Закуска която не образува колики?

  • 1 170
  • 15
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    Синът ми се храни по 5 пъти на ден.На обяд пюре, следобедна закуска каша и останалите хранения са на мляко.Да, но в понеделник педиатърката каза, че е едър(10кг) и трябва да мине на още едно хранене.Плодови пюрета не му давам, защото получава силни колики.Каша яде само от банан и ориз, отново заради коликите.Какво мога да му давам за закуска в такъв случай?Изключвам всякакви видове овсени ядки и подобни.........и се изчерпвам ConfusedКус-кус, сирене, макарони и т.н. дали ще дразнят стомаха?Сухарите също не смея да ги въведа......Или да изчакам още преди да въведа закуска различна от мляко, той се чувства добре, няма признаци да е гладен.Но пък тези колики може да му се провокират още няколко месеца.Не яде и пресни плодове, лишавам ли го от нещо сериозно...........чакам вашите съвети Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
педиатърката каза, че е едър(10кг) и трябва да мине на още едно хранене.

Аз това не го разбрах  Thinking Т.е. да махнеш още едно хранене с мляко ли? Ако да, това означава ли, че е едър от млякото (разбира се, че не, но тя така ли смята?) и друга закуска по-малко калорична ли е? Или понеже е едър да яде повече, не вдянах, сори  Embarassed

Глутен въвела ли си?

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Аз не обясних както трябва Simple SmileТрябва да махна 210мл. АМ и да включа по-разннобразна закуска, от която вече той се нуждаел.Може да е пак с мляко, но и още нещо ConfusedПо английски критерии е добре на килограми, но само мляко за закуска не е задоволителна храна.

# 3
  • Мнения: 27 524
Ясно  Hug Ами, единият вариант  да му оставиш млякото и да добавяш в него малко от кашата му, но пак да си е за пиене. Другият вариант са бисквити с или без глутен натрошени в млякото.
Макаронените изделия не дразнят стомаха, стига да не се дави с тях, като моя.  Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 337
Здравей,

И аз съм за натрошените бишкоти в млякото- пове4е ще го наяжда и е по -ранообразно,но пък като казваш,4е си е сит за мен ли4но не виждам смисъл да го дохранваш сутрин с нещо друго...
Ако въвеждаш и глутена -тогава ще има и още по-ранообразно меню,но ти преценяваш кога е готов за него Hug

Успех

# 5
  • Мнения: 543
И аз много късно въведох плодовете именно заради коликите. Като решиш да ги въвеждаш, дай първо пюре, защото обработени по-лесно се приемат, суровите може пак да предизвикат колики.

По въпроса за закуската, най-добре ми се струва и на мен да започнеш с някоя натрошена бисквитка в млякото. А като въведеш глутена, макаронените изделия не смятам, че ще предизвикат колики. Попарата също - човек като е зле със стомаха нали кара само на сухар и сирене. Аз тези неща съм ги въвела доста по-късно де, някъде към десетия месец започнах да й давам закуска. Но това е твоя преценка и на педиатъра ви.

# 6
  • Мнения: 2 131
Преди годинката често давах на Алекс за закуска АМ с бисквити. Не мисля, че причиняват колики. Макароните - също.
Така че вариантите са тези - бисквити с АМ /вероятно ще започнеш с безглутенови/, кус-кус, попара /като въведеш глутена/.

# 7
  • Мнения: 5 940
Макарони и кус-кус не би трябвало да причиняват колики. Присъстват като част от позволените храни при стомашни проблеми. Според мен можеш да редуваш, един ден закуската да е АМ, а на следващия нещо различно. Кус- кус или макарони със сирене, грис със сирене или  АМ , попара, бисквити с АМ /хич не я харесвам тази комбинация, но при липса на много алтернативи става/.
Защо изключваш сухарите, а макаронените изделия не? Не схващам логиката.

# 8
  • Мнения: 27 524
Защо изключваш сухарите, а макаронените изделия не? 

Да, сухарите са ок.  Simple Smile При стомашно-чревни проблелм и заболявания именно препечената филийка или сухарите са лек  Peace

# 9
  • Мнения: 2 131
А, може би, все още не си въвела глутена, ли?

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Давай му за закуска засега само АМ

# 11
  • Мнения: X
И аз щях да попитам за сухарите. Предполагам заради глутена. Потърси безглутенови някакви. Попара със сухар, сирене и мляко си е класика. Поне моите и двете я харесват. Иначе може макаронени, стига да не се дави, защото те не стават за пасиране и бисквити.

# 12
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз не разбрах, щом е едър защо да заменяш сутрешното мляко с друг вид закуска? Това ще повиши калориите, а от там и килограмите Thinking. Дъщеря ми беше на АМ за закуска до преди няколко дни. Сега и правя АМ със сухари, бисквити. Стела още няма 10кг Wink, да ти е жив и здрав юнака Hug.

# 13
  • Мнения: 27 524
Аз не разбрах, щом е едър защо да заменяш сутрешното мляко с друг вид закуска? Това ще повиши калориите, а от там и килограмите Thinking.

 Simple Smile
Аз не обясних както трябва Simple SmileТрябва да махна 210мл. АМ и да включа по-разннобразна закуска, от която вече той се нуждаел.Може да е пак с мляко, но и още нещо ConfusedПо английски критерии е добре на килограми, но само мляко за закуска не е задоволителна храна.

# 14
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Блонди, мила, прочетох и това обяснение, но на мен ми се вижда странно, както и да е, щом е нужно разнообразие- безглутенови бисквити, има и безглутенови макаронени изделия.

Общи условия

Активация на акаунт