Брадавица на детско ухо

  • 2 997
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Синът ми има този израстък по рождение. Още в неонатологията се отнесоха презрително към въпросите ми, педито още повече. Само ме информираха, че е брадавица и може да се махне по всяко време. Решила съм да го заведа при специалист следващата седмица и да попитам за отстраняването му. Сега детето е на 1,3 год. Може ли да ми дадете някакви насоки - какво не трябва да пропускам да попитам лекаря, кой метод да избера и т.н.

Не ме притеснява толкова брадавицата колкото самата процедура.  Peace

# 1
  • Мнения: 405
А защо не я оставиш сама да отмине щом не те притеснява?
50 до 80% от брадавиците отминават без лекарска намеса.  Peace
Моята дъщеря също има в момента около 15-тина ooooh!, но и педиатърът и хомеопата бяха на мнение да ги оставим да си отминат сами. Въпрос на време е.

# 2
  • Мнения: 3 634
Няма да отмине сама според мен, защото е нещо като родилен дефект. Свекърва ми има същата, но на другото ухо и не й е минало. Не ме притеснява от здравословна гледна точка, а от естетична. Момче е и заради късата коса е забележима. Опасявам се да не му се подирават децата за нещо, което е елементарно да се отстрани. Поне според педиатърката е елементарно, аз незнам какво представлява процедурата.

# 3
  • Мнения: 405
А защо не опиташ с хомеопатия?
Също е възможно и със сигурност е безболезнено. Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Михалко, не мога да отворя снимката, но ще ти опиша как беше при сина ми, а ти да прецениш за същото ли става въпрос.

Пепи се роди с "израстъче" на дясното ухо в основата на ушната мида. Представляваше нещо като малко "топче" от кожа, имаше и още едно - по-плоско, като брадавица. Както в родилното, така и педиатъра и хирурга, които го прегледаха, неглижираха проблема - чувах фрази като "Това да му е дефекта на детето". Все пак ни казаха, че може да се премахне с операция, но да поотрасне малко детето. Същевременно забелязах, че въпросното "израстъче" си остава със същия размер, както при раждането /тогава ми изглеждаше огромно/, а не расте заедно с детето. Оперирахме го на 4 годишна възраст, с местна упойка, в Окръжна болница, интервенцията траеше около 15 минути, лекарят и сестрата казаха, че детето се е държало като герой /мен и таткото не ни пуснаха в операционната/. Имаше 2 шева - тъй като махнаха и двете неща, кончетата свалиха, мисля, след 5 дни, после мазах с мадеказол за белезите. В момента Пепи е на 9 години, белези няма, но кожата не е така гладка както от другата страна - може би ако го беше оперирал пластичен хирург, резултатът щеше да е по-добър  Simple Smile .
Та така - мисля, че ако и при вас ситуацията е такава - от самосебе си няма да изчезне.

# 5
  • Мнения: 3 634
Та така - мисля, че ако и при вас ситуацията е такава - от самосебе си няма да изчезне.

На мен това ми е пределно ясно и описаното от теб звучи като нашият случай. Записала съм му час утре, за да каже лекарят дали сега е момента и как точно ще мине всичко. После ще пиша тук, за да е полезна темата и за други. Нашето педи каза, че може да се махне след навършена годинка, а вие защо чакахте толкова?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 122
... а вие защо чакахте толкова?
Честно да ти кажа - страх ме беше от упойката - казаха ми, че като е толкова малък, трябва да е с пълна упойка, та затова предпочетохме да порасне и да го направят с местна. Проблем с децата от градината не сме имали, защото синът ми е къдрокос, беше с доста дълга коса и не се виждаше нищо.

# 7
  • Мнения: 3 634
Лекарят ми е приятел, присъствала съм на подобни процедури (не на дете) и се надявам да се съгласи да остана. Ще го отложа и аз, ако трябва да остана отвън. Надявам се да има някой метод без упойка. Пеидто предложи да го върже с конец и така като спре притока на кръв щяло да изсъхне. Предпочитам нещо по-професионално и се надявам да мине добре. Утре следобяд ще пиша какво е мнението на лекаря.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 122
.... да го върже с конец и така като спре притока на кръв щяло да изсъхне.
Grinning Интересно, точно това ми казаха в родилното детските сестри - "Ако бяхте в другото родилно / аз бях със секцио, а в Окръжна това отделение е отделно от родилното/, д-р Еди коя си /не си спомням името/ щеше да го върже с копринен конец и да падне само". Споделих това изявление с д-р Коларов, който оперира сина ми, но той само се подсмихна ...

# 9
  • Мнения: 3 634
След прегледа вчера лекарят беше категоричен, че не става дума изобщо за брадавица. Беше изумен, че педито и неонатолога така лесно са намерили решение на проблема - брадавица е и ще се махне с конец.  Rolling Eyes Ще го отстранява със скалпел, но да има детето навършени поне 3 год. Може да отидем и по-скоро при положение, че започне да нараства. Според него през пубертета ще стане поне 2 пъти по-голямо и е задължително да се изреже преди това.

Интересното е, че веднага щом го погледна ме попита "Кой го донесе в семейството?" и наистина свекърва ми има същия израстък пред ухото, но значително по-малък, едва забележим. 

Общи условия

Активация на акаунт