Нормално раждане и стафилококова инфекци

  • 10 266
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 566
Здравейте на всички,искам да попитам дали мога да родя нормално при положение че при последните ми изследвания предхождащи раждането ми откриха стафилокок във влагалището.В понеделник ще правя повторно микробиологично изследване ,но все пак ще ми е по спокойно ако някоя от вас е имала същия проблем.Приемам всякакви мнения по въпроса .Благодаря ви предварително и дано се окаже грешка в резултата.
А и да попитам имали някаква опасност за хората около мен Embarassedневежа съм по тези въпроси.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 18:56 от sofi_val

# 1
  • Мнения: 306
Категорично не можеш да родиш нормално! Крие риск за бебето ти!
Но дано да е грешка, няма по-хубаво от това да си родиш нормално ( казвам от позиция на жена, минала и през двата типа раждане).
Успех!

# 2
  • Мнения: 9 973
а ако се излекува до тогава?

# 3
  • Мнения: 306
а ако се излекува до тогава?
Нямам идея Thinking Казвам какво е положението при съществуваща вагинална инфекция.
Лекар си трябва да си каже думата. Пък и с какви ли антибиотици се лекува...

# 4
  • Мнения: 566
да и мен това ме притеснява,първото ми раждане беше нормално,няма по хубаво от това ,неискам секцио дано наистина да е грешка или незнам .
АГ ми каза че се лекувало с антибиотик и свещички ,но ще изчака да види и втория резултат и тогава ще минем към лечение ако има нужда,само дано не тръгна да раждам дотогава.
 Praynig всичко да е наред и да си имам още едно здраво и красиво бебе.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 177
А и да попитам имали някаква опасност за хората около мен Embarassedневежа съм по тези въпроси.
Стафилококите са навсякъде около нас и даже нормално си обитават човешката носоглътка. Стават опасни когато инфектират кръвта или за отслабнал и малък (новородено) организъм. Така, че за околните ти няма опасност. Само за бебето.

# 6
  • Мнения: 2 100
Не мисля, че можеш да родиш нормално ако не се излекуваш. Аз не бях напълно излекувана, както на теб и на мен не ми бяха добре микробиологичните изследвания. Секциото ми беше планирано (не изследванията бяха причината), но малкия тръгна да излиза по рано. И въпреки, че успях да си родя секцио, малкия се роди с инфекция на очичките, бях го заразила. Капаха му капки 3-4 дни.

# 7
  • Мнения: 1 629
Не не можеш да раждаш нормално, тези бактерии са  опасни за бебето! Мисля, че се лекуваха обаче, попитай следящия те лекар/ ка ! Лекува се с антибиотици .. май така беше, но трябва да питаш и за влагалищни хапчета. Peace

# 8
  • Мнения: 60
И аз 2 пъти лекувах стафилококи,но в по-ранна бременност.За съжаление са много упорити и както изчезват, така се появяат,така и дори и след лечение,не можеш да рискуваш.Заради нещо по-маловажно даже родих със секцио(и добре,че беше така,че после се долекувах).Не си заслужава риска.Желая ти успех и едно пекрасно,здраво бебе. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
Хората около теб  - няма опасност, но вагинално раждане с такава инфекция - не става.

# 10
  • Мнения: 1 763
Аз виждам, че си в 36-та седмица, има време да се излекуваш, не се притеснявай. Аз  в девети месец имах ешерихия коли, пих  антибиотик, слагах свещички и родих здраво бебе, въпреки че не знам доколко се бях излекувала, защото за пети път по време на бременността лекувах гадните бактерии и все не можеха да се махнат. Довери се на лекаря си Peace

# 11
  • Мнения: 566
Благодаря на всички мами които са ми отговорили.Надявам се всичко да е наред .Ще пиша когато излезне втория резултат и какво е решението на доктора.Мерси още веднъж.Лек ден на всички Wink

# 12
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Непременно трябва да се вземат мерки и да се излекува инфекцията! Казвам го от личен, доста скорошен, горчив опит. Бях с нелекувана инфекция, спукаха ми се водите, и добре че смених болницата, та за 3 дни с 2 вида антибиотици се овладя положението и родих нормално. И аз и бебето продължихме с антибиотиците още 5 дни след раждането.
Пожелавам ти успех  bouquet

# 13
  • Мнения: 5 577
Здравей. Аз имах стафилокок ауреус по време на бременността. Лекарката беше категорична, че ще се лекува с антибиотик. Пих Амоксиклав. Умирах от страх. Много упорити бяха моите. Не се излекуваха напълно, минаха в стафилокок варнери, което е по-леко от ауреус /златен стафилокок/. Бях изчела всичко в интернет по въпроса, и разбрах, че не е толкова опасно при раждане, но е хубаво да се излекува. Едно момиче, с което раждах беше с неизлекувана инфекция, роди 20 дена по-рано /но много лесно, за час от изтичане на водите/. На бебето обаче биха инжекции с аб, беше заразено от нея /нещо свървано с нивата на левкоцитите/.

# 14
  • Мнения: 566
Здравейте мами,излезна ми и втората микробиология ,за жалост е положителна и сега се лекувам с Полижинакс и пия аугументин(надявам се така се пише) Mr. Green.Док каза че ще имам достатъчно време да се оправя ,защото като гледал беба нямала намерение скоро да излиза

Общи условия

Активация на акаунт