Малък въпрос!

  • 2 619
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Предстои ни следващият месец пътуване в Гърция с личният ни автомобил.
Колата е със затъмнени задни прозорци-не фабрично,а с огледално фолио
и с метанова уредба,която си има всички документи и прегледи.
Имаме столче за детето.Повече ме притеснява въпросът за външният вид на колата
отколкото за горивото Peace

# 1
  • Мнения: 3 695
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361169.0
в този тема има информация

# 2
# 3
  • Мнения: 2 839
Колата ни е с фабрично затъмнени задни стъкла /не мисля, че има разлика фабрично, или не/.
Виж, за газовата уредба не знам

# 4
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Мин год минахме през Гърция и нямаше газ!Не се предлага като алтернатива на гориво!

# 5
  • Мнения: 214
Газ  има  в  Гърция  до  е доста  епизодично. А затъмнените  прозорци могат  да   ВИ донесат глоба.

# 6
  • Мнения: 2 839
Колата ни е с фабрично затъмнени задни стъкла /не мисля, че има разлика фабрично, или не/.
Виж, за газовата уредба не знам
Хаха, идеята ме беше, че никъде не сме имали проблем за стъклата, вкл. Гърция.
Малко съм пропуснала да допиша  Laughing

# 7
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Аз мога да ти кажа ОТГОВОР НА 100% СИГУРНОСТ!

- Ние сме ходили в Гърция два пъти със старата кола и то до най-южната точка на държавата - прекосихме я като едното нищо няколко пъти. Реното беше с газова уредба - но никакъв проблем  Naughty Никой нищо няма да ви каже за това! На нас никой нищо не ни е казвал. При това, в Гърция не те дебнат полицаи, като тук. Там снимат с камери  Grinning
Виж, друг ни беше проблема за това - газ се зарежда последно в БГ, на границата, фул до горе (е, то бутилката се пълни до 80% някъде), зареждаш си и бензин до горе и фраш! А като свърши всичко - зареждаш бензин от техните бензиностанции. Те просто не зареждат газ по бензиностанциите. Бяхме предупредени за това от доста хора. Знаехме. Подхвърлиха ни, че в Атина, при повече разтичване насам-натам, може и да намерим газостанция. Не сме търсили изобщо.

- За тъмните стъкла. Сега, с новата кола, задните ни стъкла си ги затъмнихме ние сами. Скъхаме си з***иците от пътуване до там, с колата, няколко пъти ни се наложи. Никой нищо не ни е казал. Гърците също карат със затъмнени стъкла. Не сме само ние. И на тях им е не по-малко жега.  Simple Smile С колата няма да имате проблеми  Peace

Ако ще возите и детето отзад, в столчето ще му стане неудобно, още докато стигнете границата. Аз всичките пъти, които сме били с децата, отзад, зад седалките на възрастните, демек - зад предните седалки, слагам дрехите, които предварително умишлено не слагам в куфари, а в пликове. Та... наблъсквам пликовете да стигнат до височината на задната седалка. След това едно одеалце или имам едно бебешко нещо като юрганче, ама тънко на перо и леко твърдо - идеално е просто. И като постеля това цялото - става спалня. Децата си спят, като се прибудят се въргалят отзад, и вече като ги видя, че почват да се изправят, спираме, връзваме седалките, слагаме "умиротворителните" ризи на малките и продължаваме напред. Спалнята пред тях си остава - идеално покрита и опъната. Демек - у нас е чисто  Laughing

Готино е Peace Ще ти хареса. Дано само не ви става лошо от път  : Hug

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 00:36 от galaUSA

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Оф, бе мила - вие сте на метан, а не газ. Същото е - така или иначе ще си заредите оттук, така или иначе - никой няма да ви спре там.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 839
Аз всичките пъти, които сме били с децата, отзад, зад седалките на възрастните, демек - зад предните седалки, слагам дрехите, които предварително умишлено не слагам в куфари, а в пликове.....
Хахаха, по същата схема вече два пъти пътуваме нощем 18 часа до Турция. Само че аз слагам в меки чанти багажа и така тъпча между предна и задна седалка.
Само да не казвам единия път какво се получи когато на връщане дъщеря ми реши да оповръща "спалнята"  Laughing Пак, че беше на връщане  Grinning

# 10
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Аз всичките пъти, които сме били с децата, отзад, зад седалките на възрастните, демек - зад предните седалки, слагам дрехите, които предварително умишлено не слагам в куфари, а в пликове.....
Хахаха, по същата схема вече два пъти пътуваме нощем 18 часа до Турция. Само че аз слагам в меки чанти багажа и така тъпча между предна и задна седалка.
Само да не казвам единия път какво се получи когато на връщане дъщеря ми реши да оповръща "спалнята"  Laughing Пак, че беше на връщане  Grinning

 Joy Каквото и както и да гласим майките, все има ситуации, дето не можем да ги овардим  Peace

# 11
  • Мнения: 2 575
И все пак не мога да си представя ЗАЩО рискувате живота на децата си по този начин - легнали и необезопасени по никакъв начин Confused Confused Confused
Но всеки си знае, дано само не ви се случва да разберете значението на столчето и колана Sad

И още по-лошо - да давате съвети на други, че щяло на детето да му станело неудобно в столчето до границата - пълни глупости!
С Ясен миналата година пътувахме до Игуменица с колата и той в столчето без проблеми, а да не говорим колко пъти до Халкидики - все пак това са 4-5 часа, а не цял ден?!?!

# 12
  • Мнения: 2 839
все пак това са 4-5 часа, а не цял ден?!?!
Не съм привърженик на това децата да пътуват без столчета, но Варна-Анталия не е 4-5, а 18-20 часа.
"Спалнята" я правя към 23ч., по което време някъде сме минали границата, като от Варна сме тръгнали към 18ч. През нощта пътуват така, когато се събудят на сутринта, пак слагаме столчетата. Пристигаме на следващия ден по обяд.

# 13
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
И все пак не мога да си представя ЗАЩО рискувате живота на децата си по този начин - легнали и необезопасени по никакъв начин Confused Confused Confused
Но всеки си знае, дано само не ви се случва да разберете значението на столчето и колана Sad

И още по-лошо - да давате съвети на други, че щяло на детето да му станело неудобно в столчето до границата - пълни глупости!
С Ясен миналата година пътувахме до Игуменица с колата и той в столчето без проблеми, а да не говорим колко пъти до Халкидики - все пак това са 4-5 часа, а не цял ден?!?!

Ако ти дам един автомат, направо би ни разстреляла, а?  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 2 575
Така ли звучи? Не мисля, но и не смятам да убеждавам някого в ОЧЕВАДНИ истини.

Общи условия

Активация на акаунт