Как и какво да приготвя за ски почивка?????

  • 642
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Здравейте ,дано много да не ми се смеете ,обаче не съм ходила на ски от има няма 10-12г.,а сега изведнъж заминаваме на 20.01. и аз съм в шах  EmbarassedНамерихме  си ски екипи като гащиризони и якета на нас с мъжа ми.Това добре ,обаче аз въобще нямам обувки/ботуши, които да стават за сняг,ама никакви ........ Embarassed,мъжът ми има някакви ,които  изглеждат прилично за такъв род преживяване,а пък моите са само с токчета ..Колкото и да ми се смеете искам да попитам с какво се ходи на ски/като облекло/?От къде да си го набавя?Ще сме с детето ,което е на 7г.,на него какво му трябва за ски?Ще сме отседнали в хотел със СПА ,планински хотел 4*,в такива хотели какво се носи ?Имам предвид само пуловери ли ,или по-тънки блузки,питам защото аз и пуловери нямам? EmbarassedОбщо взето в ежедневието си, се обличам леко,дори и в най-студеното време.
Благодаря за търпението да изчетете тирадата ми от въпроси не особено умни,и ще се радвам на всеки ,който може да помогне със съвет.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Сега, ако ще карате ски, си вземете по един ски- екип, задължително шапка, шал, ски-ръкавици и ски-очила (или поне слънчеви очила, които са така или иначе задължителни). Крем против слънчево изгаряне- много важно, също. Както и така овлажняващ, подходящ за зимни условия крем. Иначе лицата ви ще пострадат.  bouquet
Оборудване като ски, ски-обувки и щеки, се вземат под наем (има навсякъде).
Ние се обличахме така: Основен принцип: няколко по-леки дрехи от естествени материи, които при нужда се събличат, е по- добре, отколкото само една дебела дреха, с която може да се препотиш хиляди пъти. Wink

Ако е по- студено времето: под екипа термочорапогащник (или някакъв по- дебел); задължително памучна блузка с къс ръкав, върху нея мек пуловер, не много дебел.
Ако не е толкова студено: под якето памучно поло с дълъг ръкав и елек без ръкави (топъл).
Нещо важно важно е чорапите да са по- дълги, тъй като ски- обувките и те са по- високи, и да не направят някоя рана (пришка).

До ски-пистите се ходи по принцип със зимни обувки. Нещо токчетата не са подходящи. Peace

По принцип в планинските хотели е топло, там можеш да си ходиш по- леко облечен. В някои хотели (СПА) дават и чехли, освен задължителните халати.

Това е на първо четене. Дано съм ти била поне малко полезна. Peace 

Общи условия

Активация на акаунт