Какво правите с неЩата на бебетата,които ве4е не използвате?

  • 1 952
  • 45
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ами питам ви ,заЩото аз сьм веЩоманка и сега ми е кофти ,заЩото трябва да се разделя с прогодилката ,с едно легьлце с дрешки ,сьс стол4е за кола и др.........пьк вьв всяко едно от тях намирам сантиментална стойност.Обадихс е на една организация да дойдат да ги вземат и................докато пишех сьобЩението дойдоха Sad.Ве4е се разделих сьс кошарата и мноооооого дрешки Sad.И сьс стол4ето за колата сьЩо.Все оЩе си гледам другите неЩа ,заЩото не можаха да вземат вси4ко.
Ако си бях в Бьлгария нямаше да хи дам тези неЩа Naughty,на тавана и толкоз Joy.
Така като малка не дадох на нашите да изхвьрлят моите д4рехи като бебе и сега са някьде по таваните в БГ.
И тук нямаше да ги давам някого Sad,оба4е ,Ще се местя и имам толкова много багаж Confused
Уфффффф,хайде успокойте ме,4е и вие нямате място и иг давате на някого

# 1
  • Мнения: 2 452
Аз моите големи вещи все-още ги държа, но дрешките ги изпращам на братовчедките в Англия или България. Естествено, по-хубавите, но аз живеех в близост до един голям Бизнес Център и винаги съм купувала на Изабела много хубави дрешки по разпродажбите, та има какво да пращам. Дори току-що прочетох, че колета ми в България е пристигнал с всички дрешки в него, което ме зарадва много.

# 2
  • Мнения: 4 244
На времето с каката подарявах.
Ама сега продавам всички - през Ибай, и така си финансирам част от следващите им покупки, все пак растат много бързо

# 3
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ммммммм....  newsm78  Амиии,Валка,иска ми се да те успокоя ама как да си кривя дуШата  Confused: аз съм голям плЮШкин и пазя вси4ко ( а и ако един ден живот и здраве се появи номер две,няма да се налага да хвърлям торба с пари и да купувам вси4ко наново  )
НямаШе ли на кой да ги дадеШ за временно съхранение  Thinking

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Вал не намери ли някоя българка , рускиня ,румънка.. на която да ги дадеше . ами аз мисля да си ги пазя за следващия път  Wink - и ми се иска и не ми се иска де . но за сега вси4ко е на склад . макар 4е половината от нещата ве4е съм ги заплюла за една приятелка  , която ражда декември .
мисля да ги "попазя"  нещата още 2-3 години ..и ако до тогава не направим нещо по въпроса за второ бебе да ги раздам .. но не на организации ..аз предпо4итам на познати . всъщност и на мен доста неща ми дадоха - първата коли4ка, кош4ето и детското легло са ми подаръци(втора употреба).

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
На времето с каката подарявах.
Ама сега продавам всички - през Ибай, и така си финансирам част от следващите им покупки, все пак растат много бързо
има ли смисъл наистина ..какво продава6,дерхи или предмети . малко не мие наясно - когато например някои купи то теб ти по пощата ли му го изпращаш или идват да си го вземат ?
може и да са ми много тъпи въпросите де  Confused

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Няма на кой да ги дам за временно сьхранение Sad.Оба4е и вие ме успокоихте Sad......
Анка ,не познавам румьнки или бьлгарки бременни(вси4ки ве4е родиха Laughing).Радвам се ,4е ги дадох на тази организация,заЩото те са ми голями приятели на мен(намериха ми работа ,като у4ителка за на4инаеЩИ по испански при тях временно преди).
Проходилката ми е бьлгарска.БаЩа ми я донесе от Бг ,за племенницата ми.
А ина4е и аз много дрехи сьм пратила в Бг(Щях да пратя по малко ,но майка ми вси4ко си отнесе Laughing).Оба4е сега ,както екстремно ,Ще се изнасям няма да има време да доийде майка ми и да си понесе проходилката обратно(хахахахахахаха представяте ли си Crazy)

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
На времето с каката подарявах.
Ама сега продавам всички - през Ибай, и така си финансирам част от следващите им покупки, все пак растат много бързо
има ли смисъл наистина ..какво продава6,дерхи или предмети . малко не мие наясно - когато например някои купи то теб ти по пощата ли му го изпращаш или идват да си го вземат ?
може и да са ми много тъпи въпросите де  Confused
Аз имам коли4ка за близнаци,която се опитвам да продам ,но няма особен успех.Тя поне е при сестра ми ,4е ина4е и нея трябва,е да подарявам.

# 8
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Някои от нещата дадох на една приятелка- столче, стерилизатор. Столчето не го удостоиха с 0 внимание и си купиха и на мен ми стана много болно, зашото за мен има такава сантиментална стойност и чак ми се иде да си го искам обратно.  Cry Cry

малка част от първите дрешки съм запазила, по хубавите ги пращах в Бг, но вече ги давам на един познат на мъжо тук. Другите по грозните ги давам на благотворителните магазини. 

Играчките бебешките обаче ще запазя, не могат да ми се откъснат от сърцето Sad
С такава лиубов сме ги купували, от залака сме си ги отделили и да ги дам на някой който нито ще ги оцени нито ще им се зарадва...няма да стане. Ако имаше как в някой дом в БГ да ги дам щях да го направя.
И аз да ти кажа ,вси4ко прежалих,оба4е игра4ките ,Ще си ги мькна докрай ooooh!.Много са оба4е с тях не мога да се разделя
А другите мами???Подарявате ли игра4ките?

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
В БГ от синчето всичко се пази, но майка ми се грижи за това. Аз по принцип не обичам да пазя неща, който не ползвам. С второто купувах всичко от начало. По-едрите неща ще продавам втора ръка, но дребните - в чували и отиват за благотворителност. Вече съм правила 2 чистки на играчките на малкия и пак много са останали ooooh!

# 10
  • Мнения: 2 452
Някои от нещата дадох на една приятелка- столче, стерилизатор. Столчето не го удостоиха с 0 внимание и си купиха и на мен ми стана много болно, зашото за мен има такава сантиментална стойност и чак ми се иде да си го искам обратно.  Cry Cry

малка част от първите дрешки съм запазила, по хубавите ги пращах в Бг, но вече ги давам на един познат на мъжо тук. Другите по грозните ги давам на благотворителните магазини. 

Играчките бебешките обаче ще запазя, не могат да ми се откъснат от сърцето Sad
С такава лиубов сме ги купували, от залака сме си ги отделили и да ги дам на някой който нито ще ги оцени нито ще им се зарадва...няма да стане. Ако имаше как в някой дом в БГ да ги дам щях да го направя.
И аз да ти кажа ,вси4ко прежалих,оба4е игра4ките ,Ще си ги мькна докрай ooooh!.Много са оба4е с тях не мога да се разделя
А другите мами???Подарявате ли игра4ките?

Още не, защото аз имам много място в мазата, но отдавна съм поканила една близка с малко момиченце да дойде и да си избере от останалите дрешки и някои играчки и се надявам скоро да дойде и да ги вземе. Иначе по-големите играчки ще ги продадем при гаражна разпродажба (както сме и купили много от тях). Тук има такава практика - детски играчки, книжки и др. се разпродават на минимални цени при т.нар. гаражни разпродажби - стъкваш си един щанд пред къщи, подреждаш "стоката" и слагаш обяви из района. Практикува се от всички, независимо от соц. положение и финансово състояние и според мен е отлична идея!

# 11
  • Мнения: 4 244

има ли смисъл наистина ..какво продава6,дерхи или предмети . малко не мие наясно - когато например някои купи то теб ти по пощата ли му го изпращаш или идват да си го вземат ?
може и да са ми много тъпи въпросите де  Confused
Ами ако са дрехи ги пращам като колети в кашони по пощата, а когато продадох количката и люлката на малкия, понеже са големи и щяха да струват много като транспорт ги пуснах за продаване при условие че дойдат да ги вземат лично.
Така и направиха - освен количката и люлката, така ми купиха и скрина с ваничката.
Струва си, защото някои от нещата успях дори на 1/2 от прокупната им цена да ги продам
Но отнема много време  и иска търпение правенето на снимки и пускането им там
Аз пробвах и няколко пъти на благотворителни разпродажби, но там става голям пазарлък и гледат да смъкнат от цената, не купуват много и не ми се ходи повече да продавам, ходя по често да купувам аз

# 12
  • Мнения: 1 238
Аз дрехите на Оли ги пращам на детето на брат ми, то е момиченце с 9 месеца по малко от мойта. Големите неща като количката, кошарата и разни ей такива ги продадох.

# 13
  • Мнения: 508
Ми аз тъкмо бях решиа да пращам в Б-я по-хубавите дрешки и взех 4е забремянх отново Wink.То пък за късмет пак мома се роди и сега имам много дрехи.Тези които мисля 4е малката няма да носи завещани и от каката и други дрешки които са износени ве4е мятам в 4ували като мери_арк и тук имаме едни фургони където ги слагаме.По същия на4ин процедирам с обувките и с игра4ките-за благотворителност.Ина4е сега смятам да си продавам едната коли4ка а по-късно и кошарата.Докато не се установя във собствен дом не мога да си позволя лукса да събирам нищи4ко.Но да си призная 4е хубавите им дрешки си ги пазя и за вбъдеще пак ще си ги пазя или пък вещи със сантиментална стойност

# 14
  • Ispania
  • Мнения: 4 483

има ли смисъл наистина ..какво продава6,дерхи или предмети . малко не мие наясно - когато например някои купи то теб ти по пощата ли му го изпращаш или идват да си го вземат ?
може и да са ми много тъпи въпросите де  Confused
Ами ако са дрехи ги пращам като колети в кашони по пощата, а когато продадох количката и люлката на малкия, понеже са големи и щяха да струват много като транспорт ги пуснах за продаване при условие че дойдат да ги вземат лично.
Така и направиха - освен количката и люлката, така ми купиха и скрина с ваничката.
Струва си, защото някои от нещата успях дори на 1/2 от прокупната им цена да ги продам
Но отнема много време  и иска търпение правенето на снимки и пускането им там
Аз пробвах и няколко пъти на благотворителни разпродажби, но там става голям пазарлък и гледат да смъкнат от цената, не купуват много и не ми се ходи повече да продавам, ходя по често да купувам аз
Тук ако си купуваш неЩо от обява трябва сам да отидеш да си го вземеш.Никой няма да ми изпрати Confused

Общи условия

Активация на акаунт