ПАК ЗА ВАРИЦЕЛАТА

  • 941
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Здравейте,Доктор Слънчева.АЗ се разболях от варицела  и се притеснявам за сина си,който е на 1.6 месеца.Сигурно ли е ,че ще се зарази и как ще го изкара?Имам впредвид вдигане на висока температура.И ако има такава посъветвайте ме какво и по-колко да му давам?Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Сигурно ще боледува, но при децата нещата могат да преминат и по-леко.
За температурата ще давате панадол или ефералган сиропче по 5 мл. за тази възраст през 6 ч. Обривът щи мажете с ментолов спирт и пудра сулфатиацол, за да не се инфектира. Ще давате повече течности и предимно течна храна, защото обривът може да се разпространи и полигавицата.
При много тежък обрив и виска температура е добре да се консултирате с инфекционист- при тежки случаи се приемат и в болница за наблюдение. За радост това са много редки случаи.

# 2
  • Мнения: 239
Благодаря ви много доктор Слънчева.

# 3
  • Мнения: 239
Доктор Слънчева,здравейте.Синът ми се обрина от варицелата.Досега вдига само веднъж висока температура, и 3 пъти по-лека,но има много пъпчици по корема и гръбчето,има и по крачетата, и по личицето.Днес ни е 3 ден.ПОсъветвайте ме какво да направя-да го заведа ли да го погледне инфекционист?И какво разбирате под тежък обрив?Имаме и 4-5 пъпчици по патката.Благодаря ви предварително.Чакам с нетърпение отговорът ви.Педиатърката ни каза,че протича леко болестта и да отиден на контролен преглед на 9 ден.МНого съм притеснена.

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 21:49 от zheleva

# 4
  • Мнения: 5 760
Не е необходимо да се води в болница при този обрив. Той ще премине за 5-8 дни. Въпросът е да не се разчесфа и да се инфектира вторично.

Общи условия

Активация на акаунт