani antibiotik ''ospamoks'' , i vitaminC nesmeli malki.mogali daq raztrivam, s rakiq ,ili mas sas aspirin .Vakoto na malkata,ima kato slyz ,predpolagam 4ee ot sypolkite pomognetemi dasi izlekyvam da6teri4kata :cry:molqvci .blagodarq predvaritelno

Общи условия

Активация на акаунт