Преустройство - нужен ми е друг поглед

  • 7 888
  • 58
  •   1
Отговори
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
http://bgphoto.net/photos/2865/o633674520597431250.jpg

Това е нашето малко жилище. Искам да направя от нищо - нещо както се казва. Искам да направя една детска стая и единствения вариант, който ми хрумва е да присъединя терасата и да взема малко от голямата стая, за да направя една кутийка от 10 кв. м. Идеята да имам спалня в голямата стая, която не е отделена със стени не ми допада, защото както се вижда кухн. ми бокс е супер малък 1,86х1,90 дължина.. Преди да видя за какво става въпрос смятах да го затворя с плъзгаща се врата, но сега  тази идея отпада..Как най-рационално да организирам помещението, така че да не губя пространство, което така или иначе ми липсва.. Crazy ? И друго - в миниатюрния кухненски бокс искам да събера - хладилник, печка пералня, сушилня и евентуално миялна машина.. Rolling Eyes Как да ги организирам? Моята идея е да сложа хладилника в дясно в дъното на бокса, до него да си бъде мивката (гледано право напред в бокса).. и май стената ще свърши. След това на стената в ляво трябва да наредя миялна, печка и пералня и сушилня, като смятам пералнята и сушилнята да са една над друга в шкаф...Място за кухненски шкафове няма да имам май.. евентуално на стената над мивката и над печката и миялната..Дано не звучи много объркващо..

За стаята , която искам да направя - скенера се развали нещо и не мога да снимам наново скицата с очертаната стая, но смятам към широчината на терасата да прибавя още 2 метра от стаята и дължината да бъде, колкото е сега терасата - 3,10 м. Вратата да гледа към кухненския бокс или на стената в ляво, която ще се получи?

# 1
  • Мнения: 8 999
Аз бих оставила съществуващата спалня на детето, а след това бих търсила разрешение за обособяване на родителска спалня. Първо, че детето има нужда от по-голямо пространство /все пак неговата стая е и спалня, и хол, и работно място/. На нас, дъртите, едно малко стайче, в което да минаваме ребром между гардероба и леглото, ни е напълно достатъчно. Второ - слагайки балкона в детската, рискуваш това да бъде най-проблемната и студена стая в апартамента. Трето - хич не е удобно детската стая да е преходна от дневната. Това би означавало, щом си легне детето, веднага да се спре телевизорът, да се изгонят гостите, да приключиш с готвенето /все пак тази стая ще бъде отделена само с една врата и със сигурност миризми ще проникват, колкото и да ти е мощен абсорбатора.
Аз бих отделила едно кътче за нас точно срещу холната врата в посока към прозореца. Ще се обособи още един малък коридор /покрай стената на банята/, но така ще имаш една непреходна спалня, а и на стената на банята, в чупката, може да монтираш пералнята и сушилнята.
Така кухнята ти ще се освободи от тези два уреда. Балконът ще го вкараш в помещението и там може да разположиш масата за хранене.
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
baibibi ме е изпреварила, но ето още едно мнение в подкрепа на нейното

Не бих преграждала, за да отделя детска стая.
Бих направила спалнята на детска, кът за спане в общото помещение и отделяне на кухненския бокс
Можеш да напъхаш всичко, което искаш, ако вземеш комбинирана пералня+сушилня (60 см), тясна миална (45 см) и 2ка котлони

# 3
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Да, може спалнята да я направя детска, обаче как точно да направя спалнята при прозореца на дневната? newsm78 За да направя една стая пък била и 10 кв. - да речем 3 на 3, ще ми се получи един коридор от 3кв, който яде от помещението. Освен това тази малка колона в дясно от вратата не е ясно колко е дълга и всъщност да попречи на малкия коридор..И в останалото помещение трябва да сложа една трапезна маса с 4 стола и някакъв малък диван с масичка, да имам място за ТВ-то.. пък книгите къде ще си слагам, не ми се мисли.. Confused
Desem, печка вече имам , стандартна, нищо ново няма да ме огрее..

# 4
  • Мнения: 1 305
Въпросната колона е 40см, пише си го на скицата.  Simple Smile
Вярно е, че ще отиде от пространството за ненужен коридор, но пък имай предвид, че ако направиш спалнята на мястото на терасата, то тогава в хола ще имаш само един малък прозорец и ще бъде много, ама много тъмно. Трябва да помислиш добре в тази насока.

# 5
  • Мнения: 1 427
А какво има от горната страна-втори балкон ли?
Наистина варианта да се обособи родителка спалня в дневната е най-удачен. Трябва само да се прецени как най-рационално да се прегради помещението Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
Ето и едно радикално предложение
1. Махаш 2те врати Simple Smile
- тази на спалнята зазидаш и пространството в коридора размери 1м* 1,8 м го превръщаш в вграден гардероб (с нужната дълбочина - мисля 65-70 см стига) до там може да прекараш тръби за пералня и сушилня
- пробиваш нова врата за спалнята точно до входа на хола, а я виждам като  плъзгаща за да не отнема място
2. след новата врата на "детската" слагаш стена която да крие леглото на възрастните.
3. Уредите на кухнята на стената към прозореца минават от отсрещната стена. като от ъгъла слагаш стена по този начин стената където сега е ТВто се удължава на това място местиш кухненската маса.
4. Слагаш компактно канапе с масичка отред на стената точно срещу кухненския бокс, който се затваря с плъзгаща се врата

# 7
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Desem Grinning до точка 2 добре..при точка 3 и 4 нещо ми стана много мътно..не мога да си го представя  Rolling Eyes
 
... като от ъгъла слагаш стена по този начин стената където сега е ТВто се удължава на това място местиш кухненската маса.
- по скоро това не мога да рзбера..

Аз хубава ще направя вграден гардероб..а закачалка за дрехи или шкаф за обувки къде ще сложа.. newsm78

# 8
  • Мнения: 1 305

Аз хубава ще направя вграден гардероб..а закачалка за дрехи или шкаф за обувки къде ще сложа.. newsm78

Вътре в гардероба.  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
ще се опитам да скицирам на Пейта и ще пусна

# 10
  • Мнения: 631
И аз да се включа по темата...

При нас положението е същото с тази разлика, че балкона е пред детската стая, а голямата помещение завършва на полукръг. Аз също съм пред дилема как да направя отделна спалня. За сега спалнята ми е разположена в кръга, но все едно си спим в кухнята.
При теб предимството поне според мен са изчестените форми. Можиш ли да преместиш кухнята? Ако това може да се случи с маалко намаляване на банята няма ли да се получи тъмна малка спалня, а кухнята да иде на терасата? Това е свързано с много разбиване обаче.

# 11
  • Мнения: 5 832
В съвременните малки жилища всеки коридор и стена отнемат от пространството.Затова предлагам друго решение.Спалнята да стане детска-това е най-удачно.За да станат ясни обясненията ,условно обозначавам посоките така както се виждат при отваряне на чертежа-горе,долу,ляво и дясно.Кухненския бокс да стане спален кът-дано не сте много високи и да ви трябва спалня 2 метра.На мястото на телевизора гардероб/секция,библиотека/който леко излиза вдясно и отпред плъзгащи врати,които като са затворени и погледнеш откъм хола да не допуснеш,че отзад има нещо.Да звучи като гардероб-секция.
Кухнята на балкона-ще има къртене,но ще си струва.Аз бих се отказала от ъгловия диван. Модерно е,да,но изисква по-голямо помещение.Много е обемен.
Входната врата бих преместила в ляво,за да може да скриеш в шкаф пералня и сушилня в коридора-на стената на банята.За да ползваш тръбите и да не товариш терасата с уреди.
Явно няма да стигат гардероби,но тях можете да направите в детската.И ще се слагат неща,които не ви трябват ежедневно.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Спалнята да е детска- твърдо. В кухненският бокс слагате вашето легло, късичко ще ено не чак толкова 1,90м. Затваряте с плъзгащи врати с интересно стъкло целият отвор. Даже най-добре е да е тип хармоника, за да може да се отваря изцяло и да не ви гони клаустрофобията когато си лягате. На стената на банята миялна и пералня, вградени в шкафове, а над тях рафтчета или нещо раздвижено. Мивка и печка на балкона+ останалите шкафове за кухнята. Със ситна цедка на мивката няма да се запушва отточната тръба. А всъщност, дали имате такава? Thinking Щото ако нямате бая къртене ще има. И нататък както сама си решиш- диван, маса и ТВ.

# 13
  • Мнения: 931
Идеята за изместване на кухненския бокс на терасата е добра, само че доколкото знам има изисквания  които позволяват да се изместват тръби ако е самостоятелно жилище , т.е само на 1 етаж или ако е на първи етаж иначе не става, но не съм 100 % сигурна дали е точно така. Това съм го чувала от инженер.

# 14
  • София
  • Мнения: 418
Аз мисля, че първия вариант е най-удачен. Не е за предпочитане в спалнята да няма прозорец. А в бокса може  и без прозорец. На усвоената тераса може да се сложи трапезарната маса или малък диван с масичка.

Общи условия

Активация на акаунт