Призовка от КАТ...........?

  • 9 821
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 835
Момичета, получих призовка от КАТ, че са ме снимали /колата де/с превишена скорост.Страното е, че призовката беше пусната в пощенската кутия - т.е. вероятността да я получа е .........минимална Joy  Има дата на коята пише, че трябва да се явя , но аз тогава не мога, защото е толкова студено, а с това бебе - абсурд.

Та питам има ли някой , който е получавал такова "нещо" и ако не отида  КАКВО?.....
Изобщо каква е "работата" с тези заснети коли?

Моля ви, само не почвайте, че трябва да се кара бавно и т.н. за правилата за движение.То това като реве отзад ме хващат "лудите".............

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да не би името ти да фигурира някъде за утрешния протест и да ти намират работа за да не присъстваш?
Преди малко четох протестната тема и ме гонят "шпионите" вече.

# 2
  • Мнения: 9 990
еми, едни ги хващат лудите
други хващат лудите
работата е такава, че сега, като са те хванали лудите, палиш колата, слагаш бебето, пускаш парното на 6 и потегляш към кат
и гледай по път да не те хванат бесните заради заледените улици, щото може не глоба, а смачкана ламарина да ти пуснат в пощенската.
ПП.пощенската кутия би трябвало да е мястото, където получаваш кореспонденция и е най-логичното и вярно място за подобна призовчица, ма щом ти е смешничко...

# 3
  • Мнения: 231
Един познат така го привикаха във варненския КАТ - "Я виж мойто момче ти ли на видеозаписа ти си. С коланче ли си - ааа с коланче си, добре тогава ще си платиш само глоба за превишена скорост в населено място"
Така че като идеш ще разбереш, за какво и колко иде реч  Wink

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Вътре в призовката си пише какви са санкциите, ако не се явиш.

# 5
  • Мнения: 835
Вътре в призовката си пише какви са санкциите, ако не се явиш.

Това за санкцийте, ясно, но се питам дали са "ефективни"?
Защото по какъв начин се доказва кой е карал колата? Все пак глобата трябва да е персонална, а не на колата.

# 6
  • Мнения: 4 195
Вътре в призовката си пише какви са санкциите, ако не се явиш.

Това за санкцийте, ясно, но се питам дали са "ефективни"?
Защото по какъв начин се доказва кой е карал колата? Все пак глобата трябва да е персонална, а не на колата.
ти сигурна ли си, че си карала шофьорските курсове, закона за движение по пътищата прочете ли newsm78
не, бъзикат се, не са ефектвни, действат на принципа - Ако мине, демек, ако отидеш Crazy
няма значение кой кара колата, по видео/снимковия материал, глобата отнася собственика на колата Peace
И като те хванат лудите - газ до дупка, а:) Peace

# 7
  • Мнения: 101
То като се замисля самата призовка не е ефективна щом не си се подписал, че си я приел. Поне аз така разсъждавам.
Както и да е, и майка ми получи призовка и се яви миналата седмица, но не знам при неявяване какви са санкциите.

# 8
  • Мнения: 2 759
                         Записвам се да се посмея.

# 9
  • Мнения: 835
То като се замисля самата призовка не е ефективна щом не си се подписал, че си я приел. Поне аз така разсъждавам.
Както и да е, и майка ми получи призовка и се яви миналата седмица, но не знам при неявяване какви са санкциите.

Точно за това питам дали е ефективна, защото призовката трябва да се връчи ЛИЧНО! Иначе по какъв начин доказват, че лицето я е получило?

Heltah, какво казаха на майка ти като отиде?

# 10
  • Мнения: 4 195
                        Записвам се да се посмея.
много умно.
това, че някой от незнание, задава смешни за знаещите въпроси, не е повод да му се посмеем.
Посъветвай я да прочете Закона, за да си знае задълженията и правата, ама пък хайде да и се посмеем дружно - ТъпО Confused

# 11
  • Мнения: 101
Показаха и, че е минала на червено на Университета. Друг е въпроса, че тя по това време не е била в България  и в паспорта си го пише.
Та, отиде в КАТ, пуснаха и клипчето. Написаха и акт, тя си написа забележките там както му е реда, след което процедурата е такава: в едномесечен срок някъв началник там от КАТ изготвя наказателно постановление, което после можеш да обжалваш в съда. Но пък от друга страна някъде из нета мернах, че доказателствата, които са снимкови или видеоматериали не могат да се обжалват. И сега чакаме да видим какво ще стане.
Моята лична препоръка е да отидеш, защото има вероятност да те спънат нещо, ако искаш да излизаш зад граница.
Иначе това с нередовното призоваване явно си им е практика.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
А ако някой ти я вземе от пощенската кутия... как ще докажеш, че си я получила?Според мен трябва да ти я връчат лично и да се подпишеш, че си я получила.

(а мен ако питаш-отиди и ако е важно-нямам шофьорска книжка Mr. Green )

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Но пък от друга страна някъде из нета мернах, че доказателствата, които са снимкови или видеоматериали не могат да се обжалват.
Точно снимковите и видео трябва да могат да се обжалват.
мармашотка, иди, но не е задължително да кажеш, че си била ти - може да е бил друг с твоята кола по това време.
А може и да не идеш - бащата на съпруга ми не отиде, и вече 2 месеца никой не го е търсил.

# 14
  • Мнения: 101
Мармашотка, аз не разбрах много - за колан ли ти е призовката? Защото то не пише в самата призовка. Най-вече са за бус-лентата, превишена скорост и червен светофар. А иначе някъде четох, че всъщност нямат право да снимат вътре в колата, защото това е незаконно. Пак казвам, че това, както и горния ми пост за нямането на право да се обжалва видеоматериал са нещо, които са ми минали и заминали като информация от нета и не мога да ги гарантирам.

Общи условия

Активация на акаунт