Локално парно с горещ въздух

  • 15 417
  • 21
  •   1
Отговори
  • Марс
  • Мнения: 439
Писах и в друга тема, но не ми отговориха, затова пускам нова тема, дано някой се отзове. Въпроса ми е към тези които са си сложили такъв модел камини с горещ въздух /не зная дали го пиша правилно/, колко градуса достига с тях, цялостно монтиране приблизително колко пари излиза, общо взето всякаква информация ще ми е от полза, благодаря предварително Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 32
Моята камина е с водна риза... Но преди да я сложа разпитах приятели, които имат и вариант с горещ въздух и заключението беше, че парното не се усеща и е безсмислено да си даваш парите за подобна инвестиция...

# 2
  • Марс
  • Мнения: 439
Мерси за отговора мила, и нашата е с водна риза и със серпентина, но ми казаха, че варианта с въздуха бил по-добър, явно не е така.

# 3
  • Мнения: 931
Ние също разпитвахме за подобен тип парно, нонаши познати ни посъветваха че не е добър вариант, защото първо че излзиа по скъпо од другото парно( с камина, котл и водна риза) и второ не всяка фирма може да ти предложи най добър клас филтри на въздуха, мн често се усещало миризма на пушък.А и въздуховодите отнемали място от стената тр да се вкарват да се замазват на ново за да не се виждат.А и отоплението не е като от парното,доколкото разбрах е по слабо.Макар че съм влизала в банка с такова парно с топъл въздух и беше супер тополо, но там е друго съвсем различни инсталации.Та това е което аз знам

# 4
  • Варна
  • Мнения: 91
Наши познати имат точно такава инсталация,но след това се принудиха и сложиха климатици във всички стай.Топлината се оказа недостатъчна в по-студените дни.

# 5
  • Мнения: 13 512
В къщата ни в Априлци имаме парно с конвекторни радиатори. Приличат на подови климатици и духат топъл въздух. Имат степени, градуси..Не мога да ги сравня с обикновените радиатори изобщо. Все едно си включвам климатик. Стаята /50 квадрата/ се стопля за 10 мин. Много, изключително много съм доволна. Става въпрос, където минусовите температури се задържат с месеци и достигат до минус 20.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Monda, а би ли показала как изглеждат тези радиатори? На пръв прочит се сещам за радиаторите Адакс, но те са на ток и не може да са такива.

# 7
# 8
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
В Канада на голям процент къщи отоплението е по този начин, чисто и приятно е, не се усеща никаква миризма. И главно много икономично.

# 9
  • Мнения: 13 512
да, никаква м иризма не се усеща и стаите се затоплят за десетина  минути .

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Не разбрах много, но как се прави топлия въздух - камина на твърдо гориво и по въздуховоди топлия въздух се разпределя по стаите - така ли?

# 11
  • Марс
  • Мнения: 439
Не разбрах много, но как се прави топлия въздух - камина на твърдо гориво и по въздуховоди топлия въздух се разпределя по стаите - така ли?

Аз доколкото виждам е май на ток newsm78

# 12
  • Мнения: 13 512
Имаме котел на дърва в мазата и по тръби парното отива по етажите и стаите. А вместо стандартните радиатори, са сложени тези конвекторноте. които работят на тох, за да духат топъл въздух, Ако не са вкл да духат, си топлоотделят като обикновени радиатори. Но електричеството им е нужно само за да въртят въздуха, така че харчат ток колкото за вентилатор

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
 А радиаторите с какво се топлят - гореща вода или въздух?
Стана ми интересно, ще прощавате. Simple Smile

# 14
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
А радиаторите с какво се топлят - гореща вода или въздух?
Стана ми интересно, ще прощавате. Simple Smile

с гореща вода.
въздуха се движи по въздуховоди, обикновено са по тавана.

инвестицията в отопление на горещ въздух е по-малка от тази с водна риза, но има повече къртене. бързо се стопля, бързо изстива. може би само за малко жилище е удачно.

Общи условия

Активация на акаунт