бъбрек с две легенчета

  • 2 629
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте,бременна съм в 31г.с вчера бях на преглед и лекарят ми каза че май единия бъбрек на бебчо е с вде легенчета,попитах го какво означава това,той почти нищо не ми отговори.
Моля ако някой има информация по въпроса да сподели или да ме насочи  от къде да взема информация.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 404
      " Анатомични аномалии. При физиологична или анатомична фимоза у малкото момче или у възрастни се задържат малки количества урина между гланса и препуциума, но достатъчни за размножаването на микроорганизми, главно Proteus mirabilis. Състоянието може погрешно да се диагностицира като бактериурия, вкл. пиелонефрит, защото изследването показва клинично значима бактериурия и не се подозира, че микроорганизмите се прибавят към урината „в последния момент” при излизането й от уретрата.
Със забавено оттичане на урината и неизбежна бактериурия се характеризират малформациите като кистозен бъбрек, подковообразен бъбрек, двойни легенчета и уретери, мегауретери и други. "


Успях да намеря нещо за двойните легенчета, но за съжаление инфото е малко.
Здравей.Не се притеснявай много предварително.Все още не е сигурно какво има.Пък и доктора не ти е казал, че има нещо страшно.
Желая ти късмет и много щастие.   bouquet


Общи условия

Активация на акаунт