Внимавайте с детските лекари...

  • 9 196
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами от Стара Загора-и не само.Искам да споделя възмущението си от един "детски лекар",при който водих сина ми.Ето и случая-когато беше на 2 месеца водих сина ми на ортопед(профилактично) и педиатърката ме изпрати при "най-добрия" в Стара Загора-д-р Дърмонов.Взимам си аз направлението и отиваме.От вратата вместо с Добър ден той ни посрещна с нещо от рода на-трябва да си платите 40лв преглед на ехограф,при което аз категорично му отказах,защото смятам,че след като съм с направление е недопустимо да ми иска пари.Поех риска и заведох детето си на рентген-не защото не мога да дам 40лв за детето си,а защото наглия начин,по който ми ги поиска беше отвратителен.След няколко дни съпруга ми му носи снимката от рентгена,при което д-р Дърмонов заявява,че детето има проблем сас ставичките и трябва да носи ортопедични гащички 2 мес.И през тези 2мес. да ходим при него,за да ни каже как е детето.Ние естествено много притеснени и шашнати купуваме гащичките и му слагаме.Какво се случва обаче на другия ден-звъня аз на няколко приятелки-също майки и се оказва,че на тях въпросният "лекар" е казал абсолютно същото и не само това-магазина,в който продават ортопедичните гащички е негова собственост.Грабнах аз детето и при други лекари-да видя какво ще кажат и те.И двамата бяха категорични,че детето ми е напълно здраво и няма нужда от гащички.И какво излиза-лекари търгуват с детското здраве.МИсля си дали ако бях дала въпросните 40лв дали нямаше да каже,че сина ми е здрав(той така или иначе си взима парите-или с прегледа или с покупката на гащичките).Затова имайте едно наум ако ходите при него.Недопустимо е!Възмутена съм!

# 1
  • Мнения: 1 817
Е...това вече е висша форма на наглост ooooh!Лекарите наистина станаха търговци и дори не им пука,че става въпрос за деца.Нямам думи просто,заслужава голям скандал тоя мухльо #2gunfire и пуснете оплакване към съответната институция,макар че няма да има файда сигурно...

# 2
  • Мнения: 46 488
Профилактичният преглед е с ехограф и общ преглед, какъв е този рентген  ooooh!

# 3
Какъв рентген ли-вариантите бяха два-или ехографа или рентген

# 4
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За жалост нищо ново под слънцето!  Sad Само дето на карта е заложено здравето на децата ни! Аз като кажа на мойте пирятелки майки за такива сериозни неща винаги да търсят второ мнение, те ми се смеят... и няколко изгърмяха, само дето с доста по-сериозни неща! Още по-тъпото е, че си мълчът! Нито подават оплаквания, нито даже казват, какво им се е случило и как са ги прецакали разни "доктори". Така до никъде няма да я докараме!  Stop

На тия неща трябва да се дава гласност! ВИНАГИ!

# 5
Май пропуснах да кажа,че въпросния лекар няколко пъти е "ял бой"(ако мога така да се изразя)от гневни родители Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 335
Много е ьтжно наистина,че има такива лекари Tired
Но аз лично никога не бих предпочела рентгена без основателна причина,или плащам или водя детето другаде.

# 7
  • Мнения: 2 401
Абсолютно същия случай имахме само че с каишки в ортопедията в Горна Баня. И въпросния лекар беше завеждащия детско отделение, не му помня името, беше 2000г.  Много ме усъмниха противната физиономия и златните ланци на доктора и заведох детето при д-р Драганов и се оказа, че абсолютно всичко е наред. Оттогава много пъти съм писала тук за това.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Или ехограф, или рентген?! Е, само един специалист ли има във вашия град? Едва ли е нямало къде да заведеш детето за преглед с ехограф. Та дори и за разчитане на снимката. Защо пак се върна при наглия доктор?!

# 9
  • Мнения: 1 949
Или ехограф, или рентген?! Е, само един специалист ли има във вашия град? Едва ли е нямало къде да заведеш детето за преглед с ехограф. Та дори и за разчитане на снимката. Защо пак се върна при наглия доктор?!

newsm78 И аз това се зачудих. Стара Загора не е малък град. 
И ние водихме дъщеря ни на ортопед някъде ок.2-я месец, но я преглежда с ехограф и да, бяхме с направление и не платихме нищо  Peace

# 10
Защо се върнахме при него ли-аз ако знаех,че е такъв щях ли да отида при него.Педиатърката каза,че е наи-добрия и само той имал ехограф.После занесохме снимката и при другите лекари,но нервите и притеснението си останаха за наша сметка.Въпросният лекар като погледна детето на прегледа и каза,че е рисково дете, защото докато е бил в коремчето ми е бил седалищно-макар и за малко.Въобще не съм предполагала,че така ще се развият нещата-щях ли да отида ако знаех.

# 11
  • Мнения: 1 949
Разбирам те, че се притеснена и ядосана, и с право. И педиатърката сигурно ви е заблудила, като е казала, че само този лекар има ехограф. Но наистина се успокой! И, да, бебетата, които са били седалищно предлежание наистина са по-предразположени към луксации. Нали детенцето е здраво  Hug Това е важното в случая, след като нервите и проблемите са зад гърба ви  Peace

# 12
  • Мнения: 822
Наистина много гадна история,но за мен и педиатърката ви е в комбина с него.Сега най-важното е да се радваш на детето си.За жалост никой не може да ти върне изхабените нерви.

# 13
  • София
  • Мнения: 577
Честно казано се чудя до кога ще търпим да ни тъпчат?
Защо от всички недоволни само малка част са завели съдебни дела?
Мисля, че е крайно време да си търсим правата по съдебен път както е почти навсякъде по света.

# 14
  • Мнения: 25 568
Брех, къде се е крил досега този най-добър ортопед, та не съм го чувала? Най-добрите са в Детска ортопедия на ОРБ - доц. Васев и екипът му. Макар че нямам добро мнение за морала на доцента, като специалист наистина е много добър.
Каквото било, било, но отсега нататък да знаеш, щом ти потрябва специалист, питай на много места и засичай информацията. Така вероятността да попаднеш на некадърник намалява значително.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт