Поправка на трудова книжка или нова?

  • 7 877
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
Имам един страничен въпрос ,но ми трябва спешен отговор, моля, някой ако знае ,да помогна Praynig!
Трябваше да ме назначат на работа от 19.01.Подадох си предложение за напускане по чл.325, т.1 КТ - на 12.01.към стария работодател, той прие .
От новата работа ми се обадиха допълнително- много се извиняваме,дрън- мрън - и ще ви назначимот 2,01,- проблемът е,че старият работодател вече ми е написал в книжката датата на прекратяване , датата , до която ми се води трудов стаж..
Сега как да го оправим?
Работодателката ми твърди,че трудовата книжка не е регистрирана никъде и просто ще ми направи нова- това е първата ми работа (тази, която напускам)...

# 1
  • Мнения: 654
Моля, никой ли не знае?

# 2
  • Мнения: 62
Няма проблем , ако преди това нямаш друго нищо нанесено в книжката да ти попълнят нова. Трудовата книжка е документ за служителя/работника , ако тази ти е издадена от същия работодател да ти направят нова за да не ти се прекъсва стажа.

# 3
  • Мнения: 388
Щом е първата мисля, че не е проблем да се издаде нова /ако си е от същият работодател/

# 4
# 5
  • Мнения: 306
Странна работа...нещо не ми се връзват датите...пък то си има срокове за уведомление на НОИ при сключване на трудов договор и прекратяването му...
Иначе ако ти е първа работа, няма никакъв проблем за нова книжка.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз нещо не можаш да схвана, напускаш на 12,01, а на новата работа ще започнеш на 02,01 как така  newsm78
Ми то новия работодател как тогава ще уведоми НОИ, има 3-дневен срок за уведомяване при назначаване на нов служител.......

А трудови книжки можеш да имаш и две и три

# 7
  • Мнения: 11 607
Сега се сетих....трудовата книжка не е толкова страшна в случая......Просто всеки един от работодателите ти имат 3-дневен срок,в който да заявят в социалното осигуряване, че първия,че те уволнява, а 2-я те назначава на работа. Незнам първия ако вече е ходил до социалното какво се прави в този случай.....

# 8
  • Мнения: 9 429
Колко време си работила на предишната си работа?

# 9
  • Мнения: 425
Има нещо гнило в цялата работа. Новия работодател назначил ли те е вече от 02.01. - тоест пуснал ли е Уведомление в НОИ?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами той не би могъл да пусне такова уведомлениев НОИ, щото по ЕГН ще излезе че това лице работи в момента при стария работодател, нали така  Wink

# 11
  • Мнения: 425
Ами той не би могъл да пусне такова уведомление, щото по ЕГН ще излезе че това лице работи в момента при стария работодател, нали така  Wink


Четеш ми мислите  Grinning
Ако стария работодател е пуснал Уведомление до НОИ за прекратяване на тр.дог., то новият работодател ще трябва да те назначи от следващия ден. Така че, май няма смисъл от нова трудова книжка.

# 12
  • Мнения: 654
Странна работа...нещо не ми се връзват датите...пък то си има срокове за уведомление на НОИ при сключване на трудов договор и прекратяването му...
Иначе ако ти е първа работа, няма никакъв проблем за нова книжка.
значи, в началото щях да почвам новата работа на 19- ти, а срокът на уведомлението по трудов договор ми е 7 календарни дни.
Работодателката си задвижила нещата, пъпълнила ми  книжката с всичко, което трябвало- общо взето- една страница подписи и печати.
После ми се обадиха от новата работа, че ще се наложи да ни назначат на 2.02.
Това е.

# 13
  • Мнения: 654
Колко време си работила на предишната си работа?
7 месеца и 13 дни до 19.01.

# 14
  • Мнения: 654
Има нещо гнило в цялата работа. Новия работодател назначил ли те е вече от 02.01. - тоест пуснал ли е Уведомление в НОИ?
Не ,новият ще пуска чак след като подпиша договора на 2.02.- от тогава има 3 дни за уведомлението.

Общи условия

Активация на акаунт