И пак за водата.....

  • 836
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте д-р Слънчева!
Нуждая се от вашия съвет. Ето какво ме притеснява:
От около половин година синът ми започна да пие доста вода през нощта. Понякога количеството течност достига до 1,5 литра. Многократно съм поставяла въпроса пред личния педиатър при рутинните консултации, но отговорите винаги бяха от рода на: Никнат му зъбки, горещо му е, изградил е вреден навик и пр. От два месеца имаме всички зъбчета, температурите не са никак високи, а той продължава да се налива с вода. През деня не пие толкова много, освен по време на следобедния сън. Като цяло се буди почти на всеки час и търси шишето си. притеснявам се това да не е симптом на някакво заболяване, но единственото, за което се сещам е диабета. Поисках изследване на кръвната захар, резултатите са стойност 5,1 /кръв взета от пръстчето, около два часа след хранене. И въпреки, че педиатърката ме успокои, че е нормална, аз ще настоявам за нови изследвания. Молбата ми е да ме насочите какви точно показатели да изследваме и към какъв специалист да се насочим за професионална консултация.
Искам само да добавя, че пред година откриха на малкия кърмаческа астма и в момента го лекуваме с Флексотид / двукратно в деня по едно впръскване /. Възможно ли е жаждата да е страничен ефект от лекарството? Приема го вече почти девет месеца , в началото дозите бяхо по-големи и постепенно намляват.
Предврително Ви благодаря за отговора!

# 1
  • Мнения: 161
Здравейте отново!
Междувременно направихме нови изследвания на малкия.Резултатите от тях са следните:
Глюкоза / сутрин на гладно / - 3,9 mmol/l
Гликиран хемоглобин - 5,1 %
Левкоцити 10,4 G/l
CYE 12 mm
И от урината:
Белтък / - /, билирубин / - / , уробилиноген -норма
креатинин - 50
пикочна киселина 176
И това, което най-много ме притеснява е относителното тегло на урината - 1000.
Тревожен ли е последният показател? Изхождам и от основните симптоми на детето - увеличен прием на вода и често уриниране в големи количества.

# 2
  • Мнения: 5 760
Добре е да се консултирате с детски ендокринолог- напр. доц. Коприварова или д-р Савова от Института по педиатрия. за да се изключи заболяване.

Общи условия

Активация на акаунт