обем за косата - как и какво точно са вафлички ??

  • 43 142
  • 53
  •   1
Отговори
Здравейте, не съм тийн, но съм прическо-девствена. не правя нищо с косата си и даже сешоар не ползвам - само ч реша от време на време  Laughing но и това не всеки ден. косата ми е чуплива на вълни до под раменете, подстригана на етажи. Нямам възможност да отида и да се направя при фризьор, защото тук ми е скъпо, а искам да отида на среща изглеждаща красиво. Срам ме от собственото ми невежество. чета по бг- мама за разни вафлички, кифлички и преси, аз наистина никога не съм ползвала такова нещо. Кое е по добре да си купя сешоар с дифузер или преса? и с пяна или с лак или с вафлички се прави обем по добре? косата ми е гъста, но е някак странна, защото когато се опитвам да я правя косъмчета се отделят от нея и стърчат, тоест не стои като цялостна маса обемна, ами стои все едно не съм се ресала - разплетена дамаджана. искам да е обемна, но не и щръкнала. космите, които щръкват, са от етажите . тя е доста гъста, но на самия скалп ми се иска да я повдигна.
А и боядисването спира ли цъфтежа на косъма?
Дано сте ми разбрали бръщолецивите.  

# 1
  • Мнения: 637
Вафлички се правят само в корените с преса, за да стане обемна косата макар че е изправена. С такава преса.


С тази приставка правиш само корените, а надолу косата е права. Изправяш я или със сешоар и кръгла четка или с преса.


С дифузер става така:


Боядисване няма да ти разреши проблема с цъфтежа. Напротив.
Капиш? Wink

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 17:16 от galana_s

# 2
  • Мнения: 0
Поприцнип изправянето със сешоар е по-щадящ за косата.На мен ми задържа косата повече дни чиста като е направена със сешоар,също така и не се начупва.Със сешоар по-трудно се работи,ако ти си го правиш сам,за това аз си имам преса.Ще ти трябва време да се научиш да се изправяш със сешоар,но да знаеш той е по-добрия.
За обема-При мен нищо не става само с тупиране.Правя си вафлички в корените и тупирам всеки кичур и пръскам с лак.Сега даже си поръчах една преса,която прочетох,че правела голям обем,а на мен точно това ми трябва.Иначе вафличките,ако си ги правиш като мен след всяко миене на косата накрая ще ти я увредят,но според мен то всичко си уврежда косата.

# 3
  • Мнения: 2 172
На практика "вафличката" е резултатът от третирането с вълнообразна преса на един плосък кичур.ама и аз как го обясних,като някоя формула.Тоест вафличките не са нищо чак толкова специално,просто поздигат косата в корените и,но се правят задължително на не прекалено дебел кичур с ширина около 4-5 см.Правиш така в основата на косата,но преди това отделяш най-горния тънък слой на косата и го защипваш с нещо ако искаш да изглежда хем права,хем с обем (но скрит  Wink )и правиш с пресата после.Като приключиш,можеш да тупираш(в задната част)  получените "вафлички" и да впръскаш лак в тях за да са по-трайни.Пооправяш тупираното,да не е като гнездо и накрая пускаш защипания горен слой коса (правия).Но това е при положение,че предварително си си изправила косата с преса за изправяне или четка и сешуар.Иначе ако не го направиш ефекта няма да е кой знае колко впечатляващ  Peace

# 4
  • Мнения: 30
за една гъста коса няма проблем с обема.моята е такава,но въпреки всичко искам все повече и повече обем (е не прекалено)когато я издухвам обема не се запазва кой-знае-колко дълго...но,"вафлирана" изглежда страхотно.аз я вафлирам не само в корените (не ми допада много) а цялата (не винаги)иначе си ходя леко "начупена",с изправени връхчета,но най-вече с обем....мисля,че е по-важно да споменем как да придадем обем на косата,който да седи естествен,не вафлиран...съжалявам,че бягам с километри от темата

# 5
  • Мнения: 121
Моята коса също е гъста, чуплива и на пластове. Аз процедирам така: Горната част я изправям с преса, топирам я с гребен за топиране, лак задължително, някой път слагам и вафлички. Изглежда ето така.

# 6
  • Мнения: 63
Какво предствлява този гребен за тупиране и откъде мога да си закупя такъв ? Имам още един въпрос- тупирането на косата в корените вредно ли е newsm78  Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 838
Моята коса също е гъста, чуплива и на пластове. Аз процедирам така: Горната част я изправям с преса, топирам я с гребен за топиране, лак задължително, някой път слагам и вафлички. Изглежда ето така.


Извинявай, как по-точно си си направила така косата?

# 8
  • Мнения: 121
Какво предствлява този гребен за тупиране и откъде мога да си закупя такъв ? Имам още един въпрос- тупирането на косата в корените вредно ли е newsm78  Hug


Това е гребена, продава се в специализираните магазини за козметика. Незнам дали е вредно, но ако не топираш в корените няма да стане нищо.

# 9
  • Мнения: 121
Моята коса също е гъста, чуплива и на пластове. Аз процедирам така: Горната част я изправям с преса, топирам я с гребен за топиране, лак задължително, някой път слагам и вафлички. Изглежда ето така.


Извинявай, как по-точно си си направила така косата?

  В какъв смисъл?  Питай какво те интересува.

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 731
Косата от системно топиране не се ли изтощава и постепенно си увеличава капането. Нямам претенции , че съм много веща в поддържането на коса с обем , но това научавам от тук от там

# 11
  • Мнения: 11
Аз също имам гъста коса и така наречените вафлички ги правя за специални случаи и съм много доволна! И винаги си оставям малко коса за прав пласт най-отгоре, но може и без него зависи кой как се харесва!!!

# 12
  • Мнения: 140
преди време си топирах косата всеки ден и стана накъсана и цъфтя6та zа това трябва да се  внимава и да не се прекалява

# 13
  • София
  • Мнения: 9 398
Чакайте и аз да попитам тук за вафличките. Grinning
Понеже съм абсолютен новак в тая област, и съвсем отскоро имам такава машинка за вафлички имам няколко питанки:
- колко коса или е по-правилно е да попитам-колко пласта трябва да взема от косата, че да има обем в корените и въобще да стане някаква прическа?
- колко стъпки надолу по дължината на косата се правят вафличките? Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 38 212
Така. И аз отскоро почнах с вафлите, ама съм по-наясно, та ще споделя как се правя за по-така.
1. Мия косата с шампоан за обем и балсам.
2. Посушавам с кърпа и слагам продукт за краищата. Там - кристали, предпазители от топло и пр.
3. Суша със сешоар и четка, като оставям пресата да се топли, че мойта загрява бавно.
Не умея да се изправям съвсем със сешоара.
4. Правя краищата, които са се завили от сушенето, прави с пресата.
5. Сменям приставките. Права/вафли. Не питайте как.
6. Правя си вафли само в корените, на два пласта поне.
7. Пръсвам малко лак.

Общи условия

Активация на акаунт