Как поддържате дрехите си?

  • 614
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Не знам дали тази тема е за тук, но имам страшен проблем с дрехите. Много държа на тях, но вече втора рокля ми се прецаква- едната пусна бримка на 3-то обличане, а тази директно се нищи от шевовете (след 1-то обличане)  и и се разпадна апликацията, а това са скъпи дрехи и не би трябвало. Ако отида в магазина ще ми се изсмеят, и само да подчертая, че всички по-финни или много цветни ги пера на ръка според упътването на етикета и съм се заредила с не знам колко вида специални препарати за цветно, черно и т.н. А когато си купя някои евтин парцал за вкъщи го мятам в пералнята на всяка програма и му няма нищо. Верно ли се случва така и се оказа, че скъпите дрехи са по- некачествени !!! Направо съм възмутена вече, а това се случва освен на мен и на мои приятелки. Имам толкова богата история по тази тема, че горе долу на половината ми дрехи се е случвало по нещо такова- разпадат се шевове, падат капси, пускат боя, разширяват се и обратното. Ох възмутена съм  smile3515
Някои има ли същия проблем и какво правите?????

# 1
  • Мнения: 2 388
Научила съм се да разпознавам качествените материи, без значение скъпи ли са или евтини.
Още докато я пипна дрехата ми е ясно колко ще и е живота. С цветовете е по същия начин. Винаги си личи, кога ще пускат и кога не.

# 2
  • Мнения: 0
Явно трябва да се науча и аз да ги разпознавам  smile3506 Жалко, защото повечето ефектни дрехи са рискови  smile3518

# 3
  • София
  • Мнения: 1 231
Преди време ми бяха казвали, че е тенденция да се шият вече дрехи от некачествени материали за да си купуваме по-бързо после нови  Confused

# 4
  • Мнения: 13 621
Почти никога не ми се е случвало дреха да ми се развали, да пусне боя и тн. Освен  някои модели дънки, които бързо се изтъркват, но това е защото са от тънък и явно некачествен плат! Ако нещо още на допир не ми харесва, никога не го купувам!

# 5
  • Мнения: 63
Разбрах, че в някои университети в Европа дори има специалност "Програмирано остаряване" - именно, за да купуваме отново и отново. Макар, че това не е толкова валидно при дрехите - при тях покупката им е свързана до голяма степен с модата.

Иначе и аз се научих да разпознавам материите, според мен те са определящи за качеството на дрехата. (пък дори и да е по-евтина)

Общи условия

Активация на акаунт