болки по време на бременност

  • 31 569
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Simple Smile здравейте, бременна съм в първия месец и се интересувам от това, дали са нормални болки ниско долу (в ляво и в дясно) на корема. болките не са постоянни и отшумяват от само себе си след минута-две.

благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 129
И аз имах болки ,оказаха се контракции/фалшиви/ и до края на бременността бях на Магнерот и Нош па.Но задължително посети доктор

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз незнам дали са нормални,никога не съм имала.Най-добре иди на лекар. Peace

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Всяка болка по време на бременност трябва да повиши вниманието ти и да потърсиш консултация с гинеколог. Дори такива болки в началото да се описват като "нормални", дори да ти напишем "и аз имах такива", ти пак задължително се консултирай с лекар. Може да е нещо безобидно, но може и да не е.
При мен болките в началото /приличаха на менструални/ и в края на бременността бяха сигнал за сериозен проблем, който реших с определени лекарства и с повече почивка.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 15:16 от bim_bam

# 4
  • Мнения: 496
Най-добре иди на лекар. Peace
Задължително! Peace
Аз също имах в различните триместри и обяснението на лекаря, съответно мерките, бяха различни.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Имах болки само в начална бременност. Консултирай се с гинеколога си.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 146
Имах болки в самото начало на първата бременност, подобни на менструални. Казах на доктора и той ми предписа магнезий и утрогестан. Аз защото съм много умна не пих утрогестана. И дали затова, дали си карах тежка бременност, ама на финала бях на гинипрал.
Втория път си пих в началото предписания утрогестан (пак имах болки) и магнезия и след 3-тия месец бях като пушка.
Но аз си имам недостатъчно развито жълто тяло.
Така, че отиди на лекар, да те погледне и да прецени. В много книги пише, че е нормално първите месеци около датата на цикъла да има болка и дори леко кървене. Така, че може да е нещо невинно, но по-добре да имаш мнението на лекар, за да си спокойна.

# 7
  • Мнения: 7 474
Консултирай се с доктора си най-добре.
Аз болки не съм имала, други са имали,
но причините могат да са различни.

# 8
  • Мнения: 521
И аз имах болки в началото и ходих при двама лекари.Единия ми каза да пия но - шпа,другия ми каза че щом не са силни а ги усещам и рядко ,да не взимам нищо.Било нормално в началото,защото всичко започва да се променя и матката се разтяга.Послушах втория,защото така ми вдъхна повече доверие а и прегледа беше по обстоен.При всички положения те съветвам да идеш на лекар  Peace

# 9
  • Мнения: 1 305
От  първите седмици на бременността до към 12-15 г.с. имах такива болки. Аз също пиех Магнерот и Нош Па, но и ходех редовно на прегледи. Също от  първите седмици започнах да ходя с по леки и свободни дрехи за да не ми стискат, обуех ли си дънките макар и да ми бяха големи веднага ме заболяваше корема

# 10
  • София
  • Мнения: 30 085
Здравей, и аз имах такива болки, даже в началото докато си направя тест, си мислех, че всеки момент ще ми дойде. Болките бяха като тези при цикъл. Сега съм в 31 г.с. и все още имам леки болки (подобни на придърпване) ниско долу. Ходих на лекар и се оказа от разтягането при нарастването от плода, още повече, че ако го носиш ниско (като мен), ще ти понатежава повечко  Wink

# 11
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз имах болки в осмия месец. Доки ми предписа Магнерот и повече почивка.

# 12
  • Мнения: 826
Simple Smile здравейте, бременна съм в първия месец и се интересувам от това, дали са нормални болки ниско долу (в ляво и в дясно) на корема. болките не са постоянни и отшумяват от само себе си след минута-две.

благодаря Simple Smile
Нормално е и аз бях така. Принципно болките са подобни на тези предвестващи или съпътстващи бременността и са доста често явление. Не се притеснявай Peace

# 13
  • Мнения: 2 495
Аз по болките разбрах че съм бременна.Успех! Peace

# 14
  • Мнения: 941
Когато при мен не се виждаше плодно сакче, доктора ме попита дали ме било в ляво или дясно - съмняваше се за извънматочна...
СЛава богу всичко си беше наред..
Болки имах само когато матката излизаше от малкия таз за да се настани в коремната кухина - това бепе в 3-и я месец
Задължително се консултирай с доктор  Peace

Желая ти лека и успешна бременност  Hug

Общи условия

Активация на акаунт