Отново за Египет

  • 649
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Да ви поздравя с новата година, здраве и късмет и много, много положителни емоции да ви съпътстват през 2009!!! dancing
Видях, че много е писано за Египет и реших да се обърна с молба за помощ към вас. Имам няколко въпроса и ще се радвам да ми помогнете.
Първо: интересува ме дали февруари е подходящ за пътуване? Имам възможност да пътувам тогава.
Второ: Смятам да пътувам с Алфа тур, мислите ли че са добри?
Интересувам се и от Хургада, как е там? Искам да видя Луксор, Карнак и долината на царете та заради това избрах Хургада.
Искам да опитам някой типични техни храни, бихте ли ме посъветвали какво е добро и какво не.
Ами за сега това се сещам, моля помагайте! wavey

# 1
  • Мнения: 241
И аз ще пътувам (на 7ми февруари заминавам) в Египет. Пътувам с Искони и е по-скоро като екскурзия, защото е доста наблъскана програмата с няколко дни в Кайро, ден в Александрия, манастира Св. Екатерина и планината Синай...
Казаха ми от агенцията че е пролетно, топло, но не прекалено (към 20 и няколко градуса най-много)

За храната и на мен ми е интересно, като в инструкциите от агенцията ни пишат да не ядем неща, които не можем да измием (плодове и сандвичи) и че било хубаво да е пакетирана храната. Не знам как ще стане, на мен ми се ще да опитам всичко  Laughing

# 2
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте, момичета! Hug
Ето една копирана моя публикация от предната тема, която писах точно след като се върнах от Египет, в края на ноември! Wink
 И така, нашата 7 дневна почивка за съжаление приключи и то мн бързо, мина като 7 минутна...
Още от първите редове си личи, че си изкарахме почеве от чудесно...неописуемо беше, ориента, ВЕЛИК...........нямам думи...хотела - невероятен..Алф Лейла, 100% неотразим, огромен, вечно чист и приветлив...Стаята ни - невероятна, с изглед към водопад, ограмна спалня, баня, даже кухня имахме.....няма думи..плжоте - страхотни....организацията, както се изписа по назад от Тез тер, невероятна, перфектна....Разбира се имаше и минуси, но аз отчитам тях като минимални, например за част от допъл. екскурзии, гида беше руснак и говорише само на руски език...ами аз, като набор 81  през живота си и една дума не съм учила на руски, нищо не разбирах...добре, че мъжът ми знае и ми беше личен преводач.. Минус казвам, защото при наличност на около 100 човека българи и 3 - ма гидове българи, да ни изпратят руснах, няма логика...., но както и да е, нищо не съм изпуснала в крайна сметка...
Успяхме да посетим всички екскурзии допълнителни, без пропуск, въпреки, че малко завиждам на тези, които успяха да си спестят някой, тъй като сега съм гроги...чувствам се мн уморена, ставахме всеки ден мн рано и сеня в програмата липсваше..но пък си заслужаваше... Много сме доволни и както казва съпругът ми върнахме се по - богати........невероятна истария, призовавам всеки,който се чуди и не  е решил къде да отиде, да избере имено Египет, това е място което всеки е длъжен да посети, рано или късно, засължително е, каква история, каква култура......
Относно онази журналистическа статия, която всичи оплюхме...искам да кажа, че донякъде разбирам момичето, което е писало...е, това е Кайро, гнусно, безредно, мръсно, отвратително...е там вече изпитахме ограмният ужас, не сме спали, тези безумни клаксуни, мизерия за 5* хотел, който  и 1*, не заслужава...наистина гнус...но не съжаляваме, това е част от жестоката действтелност, начина на живот на 20 милиона хора, щастливи хора...това е тяхната култура...може би,  ще кажа своето мнение, че този народ не заслужава това богатство.., просто защото те не го щенят, тези осрани пирамиди, опикани от камили, тази мизерия...това не е честно....Но пък те не са виновни, там цари мафия от технете оправници, е тук е време да спра, защото въпроса става политически....Важно е, че народът е щастлив, но не смятам,че е редно да предпочитам да гледам научнопопулярни филмчета от автобуса, отколкото да сляза на тази смрад на тоалетна и да докосна тази ценна красота...Въпреки това, направих го, за малко да не повърна на този 1 часов тур около пирамидите, не е редно...Цял свят на различна възраст - от най - младите до най - възрастни хора посещават тази свещена земя, а тя да  така ограбена...и хора хора с не толкова широк поглед, като горе споменатата журналистка, остават с много грешно и изкривено впечатление....
Беше супер Прегръщам те, Египет...
Относно списъка за необходими вещи - ценен е, аз лично в този период, техният зимен, комари не видях, лосионът беше излишен...най - ценната вещ - слънцезащитно масло..
А, друго което искам до отбележа, е че се чувствахма абсолютно безопастно по време на разходките из Хургада, сами, никой за нищо не  ни е закачал, хората ни гледаха с уважение и приялески настроени към нас бяха всичики...На плаж ходих с много къс минижуп, който едва покрива дупето , беше адски топло и аз като 49 кг. жена си позволявам по - разголени тоалети..това го пиша, по повод онази статия за погледа в деклотето, е, незнам, може би журналистката е била с предизвикателен бюст, но аз не усетих нито един грзен поглед, нищо нередно не видях, приказки не чух, ходих си по късата поличка и проблеми никакви не съм имала...специално в Хургада, работещите люде, гледат с ограмно уважение към туристите и те се най - ценното....горките, по - скоро бих казала, че са кото слуги...отваряш уста, гледат те  в очите и имаш " целият свят"...
Незабравими емоции изживяхме там и наистина считам, че всеки човек е длъжен да стигне да Египет, ЗАСЛУЖАВА СИ...хора не пропилявайте времето си, изживейте го пълноценно...Животът е пред нас, има време за всичко лъскаво, ще опитаме от всичко, но това е реалността,тя съществува и не не е редно да си затваряме очите....
Приятни и завидни  мигове на тези, които им предстои ЕГИПЕТ..

Общи условия

Активация на акаунт