аз искам дете, но жена ми - не!

  • 35 926
  • 204
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Богиня, ако и мъжът ти склони да си останете без дете, всичко е ОК. Няма никакъв смисъл насила да раждаш дете, без желание.
Ами за почти 9г брачен живот щом все още е с мен...
Точно затова се опитвам да обясня, че никакви романтични пътувания, сериозни разговори и прочее няма да помогнат, ако жената НЕ ИСКА.
Ако мъжът до теб осъзнае в един момент,че иска деца на всяка цена,дори и да се разделите,ти какво ще направиш?
Ако мъжът ми постави така въпроса, това означава, че ме възприема единствено като инкубатор. Мерси, няма нужда.

# 46
  • Мнения: 1 192
Богиня, ако и мъжът ти склони да си останете без дете, всичко е ОК. Няма никакъв смисъл насила да раждаш дете, без желание.
Ами за почти 9г брачен живот щом все още е с мен...
Точно затова се опитвам да обясня, че никакви романтични пътувания, сериозни разговори и прочее няма да помогнат, ако жената НЕ ИСКА.
Ако мъжът до теб осъзнае в един момент,че иска деца на всяка цена,дори и да се разделите,ти какво ще направиш?
Ако мъжът ми постави така въпроса, това означава, че ме възприема единствено като инкубатор. Мерси, няма нужда.
Така ти го разбираш.Но дано животът не ти го поднесе.А на какво всъщност почива връзката ви и ако ти би била "единствено инкубатор",какво е повечето от инкубатор,което сте вие един за друг?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Пумукъл, а вашата връзка на какво почива?

# 48
  • Мнения: 1 192
На химията Grinning-баща му ми беше учител по химия Joy Joy Joy

# 49
  • Мнения: 114
Да, това би било трудна ситуация. Все пак за мъжете никога не е късно да си имат дете, а при нас има някои възрастови ограничения.

За себе си - сигурна съм, че не бих могла да остана с мъж, който категорично не иска деца...

# 50
  • Мнения: 18
Има два варианта - или тази жена не иска дете точно от този мъж, или въобще не иска дете.
Аз лично прекратих едва петгодишна връзка с един мъж само защото се ужасих какво би станало ако забременея от него.
Но от трън та на глог. Сега съм бременна от още кофти мъж.

Моят съвет към автора на темата: Даваш й срок - примерно 6 месеца, в които ако не е забременяла, се развеждате.
А тя веднъж усети ли бебето, няма да я познаеш. Няма по-силен инстинкт от майчиния.
Има обче един  проблем. Дали сте сигурен, че ако забременее, вие ще сте биологичния татко?

# 51
  • Мнения: 1 192
Ако една жена е решила, че не иска деца ще направи така, че да го постигне...Дано обаче не е чак толкова дълбоко обмислено решение! Една позната преди години забременява от първия си мъж,следва брак,който се разпада...жени се повторно,но не става и не става,след време тя решава ,че не иска деца и нейното й стига,той пък мислил, че не може да стане баща и се примирил...След няколко години обаче тя случайно забременява...не му казва,прави аборт...(за мен е висша форма на егоизъм) и мъжът години наред и досега си мисли,че не е имал деца във връзка със здравословен проблем,т.е. поради вина в самия него, а всъщност собствената му жена го е обрекла на бездетие...

# 52
  • Мнения: 239
Каква жена е жената,която не иска и не обича децата и не иска да роди или да си осинови (БЕЗ ДА ИМА РАЗБИРА СЕ НЯКАКВИ СЕРИОЗНИ ФИНАНСОВИ,БИТОВИ ИЛИ ЗДРАВОСЛОВНИ И ДРУГИ ЗАТРУДНЕНИЯ). Разбира се,че децата след определени години осмислят живота ти и определено скрепяват отношенията в двойката. Другото си е точно сериозни ГАДЖЕТА! Като дойде детето,тогава човек разбира за какво става въпрос...
  Децата са най-голямата радост,семейство без деца,особено когато хората вече не са толкова млади,е една празна и скучна къща.
 Ако толкова наистина искаш деца и тя продължава да те мота... Просто й кажи,че ще си потърсиш друга и го направи. Ако и това не я накара да го пожелае,значи поне ще си се махнал,докато не е вече съвсем късно.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 744
SweetCaty, тоест жената априори е инкубатор, не отделен индивид в двойката?

# 54
  • Мнения: 239
Е,разбира се не е инкубатор,но ако всички други предпоставки са налице,а и смята мъжът за подходящ баща и пак не иска?

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ами не иска. Представи си, че НЕ ИСКА.
За да обясня на понятен език тезата си, явно трябва да прибягна до познати и удобносмилаеми метафори - освен че не обичам и не желая деца, не обичам твърд алкохол. Така че, колкото и някой да ми обяснява цялата прелест на шопската с ракия или уискито с бадеми, на мен ми е все тая. Просто има различни вкусове.

# 56
  • Мнения: 46 437
Не смятам, че в една връзка детето е задължително, тя е м/у двама, не м/у трима, пък, ако единият не е съгласен с бройката (0, 1, 2, 3 и т.н.) - да си търси друг.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 493
Разбира се,че децата след определени години осмислят живота ти и определено скрепяват отношенията в двойката.
Това е една от най-разпространените заблуди  Peace
Като дойде детето,тогава човек разбира за какво става въпрос...
 
Така е !!! Но тогава вече не можеш да върнеш времето назад, не можеш да си вземеш почивен ден - това е ангажимент по 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, и без право на отпуска или компенсации.
Защо не искате да приемете, че има хора и хора. Като си си избрал половинката , не сте ли говорили за тия неща - говорили сте и тогава си имал едно мнение ама хоп ей на сега искаш друго и хайде да вземем да тормозим човека до себе си и той да се промени като нас и после се чудим че толкова много разводи има

# 58
  • Мнения: 3 453
Разбира се,че децата след определени години осмислят живота ти и определено скрепяват отношенията в двойката.
Това е една от най-разпространените заблуди  Peace
Като дойде детето,тогава човек разбира за какво става въпрос...
 
Така е !!! Но тогава вече не можеш да върнеш времето назад, не можеш да си вземеш почивен ден - това е ангажимент по 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, и без право на отпуска или компенсации.
Защо не искате да приемете, че има хора и хора. Като си си избрал половинката , не сте ли говорили за тия неща - говорили сте и тогава си имал едно мнение ама хоп ей на сега искаш друго и хайде да вземем да тормозим човека до себе си и той да се промени като нас и после се чудим че толкова много разводи има

   Подкрепям изцяло този пост! Peace Наистина има хора и хора.Не всеки е готов да бъде родител и определено не мисля че всеки би се научил като му дойде на главата.Всеки избира пътя си в живота и това какъв да бъде.Личното ми мнение е такова.По-добре да не си родител, отколкото да станеш такъв насила.Трябва да ти идва от вътре...познавам нещастни дечица чиито родители не ги поглеждат, израстват при баби/ и това е в най-добрия случай/..ами в домовете?!Просто е ужасно едно дете да няма на кой да каже мамо и татко!Може би жената за която говори автора е от този тип хора които просто не искат деца.Една жена винаги може да направи така че да не забременее. Пумукъл е дала един такъв пример.
 

# 59
  • Мнения: 443
той и моя  е на  46 а3 на  34 не се па3им откакто сме zаедно, и преди 2.5  години като му ка3ах че трябва да  имам вече дете ,да се и3следваме,той ка3а че не  иска Щото има 20 год, дъЩеря от предиШен брак(с която няма грам връ3ка оттогава,но 18 год плаЩа и3дръжка)добре сме си били така,ходели сме си навсякъде,детето било средства и ангажимент,да ама не,ка3ах му че има два варянта  ра3деляме се,3аЩото бе3 деца 3аради него няма да остана или ми  го прави друг ,ако иска,Щом той не иска,вика ми  ,ми да  да ти направи друг,ок,намерих а3 по тел старо гадже в друга държава дето иска деца  а приятелката му не може ,след тежко раждане,съгласи се,ка3ах  на моя че лятото отивам да ми правят бебето Mr. Green една седмица след тва спа с обърнат гръб  ,не ми говори , а времето да 3аминавам наближи,питам го какво има,не3наел как Ще ме приеме,ми викам тогава трябва да се ра3делим ,а3 искам дете,веднага реШи че той Ще го прави  и  оттогава го правим,стигнахме до инвитро месец май,3абременях,спонтанен след 3 седмици ,по3 на де 3въня да ме  пита как е бебето,понесе много тежко 3агубата ,сега с  по голямо нетърпение от мен 4ака следваЩата процедура...искам с това да ти кажа да се 3амислиШ добре кое 3а теб е най важно,ако определено искаШ деца  а тя не ,сменяШ я,жените по природа са така устроени да раждат деца,с такива инстинкти,а инкубатор е  3а кокоШките,и това жена да не иска деца 3аради спа уикендите ,да не ра3вали фигура,кариера и  т.н е най егоисти4ното неЩо което съм 4увала,направо ми се повдигна ,та елементарно  3аклетите ле3бийки раждат  деца,Господ си 3нае работата ,тия дето сега не искат ,някога Ще 3аискат и  няма да могат ,кофти

Общи условия

Активация на акаунт